Kada naujoji bažnyčia galės atverti duris parapijiečiams, nesiryžtama prognozuoti, nes pinigų dar stinga ir fasado darbams. Tačiau matydamas Telšių vyskupijos kurijos, parapijiečių, Klaipėdos rajono savivaldybės ir kai kurių verslininkų geranorišką požiūrį, V. Daujotis neabejoja, kad reikiama suma bus surinkta.

Žmonės jau gali matyti, kaip bažnyčia atrodys iš išorės. Jau užkeltas ir varpinės bokštelis, kurį statybininkai konstravo ant žemės ir tik tada tvirtino prie stogo.

„Kryžių, kuris pritvirtintas prie bokštelio, padovanojo parapijietė. Jau liejamas ir varpas, kurį mums padovanos bendrovė „Silberauto“. Galbūt iki Velykų statybininkai dar nespės uždengti čerpėmis stogo, bet iki vasaros tikrai spės. Dar reikia pagaminti langus, duris“, - vardijo klebonas.

Pasak jo, bažnyčiai statyti jau išleista 175 tūkst. eurų. 62 proc. šios sumos skyrė Klaipėdos rajono savivaldybė.

„Skaičiuojame, kad vadinamajai dėžutei iki galo užbaigti dar reikia maždaug 50 tūkst. eurų. O juk dar reikės įrengti ir vidų. Architektai sako, kad vidaus darbams gali reikėti kone antra tiek“, - pasakojo V. Daujotis.

Bažnyčia statoma geros valios aukotojų ir rėmėjų lėšomis. Klebonas neslėpė, kad lėšų rinkimas jam iš pradžių atrodė nemenkas iššūkis, tačiau ilgainiui suvokė, kad tai puiki galimybė geriau pažinti parapijiečius, su jais pabendrauti.

„Galbūt norėtųsi, kad bažnyčia būtų baigta čia ir dabar, bet šiame lėšų paieškų procese malonu matyti kaip auga pati tikinčiųjų bendruomenė. Kadangi mūsų parapijoje yra daug naujakurių, tikiu, kad ši bažnyčia bus ir kaip bendruomeniškumo ženklas. Manau, kad į šią bažnyčią žmonės eis ne tik melstis, bet joje bus galima rengti ir kultūrinius dvasingus renginius, galbūt koncertus“, - kalbėjo klebonas.

V. Daujotis džiaugėsi, kad šiais finansiškai nelengvais laikais žmonės noriai aukoja gražiam tikslui.

„Maloniai nustebino viena parapijoje gyvenanti verslininkų šeima. Jie nusprendė, kad bažnyčios statyboms skirs 10 proc. pelno. Nuo rudens jie jau pervedė per 1 000 eurų. Tokią pat sumą bažnyčios statyboms paaukojo ir dar viena graži šeima, kuri pasikvietė mane palaiminti namų. Juk visi suvokiame, kad kiekviena šeima tokią sumą pinigų gali išleisti ir kitiems tikslams, todėl toks jų sprendimas labai motyvuoja ir įkvepia“, - pasakojo V. Daujotis.

Klebonas taip pat džiaugėsi, kad naujos bažnyčios statybas palaiko šios idėjos iniciatorius Vilniaus arkivyskupo padėjėjas vyskupas Darius Trijonis ir Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Dabar Slengių parapijos gyventojai renkasi Ginduliuose buvusios bibliotekos patalpose įrengtoje laikinoje koplyčioje.

Telšių vyskupijos interneto svetainėje pasakojama, kad Slengių parapijos bažnyčią šioje vietoje buvo nuspręsta statyti dar 2010 m. Tų metų gegužės 25 d. buvo pašventintas būsimos bažnyčios kryžius ir buvo pradėtas rengti projektas.

Slengių parapija Telšių vyskupo dekretu buvo įkurta 2015 m. pradžioje. Jai priklauso Slengiai, Ginduliai, Klausmyliai, Mazūriškės, Leliai, Klemiškė I, Klemiškė II, Trušeliai, Klipščiai, Aukštkiemiai, Gvildžiai.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės