„Šiandien tikriausiai nieko nebenustebinsime 3D grafikos efektais ar šviesų šou. Kurdami „Šviesos metamorfozes“ į esamas technologijas ir jų panaudojimo formas pabandėme pažvelgti naujai. Pridėję dar tiek pat naujų technologinių sprendimų, sukūrėme originalų spektaklį. Naujosios vaizdo technologijos mums atvėrė galimybes ne tik kurti erdvinį 360 laipsnių vaizdą bei garsą, bet ir jį apjungti, sinchronizuoti su gyvų atlikėjų pasirodymais, paryškinant vaizdinius ir įvykius šviesos bei specialiaisiais efektais. Tai leidžia manipuliuoti žmogaus erdvės suvokimu ir į realybę pažvelgti kitomis akimis“, – sako renginio režisierius Dalius Abaris.

Šešėlių ir šviesos žaismas, fasadais vilnijančios vaizdų bangos, lazerio šviesos spinduliai virtę muzikos instrumentų stygomis, virš žemės levituojantis fortepijonas – tai vos kelios detalės, kuriomis intriguoja kūrėjai. Grafikos efektus papildys arba su ja sinchronizuosis baleto ir modernaus šokio šokėjai, gatvės šokio trupė bei oro akrobatai.

Įspūdingame šou išvysime ir talentinguosius jaunosios kartos atlikėjus Miglę Pivoriūnaitę, Luką Bartašką, violončelininką „Future cello“ (Justą Kulikauską). Performanso moderatorius – charizmatiškasis aktorius Andrius Bialobžeskis.

Performansas „Šviesos metamorfozes“ bus rodomas rugpjūčio 29 ir 30, rugsėjo 1 dienomis. Iš viso per tris dienas bus parodyta net 13 performansų. Jie bus kartojami kas dvi valandas.

„Naujam „Akropolio“ etapui pažymėti ieškojome netradicinio sprendimo, kuris neišdildomą įspūdį paliktų visiems. Dinamiškas technologinis šou patiks ir tėvams, ir vaikams, nes tai įspūdžių menas, kuris tiesiog nepalieka abejingų“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.

Kaip pasakoja renginio organizatoriai, techninis šou išpildymas – ne mažiau įspūdingas, nei kuriamas vaizdas. Kauno „Akropolyje“ bus naudojami vieni galingiausių Baltijos šalyse esančių vaizdo projektorių. Šviesos srautas sudarys daugiau nei 200 000 ANSI liumenų. Tai prilygsta daugiau nei 100 įprastų projektorių, naudojamų biuruose ar namuose. Visa vaizdo medžiaga kuriama taip, kad erdvę užpildytų 360 laipsnių.

Bus naudojama ir erdvinio garso technologija, kuri padės žiūrovams sekti vaizdo judesį visu erdvės perimetru. Subtiliai į šou bus įkomponuoti ir lazerių efektai. Siekiant įgyvendinti savo sumanymą, organizatoriams teko ieškoti sprendimų ir kaip kiekvienam pasirodymui uždengti beveik pusė tūkstančio kvadratinių metrų stiklinio atnaujintos laisvalaikio zonos stogo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)