aA
Benamių gyvūnų problema uostamiestyje tampa vis aktualesnė - miesto Savivaldybės valdininkai teigia sulaukiantys vis daugiau skundų dėl kiemuose šmirinėjančių katinų. Tačiau gyventojai problemos sprendimo būdais nepatenkinti. Štai klaipėdietis Mindaugas teigė, kad po to, kai pasiskundė Savivaldybei, namo kieme atsirado katėms skirtas namelis. „Jūs rimtai?“ - laiške valdininkams klausė vyras.
Trispalvė katė
Trispalvė katė
© Shutterstock

Mindaugas Savivaldybei adresuotame laiške dėstė, kad S. Šimkaus gatvės 8 numeriu pažymėto namo kieme vaikštinėjusios katės nedavė ramybės ilgą laiką, o susirašinėjimas dėl šios problemos su Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi truko kone metus.

Mindaugas pasakojo, kad kačių kieme šiek tiek sumažėjo. Esą viename atsakymų valdininkai nurodė, kad šio namo vieno buto gyventojams net buvo paskirtos baudos dėl administracinio pažeidimo. Neva šie gyventojai nelegaliai šėrė gyvūnus.

„Tačiau prieš dvi savaites miesto pačiame centre privataus namo kieme nesuderinus su savininkais ar su aplinkiniais namais atsirado būda su užrašu „Klaipėdos m. savivaldybė“. Jūs rimtai? Aš labai tikiuosi, kad per klaidą sumaišėte S. Šimkaus g. 8 su Liepų g. 11 (Savivaldybės - aut. past.) pastato kiemu“, - nusivylimo neslėpė vyras.

Jis užsiminė, kad toks sprendimas esą tik pablogino situaciją. „Siaučiant koronavirusui, kurio pagrindinis draudimas - neturėti kontakto su laukiniais gyvūnais, Jūs pastatote būdą valkatoms katinams, kurie dergia namo prieigas, vieno buto savininkas demonstratyviai mėto maistą ant grindinio, katinai nutrypia kieme esančius automobilius“, - teigė Mindaugas.

Klaipėdietis klausė: „Kaip suprantu, sąskaitas iš plovyklos galime siųsti merui ar administracijos direktoriui?“

Jis aiškino, kad namo laiptinė net ėmė dvokti katinų šlapimu. „O mes su mažamečiais vaikais turime vaikščioti pro šitą jovalą“, - negalėjo atsistebėti jis.

„Vakarų ekspresas“ apie pasipiktinusio klaipėdiečio laišką pasidomėjo miesto Savivaldybėje.

„Ne Viešosios tvarkos skyrius stato namelius katėms, o Miesto tvarkymo skyrius pagal Klaipėdoje nustatytas vietas, ir ne ten, kur nori. Savivaldybės institucijų yra nustatytas vietos“, - komentavo Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

„Šiuo atveju noriu pasakyti, kad tų benamių kačių klausimai pastaruoju metu tapo labai aktualūs. Štai vienas pilietis aktyviai praneša ir ragina. Sistema yra tokia: jeigu mes gauname informaciją apie benames kates, mes ją perduodame raštu Miesto tvarkymo skyriui, nes šis turi programą, kuri skirta benamių gyvūnų pasirūpinimu: prieglaudos, sterilizacijos galimybėmis“, - akcentavo ji.

Miesto tvarkymo skyriaus vyriausoji specialistė Laima Jurevičienė „Vakarų ekspresui“ aiškino, kad kurį laiką katinų minėtame kieme buvo sumažėję. Tačiau yra gyventoja, kuri juos šeria, tad jų vėl padaugėja, nes ateina gyvūnai ir iš kitų vietų.

„Nameliai buvo statomi pagal gyvūnų gerovės programą 2016-2018 metais. Tačiau šis namelis, nors ir pastatytas labai panašus, kokius darėme mes, Savivaldybės nebuvo pastatytas, jį pasidarė patys gyventojai savo globojamiems augintiniams. Įstatyme yra nustatyta, kad pagal gyvūnų globos draugijos pasiūlymą Savivaldybė gali pastatyti kačių šėrimo vietą, kurioje jos gali netrukdomai paėsti, bet yra reikalavimas, kad katės turi būti sterilizuotos.

Savivaldybė iš S. Šimkaus g. 8 namo kiemo sterilizavo 12 katinėlių. Pagal įstatymą mes privalome juos paleisti į tą pačią vietą. Turime šėrėjos kontaktus. Gyventojai kates sterilizavo ir iš savo lėšų.

Deja, bet tarp pačių gyventojų yra nesutarimas. Įstatymas nenumato derinimo. Kiekvienas gyvūnas turi teisę gyventi. Bet kačių šerėja tikrai nesilaiko tvarkos, ją ne kartą Viešosios tvarkos skyrius įspėjo, tai padariau ir aš.

Namelį galime panaikinti kaip stambaus gabarito atlieką po įspėjimo, jei gyventoja ir toliau nesilaikys švaros taisyklių. Katinėliai tokiu atveju bus sugauti“, - įspėjo L. Jurevičienė.

Tuo metu Savivaldybės administracijos Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis teigė, kad specialistai pirmadienį popiet nuvyks į vietą, kurioje įrengtas namelis, ir įvertins situaciją.

„Šią vietą mes žinome jau seniai. Pernai turėjome ne vieną skundą, pranešimą, reagavome. Pilietis buvo atsiuntęs nufilmuotą vaizdo įrašą, kaip moteris maitina katinus. Ji prisipažino, mes ją nubaudėme už tai, kad šėrė. <...> Bešeimininkės katės gali būti šeriamos tik Savivaldybės administracijos nustatytose vietose. <...> Gruodžio mėnesį specialios šėryklos nebuvo įrengta. Moteris kates šėrė pro langą mėtydama maistą. O dabar, kiek žinau, to namo gyventojai rašė kolektyvinį prašymą. Miesto tvarkymo skyrius užsiiminėja tų aikštelių parengimu, vietų parinkimu. <...> Mes žiūrime švarą ir tvarką. Anksčiau ten mėtydavosi indeliai. Mes kreipdavomės į namo administratorių, kad tą teritoriją sutvarkytų“, - kalbėjo S. Valiulis.

Jis kalbėjo, kad kačių namelis prie S. Šimkaus g. 8 namo buvo įrengtas Miesto tvarkymo skyriaus pritarimu. „Namo gyventojai iki tol laikėsi reikalavimų“, - dėstė S. Valiulis.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(52 žmonės įvertino)
1.9423

Kalėdinių papuošimų Klaipėdoje greitai neliks: laikyti visus metus neleidžia orai

Klaipėdiečiai atkreipė dėmesį, kad dalyje miesto vis dar ant gatvių žibintų yra pakabinti...

Raganų kalnas švytės dar du savaitgalius

Ypatingą nuotaiką kuriančias Juodkrantės Raganų kalno šviesas bus galima išvysti ir...

Originali idėja Klaipėdai – plaukiojantys pastatai (11)

Kuršių mariose plaukiojantis kruizinių laivų terminalo pastatas, kurį prireikus būtų galima...

Tarša Klaipėdoje jaunimą paskatino imtis veiksmų: kas savaitę renkasi valyti prišiukšlintų teritorijų (47)

Metų pradžia Klaipėdai prasidėjo ne per geriausiai. Uostamiestį sukrėtė skandalas dėl galimai...

Klaipėdoje atsiras moduliniai darželiai (12)

Prie dviejų Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų turėtų atsirasti laikini moduliniai...

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (329)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (244)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Po griežtų pareigūno žodžių išprievartautai merginai – atsiprašymas: netoleruoju prievartos bet kokiu pavidalu (148)

Antradienį instagramo paskyroje išprievartautą merginą įžeidęs pareigūnas Livijus S. nutarė...

Orai: šiluma trauksis, tačiau žiemos vis dar nerasta (11)

Trečiadienio naktį į šalį plauks tankesni debesys, tačiau jie kartas nuo karto praplyš,...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (17)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu: aštuntfinalyje – 19-mečio dublis ir PSG bei „Liverpool“ pralaimėjimai (10)

Vėlų antradienio vakarą rungtynėmis Dortmunde ir Madride atidarytos UEFA Čempionų lygos...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (23)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (13)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (67)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

|Maža didelių žinių kaina