aA
Šeštadienio vidurdienį Žemųjų Šančių pliaže virė emocijos – bendruomenės nariai susitiko atviram pokalbiui dėl Kauno valdžios siekio Nemuno pakrantę Žemuosiuose Šančiuose paversti nauja rekreacijos zona su privažiavimu automobiliams, kur jo nebuvo. Vykusi diskusija – užfiksuota kaip apklausa, liudijanti kauniečių valią. Jos metu pasirašyta ir peticija, kuri ateinantį antradienį bus įteikta Kauno savivaldybės atstovams.
Žemųjų Šančių bendruomenės mitingas
Žemųjų Šančių bendruomenės mitingas
© R. Tenio nuotr.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė Vita Gelūnienė, peticijoje buvo išreikštos pastabos Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektui – rajoninių želdynų teritorijoje, pažeidžiant istoriškai susiformavusį gatvių tinklą įrengti dviejų eismo juostų gatvę su šaligatviu ir dviračių taku.

„Bendruomenei nereikia automobilių gatvės, priešingai – bendruomenė nori išsaugoti rekreacinę zoną, kuo daugiau žaliųjų plotų pabrėžiant šios vietos savitumą miesto kontekste dėl esamos natūralios gamtos. Tam, kad žmonės atvyktų čia pailsėti ir pasportuoti, jiems nereikia įveikti tolimo atstumo, tačiau nuo aktyviosios Kauno dalies atitolti pavyksta. Gyventojai atvažiuoja pasimėgauti ramybe. Norime ir toliau šią vietą išlaikyti ramia, saugia ir sveika“, – teigė ji.

Pabrėžiama, kad vykdant Kauno valdžios numatytą rekonstrukcijos projektą, rekreacinėje zonoje padidėtų oro tarša, miestas vėl būtų atskirtas ir nugręžtas nuo upės bei tokiu būdu atiduotas automobiliams, o ne žmonėms.

„Atlikto tyrimo duomenys rodo – planuojama įrengti gatvė bus ženkliai didesnio intensyvumo nei esanti Smetonos alėjoje. Tai pakeis ne tik šančiškių gyvenimo įpročius, bet ir viso mikrorajono urbanistinį planą – ir dviratininkams, ir pėstiesiems nebus taip saugu, kaip yra šiuo metu. Vaikai čia laisvai gali iš gyvenamųjų namų nubėgti prie upės nesibaiminant, jog kliudžius automobiliui įvyks nelaimė“, – pasakojo V. Gelūnienė.

Žemųjų Šančių bendruomenės susitikime dalyvaujant keliems šimtams žmonių, diskutuota apie tai, kaip gyventojai pasiekia upę – privažiuoja ar ateina pėsčiomis, kaip dažnai tą daro, ir ką veikia. Taip pat buvo išsiaiškinti žmonių poreikiai minėtos vietos atžvilgiu, bei išsakytos pastabos, pasiūlyti pataisymai Kauno valdžios parengtam rekonstrukcijos projekte.

„Šiandien nė vienas susitikime dalyvavęs žmogus nepasakė, jog šioje vietoje reikia naujos gatvės. Tarp gyventojų išsakytų idėjų atsidūrė pasiūlymas patobulinti esamą infrastruktūrą praplečiant dviračių taką ir taip padarant jį patogesniu ir pėstiesiems, ir dviratininkams“, – sakė Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė.

Žemųjų Šančių bendruomenės diskusijoje dalyvavo ir žinomas Kauno menininkas bei visuomenės veikėjas Vytenis Jakas, savo įžvalgose jis paminėjo lemiamą akcentą.

„Mano nuomone, Kauno valdžia šioje vietoje siekia vystyti ekonominį, o ne socialinį projektą. Juo planuojama didžiąja dalimi tenkinti verslo poreikius, visuomenės poreikius paliekant nuošalyje. Tokiu atveju, visuomenė turėtų prisiderinti prie verslo poreikių, todėl ir bendruomenės nuomonės nėra paisoma“, – mintimis dalijosi jis.

Žemųjų Šančių bendruomenės mitingas
Žemųjų Šančių bendruomenės mitingas
© R. Tenio nuotr.

Tačiau džiugioji reikalo pusė, sako menininkas, yra ta, jog šiandieninis įvykis parodė kitą svarbų reiškinį – Žemieji Šančiai turi gana didelę bendruomenę, kuri išdrįso parodyti priešiškumą Kauno valdžios siekių įgyvendinimui, apjuosdami Nemuno pakrantės dalį vieningai susikibę rankomis.

„Manau, jog geriausiai pasiteisina tie norimi vystyti projektai, kuriuose dalyvauja visos suinteresuotos pusės – ne tik verslas, politika, bet ir žmonės. Pastebiu, jog šiuo konkrečiu klausimu dėl Nemuno pakrantės rekonstrukcijos, viskas apversta aukštyn kojomis – pirmiausiai padarytas projektas, kuris paskui, tarsi „dėl vaizdo“ yra pristatomas visuomenei, kad būtų suderinta viena ar kita detalė. Tokia taktika Kaune jau pažįstama“, – kritikos negailėjo žinomas kaunietis.

Anot jo, būtent dėl to, kad iš pradžių Žemųjų Šančių bendruomenei nebuvo pateikta idėja, ir tik po to, išklausius gyventojų nuomonę, parengtas rekonstrukcijos projektas, tarp valdžios ir bendruomenės narių įvyko konfliktas.

Savo išvadas bendruomenės atstovai žada miesto valdžiai pateikti iki viešo projekto gynimo, kuris numatytas ateinantį antradienį. Pirminiais duomenimis, peticiją pasirašė keli tūkstančiai žmonių.

Primename, kad balandžio 30 d. priešprojektiniai pasiūlymai bus pristatyti visuomenei Kauno savivaldybės administracijos patalpose (Laisvės al. 96).

Kaip anksčiau teigė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A. Pakalniškis, tądien bus įdėmiai išklausytos visos nuomonės, o į racionalias pastabas ir argumentus bus atsižvelgta rengiant techninį projektą.

Daugiau Kauno naujienų.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.3571

Įspėja kauniečiai: magistraliniame kelyje A1 blaškosi žirgas (33)

Penktadienio popietę magistraliniame kelyje A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda užfiksuotas ristele...

Kaune vyks „Oktoberfesto“ šventė: legendinės dešrelės bus vežamos tiesiai iš Vokietijos (21)

Pernai ir šiemet „Oktoberfesto“ šventė Vokietijoje neįvyko dėl pandemijos. Tačiau šventės...

Kauno „Akropolyje“ savaitgalį atidaryta Saulės sistemos paroda (2)

Dviejų metrų skersmens Saulės modelis ir trimatę erdvę kurianti instaliacija – tokia nemokama...

Kauno rajone užregistruotas 900-asis šių metų kūdikis: tėvai ieškojo tokio vardo, kokiu nesivadina nei vienas pažįstamas (22)

Kauno rajono civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 900-asis šių metų Kauno rajono...

Julija Leimonė | D+

Iš Ganos į Lietuvą atvykęs Aleksas žada čia likti ilgam: nustebsite sužinoję, kokie kriterijai paskatino užsienietį įsigyti vienpusį bilietą (11)

Šiuo metu vienoje iš Afrikos valstybių, Ganoje, yra 26 laipsniai šilumos. Pirmadienį turėtų...

Top naujienos

Analitikai su nerimu stebi įvykius Vokietijoje: šis scenarijus Europai pridarytų daug bėdos

Labai tikėtina, kad po šį sekmadienį vykstančių rinkimų į Vokietijos parlamentą bus...

Raminta Rakauskė | D+

Metalo supirkinėtojai tokių kainų nebuvo matę nuo 2009-ųjų: gyventojai nešė viską, ką galėjo

Kol dalies pramoninių metalų kainos po truputį sminga žemyn, kai kurių vis dar skaičiuoja...

Liūdnos žinios: Kaune kovojama dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du vaikai (718)

Medikų nerimas auga: reanimacijoje vis daugiau koronavirusu sergančių vaikų. LNK žinios praneša,...

Plakatą Nausėdai JAV iškėlusi lietuvė: mūsų yra visame pasaulyje (684)

Plakatą „Nausėda yra homofobas“ iškėlusi mergina yra lietuvė Eglė Malinauskaitė . 21 metus...

Orai: nauja savaitė atneš permainų

Praslinkus aktyviam Atlanto ciklonui, šeštadienį nuo Skandinavijos priartės naujas žemo...

Brutualiu žinomos prodiuserės nužudymu kaltinamas žurnalistas išsidavė itin išsamiais įvykio aprašymais (13)

39 metų televizijos prodiuserė iš Prancūzijos Sophie Toscan du Plantier ramiame Airijos regione...

Pristatė, kaip artimiausiu metu keisis pensijos Lietuvoje: nėra viskas jau taip gerai (328)

Rugpjūčio mėnesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pristatė, kaip...

Pats garsiausias ir paslaptingiausias klubas Berlyne: ką jie ten taip slepia? (13)

Berlynas – 100% pats išskirtiniausias miestas Europoje, turintis unikalią aurą, kurios...

Agnė Kulitaitė | D+

Agnė Kulitaitė: iki kominių pasivažinėjimų vidury dienos nueinamas labai ilgas kelias (2)

Pastarojo laiko įvykiai tik dar kartą patvirtino, jog net ir šiais neramiais laikais konstantų vis...

Gražiausia pasaulio lengvaatlete tituluojama vokietė bėgimo takelį išmainė į podiumą (52)

22 metų Alica Schmidt buvo per žingsnį nuo savo didžiausios gyvenimo svajonės, tačiau jos...