Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi Taikos prospekto rekonstrukcijos darbais nepatenkintas kaunietis, jo teigimu, miestiečiams jau atsibodo iki galo neatliktas darbas, tuo labiau šaligatviai, kuriais dviračiu važiuoti tiesiog neįmanoma.

„Išarti šaligatviai, neįmanoma su dviračiu iki darbo nuvažiuoti. Sugalvojo atnaujinti visą taką, kad dviračių nebūtų važiuojamojoje kelio dalyje, kad nesikirstu su automobiliais, bet tas takas nėra naudojamas. Orai šiltėja, norisi palikti automobilį ir pradėti judėti ekologiška transporto priemone“, – apmaudo neslėpė vyras.

Automobilį palikti ore?

Ilgai besitęsiantys Taikos prospekto rekonstrukcijos darbai nepatogumų kelia ir daugiabučių gyventojams, kurie automobilius buvo įpratę palikti tiesiog gatvėje.

„Jau spalio pabaigoje Kaune, Taikos prospekte, prasidėjo kelio ir šaligatvių rekonstrukcija, kuri tęsiasi iki šiol. Tvarkant šaligatvius, buvo visiškai pašalinta sena danga ir gyventojų automobilių parkavimosi vietos, o tai reiškia, kad visi yra priversti ieškoti kur gi pasistatyti savo automobilius. Taigi situacija nepavydėtina, manau žmogiška būtų suprasti, kad ore automobilio nepasistatysi. Tačiau to tikrai nesupranta policijos pareigūnai, kurie „prigaudinėja“ tokius paklydėlius ir išrašo jiems baudas“, – piktinasi dar viena kaunietė.

Moteris tvirtina su tokia situacija susidūrusi kovo 2 dieną, kuomet grįžusi po darbo nerado, kur pasistatyti automobilio, jį esą palikusi po kelio ženklu Stovėti draudžiama, tačiau toje atkarpoje transporto priemones gyventojai, moters teigimu, palieka nuolat, o baudų iki šiol nėra gavę.

„Visų, kurie teigs, kad galima pavilkti užpakalį ir pasistatyti automobilį toliau, paklausiu, ar jūs norėtumėte, kad pasistatyčiau jūsų kieme? Nes supraskite mane teisingai, kelių ir šaligatvių renovacija atėmė iš 63 butų gyventojų parkavimosi vietas, automobiliai visiškai netelpa. Dar noriu pridėti, kad aplink daugiaaukštį pastatą yra kelios įmonės, kurios privatizavo parkavimosi vietas ir ten statyti taip pat griežtai draudžiama. Taigi, norėčiau paklausti, ar manote, kad yra sąžininga išrašyti baudas už parkavimą ne vietoje, kai yra tokia situacija su parkavimu?“ – skaudulius dėsto moteris.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „Kas vyksta Kaune“ patikino, kad šioje vietoje po gatvės rekonstrukcijos bus įrengtas išilginis parkavimas.

Darbai išjuda iš mirties taško

A. Pakalniškis naujienų portalui taip pat komentavo, kad Taikos prospekto darbai atnaujinami nuo kovo antros savaitės. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo teigimu, rangovai vykdo šaligatvio ir dviračių tako bortų klojimą, pagrindų ir dangų įrengimą.

Planuojama, kad šaligatvio ir dviračių tako darbai atkarpoje nuo Kovo 11-osios gatvės iki Savanorių prospekto (dešinė pusė) turėtų būti baigti iki gegužės pabaigos.

Kitoje pusėje darbus planuojama baigti iki rugsėjo 1 d., o galutinai darbus Taikos prospekte numatoma užbaigti iki spalio 1 d.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad darbai Taikos prospekte prasidėjo pertvarkomis vienoje judriausių vadinamoje „Aklųjų“ sankryžoje. Ji tapo pralaidesnė atsisakius priešingas eismo puses skyrusios žaliosios juostos ir įrengus papildomą eismo juostą, iš kurios galima sukti kairėn į Savanorių prospektą.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės