aA
Kauniečiams jau pabodo ramiame rajone keliamas sunkiasvorės technikos remonto įmonės keliamas triukšmas įvairiu paros metu, tačiau į prašymus niekas nekreipia dėmesio jau bene 5 metus. Institucijos tik kraipo galvas, o situacija išlieka ta pati – vidury miesto keliamas triukšmas, teršiama gamta ir trukdoma gyventojų ramybė.
Miegoti neleidžianti technika
Miegoti neleidžianti technika
© Kas vyksta Kaune

„Pranešame apie įmonės „Novarent“, kuri užsiima žemės ūkio technikos (kombainų) remontu, keliamą triukšmą ir taršą. Įmonė įsikūrusi Kaune, Aukštuosiuose Šančiuosiuose (Verkių g.), šalia gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo ir šalia saugomo Aukštųjų Šančių ąžuolyno (Natura 2000). Įmonė nepaiso paros laiko reikalavimų, triukšmas keliamas ne tik darbo valandomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis, 5-6 val. ryte, 20-22 val. vakare, neprognozuojamai. Štai pavyzdžiui, liepos 6 d. ryte kombainai ir traktoriai užkurti 7 val. ryto“, – vaizdo medžiagą atsiuntę gyventojai plūdo šalimais įsikūrusią įmonę.

Vaizdo įraše matyti, kaip gyventojas filmuoja lauke stovinčią techniką, iš pradžių atrodo, kad garsas nėra toks jau nepakeliamas, tačiau tada kaunietis atidaro langą ir galima suprasti, kad miegoti prie atviro lango jau būtų sudėtinga.

Panašu, kad miesto centre įsikūrusi įmonė gyventojus ne tik budina rytiniais didelių variklių garsais, bet ir kelia nerimą dėl mažųjų sveikatos gerovės užtikrinimo, nes, anot kauniečių, sunkioji technika stovi teritorijoje, į kurią labai lengva patekti. Neatmeta pasipiktinimo ir dėl galimai teršiamos gamtos išmetamosiomis dujomis.


„Negana to, įmonė žemės ūkio padargus saugoja šalia daugiabučio namo tvoros, kuri yra iš lengvų konstrukcijų, todėl vaikai gali lengvai patekti į teritoriją ir susižeisti. Žemės ūkio technika važinėja arti namų. Remontuojant kombainus ir važinėjant traktoriams išsiskiria juodos išmetamosios dujos, kietosios dalelės nusėda gyventojams ant langų, palangių. Įmonė atviroje aikštelėje saugoja padangas, metalus ir t.t.“, – kitus galimus nepatogumus vardijo kaunietis.

Kauniečio teigimu, į atitinkamas institucijas buvo bandyta kreiptis ne vieną kartą, tačiau biurokratiniai reikalai problemą spręsti trukdo. Gyventojai bandė kalbėti ir su įmonės vadovu, tačiau šis nebekelia telefono. Kauniečiai pavargę ir norėtų mėgautis namų ramybe, tačiau pagalbos kol kas sulaukti nepavyko.

„Gyventojai ne kartą kreipėsi į Kauno savivaldybę, tačiau ši skundus nukreipia į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. NVSC triukšmo lygio matavimus gali atlikti tik iš anksto sutartu laiku ir tik vieną valandą. Gyventojai priversti sudarinėti triukšmo skleidimo grafikus, derinti NVSC vizito laiką. Atvykus atlikti matavimus, kaip tyčia, triukšmas nekeliamas. Ilgalaikiai matavimai negalimi.

Taip pat, gyventojai ne kartą tiesiogiai kreipėsi į „Novarent“ vadovą. Pradžioje kažkiek gelbėjo, dabar įmonės vadovas neatsako į skambučius“, – teigė problemą iškėlęs skaitytojas.

Kauno Aukštųjų Šančių gyventojams kyla keletas klausimų: „miesto viduryje, šalia saugomo ąžuolyno, šalia gyvenamųjų namų kvartalo, yra leista vykdyti sunkiasvorės žemės ūkio technikos remonto darbus? Ar neturėtų tokia veikla vykti už miesto? Kaip ta technika transportuojama rekonstruota Verkių gatve? Ar tą išvis galima daryti?“.

Anot skaitytojų, šio ąžuolyno rekonstrukcija buvo atšaukta, nes šimtamečiuose medžiuose gyvena visoje Europoje griežtai saugomas ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas niūriaspalvis auksavabalis ir itin retai sutinkamas purpurinis plokščiavabalis.

Savivaldybė skundų negavo

Situaciją pakomentavo Kauno savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyrius vedėja Milda Labašauskaitė.

Miegoti neleidžianti technika
Miegoti neleidžianti technika
© Kas vyksta Kaune

Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius nėra gavęs skundų dėl UAB „Novarent“ vykdomos veiklos metu keliamo triukšmo.

Visgi, siekiant įvertinti, ar šios įmonės vykdomos veiklos keliamas triukšmas viršija triukšmo ribinius dydžius, gyventojai turėtų kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentą dėl triukšmo lygio matavimų atlikimo gyvenamojoje aplinkoje“, – ragina M. Labašauskaitė.

NVSC ištirti situacijos neskuba

Skaitytojų susirūpinimą keliančius klausimus NVSC gavo ir pakomentavo esamą situaciją. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Romutė Filomena Smolskienė patikino, kad prašymas buvo perduotas iš savivaldybės, tačiau tyrimas nepratęstas.

„Informuojame, kad dėl minėtos įmonės keliamo triukšmo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM (NVSC) Kauno departamentas gavo Kauno miesto savivaldybės persiųstą gyventojo prašymą dėl įmonės veiklos metu galimai keliamo per didelio triukšmo gyvenamojoje aplinkoje.

NVSC Kauno departamentas, pagal Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 15 straipsnio nuostatomis priskirtą kompetenciją, kreipėsi į pareiškėją su prašymu patikslinti bei papildyti informaciją, tačiau dėl negauto iki nurodyto termino atsakymo iš pareiškėjo skundo nagrinėjimą nutraukė“, – teigė ji.

Administracinės nuobaudos taikomos tik nustačius Lietuvos higienos norminių aktų pažeidimams pagal Administracinių teisės nusižengimų kodekso 45 straipsnį.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
3.8438

Po gatvės remonto kauniečiai nesitveria pykčiu: kiek ilgai dar bus tyčiojamasi iš mūsų? (71)

Pernai metais vasarą uždaryta P. Kalpoko gatvė pagaliau nudžiugino vairuotojus, kai rugsėjo...

Ne vieną protestą surengusius Šančių gyventojus vis dar slegia didžiulis rūpestis: tai ne tik Šančių, o viso Kauno širdgėla (53)

Savaitgalį Kaune, Šančiuose, jau septintą kartą vyko Šančinių šventė. Jos metu kauniečiai...

Prekybos tinklas „Iki“ Kaune atidarė naują parduotuvę (1)

Plėtros planus vykdantis prekybos tinklas „Iki“ ketvirtadienį atidarė visiškai naują...

Kėdainiečiai stebėjosi išgelbėtu gandriuku: prisirišo prie globotojų, o išvykimo dieną atliko simbolinį gestą (40)

Prieš mėnesį Kėdainių rajone nutiko neeilinė istorija, kuomet geradarių šeima išgelbėjo iš...

Kauniečiai ir toliau piktinasi gatvių remontais: darbai neturi nei pradžios, nei pabaigos (61)

Nors visą prožektorių šviesą rugsėjo pradžioje nudžiovė Kauno pilies žiedinės sankryžos...

Top naujienos

Klimatologas nurodė, ar galime tikėtis stingdančio šalčio žiemą: įsivyravo nepalanki tendencija (27)

Šių metų žiema ir vasara buvo pasižymėjo kraštutinumais. Vienas šaltojo sezono mėnuo buvo...

Vytautė Merkytė | D+

Šis judėjimas jau seniai išgąsdino Jungtines Tautas: antivakserius į dienos šviesą ištraukė gydytojas, kuris apgavo visą pasaulį

Šiandien kone kiekvienas pažįstame dėdę, pusseserę ar kaimyną, kuris pasisako prieš skiepus...

Po pirmo Talibano valdymo mėnesio – slegiantys vaizdai Afganistane: tai gali reikšti katastrofą (105)

Nuo to laiko, kai Talibanas įžengė į Kabulą ir žlugo ankstesnė vadovybė, prabėgo mėnuo....

Baltarusija ir Lenkija skelbia šalių pasienyje aptikusios migrantų kūnų

Baltarusija sekmadienį paskelbė, jog jos pasienyje su Lenkija aptikta mirusi migrantė iš Irako, o...

Po „Zapad“ laukia nemalonūs pasirinkimai: teks kalbėtis su Putinu ir Lukašenka arba laukti eskalacijos (318)

Viskas pagal planą: nesyk repetuotas pratybų „ Zapad 2021 “ spektaklis Rusijos ir Baltarusijos...

Rimvydas Valatka. Valdže, atiduok tautai Akropolį (390)

Po juodosios rugsėjo 13-osios, kai įsigaliojo galimybių pasai, paaiškėjo daug dalykų. Bet...

Kur dingo ambicija tapti „fintech“ centru: įmonėse – nerimas (34)

Tarptautiniai skandalai, kurių centre atsidūrė ir Lietuva, pasikeitusi Vyriausybė , nauji...

Natalija Bunkė vestuvėms Maljorkoje pasirinko du įstabius įvaizdžius: juose užkoduotus žodžius pamatys tik akyliausi (111)

Maljorkoje antrąsias vestuves iškėlė dainininkė Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus . Per...

Rusijos salės futbolo žvaigždės nori pasilikti Lietuvoje: jaučiamės kaip namuose, tik geriau (25)

Istorinė futbolo šventė Lietuvoje – 2021 metų FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas įgavo...