aA
Naujo vandentiekio ir nuotekų sistemos laukiantys Šėtos miestelio gyventojai – neviltyje. Nors rugpjūčio 5-ąją iš mirties taško pajudėjo visus metus „buksavę“, o viduryje vasaros – apskritai sustoję vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo darbai, jų pabaigti laiku nepavyks. Šėtiškiai pirštais beda į rajono valdžią ir jai pavaldžią įstaigą „Kėdainių vandenys“, pastarieji kaltina prastai darbus organizuojančius rangovus, o šie – koronavirusą.
Šėtos gyventojai nesulaukia vandentiekio: mėnesį vietoje stovėję darbai laiku pabaigti nebus
© Kėdainių mugė

Nemato valdžios dėmesio

„Jau visą mėnesį nematau jokių darbuotojų, niekas nedirba. Gatvės yra perkastos, nesutvarkyta aplinka, nuolat dėl to kyla dulkės, kuriomis turime kvėpuoti. Paliktas bardakas, kurio niekas nekontroliuoja (…), – liepos pabaigoje į redakciją atsiųstame laiške piktinosi Šėtos gyventojas (vardas ir pavardė red. žinomi). – Kiek matau, mano manymu, yra likę dar labai daug darbų mūsų miestelyje, o niekas nedirba. Buvo žadėta, kad visi darbai bus baigti šių metų rugsėjo mėnesį. Nematau jokio valdžios dėmesio šiam svarbiam projektui, jokios rangovo kontrolės, kad darbai būtų baigti laiku.“

Laiku nesuspės

Šėtos miestelio vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą įgyvendina UAB „Kėdainių vandenys“, šio projekto partneris yra Kėdainių rajono savivaldybės administracija. Šėtoje turi būti paklota apie 10 tūkst. metrų vandentiekio ir 9,68 tūkst. metrų nuotekų tinklų. Vandentiekį ir nuotekų tinklus šėtiškiams tiesia UAB „Techsis“, su kuria 2019 metų sausio pradžioje pasirašyta rangos darbų sutartis.

Rangos sutarties techninę priežiūrą atlieka bendrovė „Statybų inžinerinės paslaugos“.

Pasirašius sutartį projektą tikėtasi įgyvendinti per metus. Paskutinė numatyta darbų pabaigos data buvo rugpjūčio 14 diena, tačiau šiuo metu akivaizdu, kad suspėta nebus.

Pretenzijos – kas mėnesį

„Kėdainių vandenų“ direktorius Rimgaudas Praninskas neslepia, kad problemos dėl rangovo tęsiasi nuolat. „Mūsų netenkina tempai ir prastas darbų organizavimas, spaudėme juos dirbti sparčiau kiekviename pasitarime, kvietėmės kartu net į savivaldybę“, – sakė direktorius.

Beje, prieš metus naujoji rajono valdžia į „Kėdainių vandenis“ „delegavo“ judėjimo„Mūsų krašto sėkmei“ ir rajono savivaldybės tarybos narį Romualdą Gailiūną. Nijolės Naujokienės, vadinamos šio judėjimo ideologe, bendražygis nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio įmonėje eina technikos direktoriaus pareigas ir dirba prie Šėtos bei kitų projektų. Tuomet gyventojams per žiniasklaidą skambiai žadėta spartinti darbų vykdymą ir garantuota dėti visas pastangas, kad jie būtų atlikti kokybiškai, nors ir per ilgesnį laiką. Tačiau paklausti paties R. Gailiūno, kodėl visam mėnesiui Šėtoje nutrūko ir taip stringantys darbai, nepavyko – darbo telefonu technikos direktorius neatsiliepė, o į įmonei raštu pateiktus klausimus atsakė Gamybinio-techninio skyriaus viršininkas Marius Čepas.

Šėtos gyventojai nesulaukia vandentiekio: mėnesį vietoje stovėję darbai laiku pabaigti nebus
© Kėdainių mugė

Nepadėjo net iškvietimas „ant raudono kilimo“

Jis pabrėžė, kad „Kėdainių vandenys nuolat reiškė pretenzijas rangovui dėl darbų spartos, darbų organizavimo, ragino pasitelkti subrangovus. Kas mėnesį pasikartojančios pretenzijos užfiksuotos pasitarimų protokoluose. „Kėdainių vandenų“ atstovas taip pat pažymėjo, kad pasitarimuose dalyvauja ir rajono savivaldybės administracijos atstovas.

„Kadangi mūsų netenkino rangovo veiksmai darbų spartai padidinti, rangovas žadėjo vykdyti darbus, bet jų nevykdė, atidėdavo darbų atlikimo terminus, todėl, siekiant laiku įgyvendinti projektą, buvo organizuojami susitikimai pas savivaldybės merą Valentiną Tamulį bei administracijos direktorių Arūną Kacevičių. Susitikimų metu Rangovas garantavo, kad rangos darbus spartins, atliks laikydamasis sutartyje numatytų terminų“, – teigė M. Čepas.

Raginimai ir pažadai taip ir liko kabėti ore. Šiuo metu darbus vykdanti įmonė yra paprašiusi pratęsti rugpjūčio 14 dienos terminą dar 4 mėnesiams.

Darbus atnaujino

Bendrovė atsilikimą nuo grafiko teisina COVID-19 pandemija. „Dėl karantino metu susidariusios ekstremalios situacijos buvo sutrikęs medžiagų tiekimas, dėl to užsitęsė darbų atlikimas. Šiuo metu objekte yra pasitelkta papildoma darbo jėga ir darbus planuojame baigti šiais metais“, – „Kėdainių mugę“ elektroniniu laišku informavo bendrovės administracija.

„Kėdainių vandenų“ Gamybinio-techninio skyriaus viršininkas patvirtino, kad rugpjūčio 5 dieną Šėtoje pradėjo dirbti rangovo UAB „Techsis“ pasamdytas subrangovas. „Dirba viena brigada. Rangovas užtikrina, kad darbai Šėtoje vyks dar sparčiau, žada, kad objekte dirbs 4 brigados“, – sakė M. Čepas.

„Manau, kad savivaldybės vadovai turi aktyviau spausti rangovus laiku įgyvendinti šį ilgai šėtiškių lauktą projektą, nes žmonės jaučiasi pamiršti. Jie ir taip patyrė daug nepatogumų, kai 2017 metais, pradėjus vandentiekio ir nuotekų tinklų tiesimą, ankstesniam rangovui kreditoriai iškėlė bankroto bylą. Darbus ne dėl savivaldybės kaltės teko nutraukti, skelbti naują konkursą, tad atsiradus laimėtojui ir pradėjus tiesti tinklus, kontroliuoti reikėjo labiau“, – mano Kėdainių rajonui praėjusią kadenciją vadovavęs Saulius Grinkevičius, rajono savivaldybės tarybos bei Ekonomikos ir biudžeto komiteto narys.

Tiesia ir Kunionių kaime

UAB „Techsis“ vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros rangos darbus šiuo metu atlieka dar vienoje rajono gyvenvietėje – Kunionių kaime. Čia klojama 4,2 tūkst. metrų vandentiekio ir 4,3 tūkst. metrų nuotekų tinklų.

Šie darbai – platesnio bendrovės „Kėdainių vandenys“ įgyvendinamo projekto „Vandentiekio ir buitinių nuotekų infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Šėtos miestelyje, Kunionių kaime bei Kėdainių mieste“ dalis. Įrengus naujus centralizuotus vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus Kunionyse bei Šėtoje, senieji tinklai bus atjungti.

Bendrovė „Kėdainių vandenų“ yra atsakinga už projekto rodiklių pasiekimą po projekto įgyvendinimo. Nepasiekus šių rodiklių, o tai reiškia – jei prie naujų tinklų prisijungs nepakankamai gyventojų, bendrovei grės finansinės sankcijos. Tuometinė savivaldybės vadovybė žadėjo pagalbą gyventojams prisijungiant prie naujų tinklų, ar pažadą tesės dabartinė valdžia – parodys ateitis.

Kėdainių mugė
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Kaune bus tvarkomi daugiabučių kiemai: skirta milijonas eurų (5)

Trečius metus gyvuojanti programa „Svajonių kiemas“ sulaukė rekordinio kauniečių...

Kaune atsivers apžvalginė terasa su pasakiška panorama (6)

Naujamiestis, Žaliakalnis , Senamiestis – žvilgsnis į šiuos rajonus iš miesto centro viršaus...

Kėdainiuose – pyktis dėl įrengtų aikštelių vaikams: dėl sklindančių keiksmų gyventojai negali atsidaryti langų (12)

Atliekant daugiabučių kiemų renovaciją prie namų atsiranda naujos vaikų žaidimų ir sporto...

Kaune konteineriuose „pasodinti“ medeliai sužavėjo ne visus: užvirė diskusija (7)

Savaitgalį Kaune vykęs Landšafto dizaino festivalis įtraukė miestiečius į aktualias diskusijas...

Jonavoje atidarytas Taurostos dviračių takas (4)

Jonavoje antradienį minint Tarptautinę dieną be automobilio simboliškai atidarytas dar vienas...

Top naujienos

Profesorius Usonis įspėjo apie galimas COVID-19 pasekmes, kurias parodė mirusiųjų tyrimai (41)

Lietuvoje naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Šalia baravykų bumo išdygo ir musmirių supirkėjai – siūlo daugiau nei už įprastus grybus (23)

Tautiečiams džiaugiantis, kad pilnomis bagažinėmis iš miško tempia baravykus, sujudo ir kitokių...

NT pirkėjai „pasileido plaukus“, bet ekspertai ragina mąstyti blaiviai: situacija – įtempta, viską lems keli veiksniai (104)

Po karantino paskelbimo ir staigaus NT rinkos sukrėtimo praėjo jau puse metų. Analitikai,...

Studentei valstybės parama dėl COVID-19 atsirūgo: viena ranka davė, kita atėmė gerokai daugiau (106)

Studentė, pasinaudojusi Vyriausybės parama dėl COVID-19 , pradėjus mokslo metus suprato, kad jai...

Lingienė pripažino: tai jau antroji banga, turinti specifinių požymių (420)

Ketvirtadienį Lietuva sumušė naują liūdną rekordą – per parą naujų koronaviruso atvejų...

Nusprendė oficialiai: Baltijos šalys išplės sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams (202)

Lietuva , Latvija ir Estija penktadienį išplės sankcijas Baltarusijos režimo atstovams,...

Rusijos antstoliai areštavo Navalno sąskaitas ir butą, bendražygiai kaltina Prigožiną (46)

Opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sąskaitos ir butas Maskvoje buvo areštuotas, kol jis buvo...

Dešimt metų badaujančios poros istorija klaidina žmones: nėra priežasčių jais tikėti

Prieš trejus metus užsienio naujienų ir faktų patikros kanaluose sužibėjusi istorija apie porą,...

Vaizdo įrašu mokslininkai praktiškai pavaizdavo, koks COVID-19 akivaizdoje yra tikrasis apsauginių skydelių veiksmingumas

Japonijos mokslininkai, pasitelkdami Fugaku vadinamą greičiausią pasaulyje superkompiuterį, atliko...

Abramovičiaus išlaidos nesibaigia: „Chelsea“ įsigijo naują vartininką ir užmetė tinklą ant „West Ham“ žvaigždės

Praėjusiais metais dėl FIFA sankcijų naujų žaidėjų įsigyti negalėjusi Londono „Chelsea“...

|Maža didelių žinių kaina