aA
Šeštadienio rytą kuoliukų, „Stop“ juostos ir plačią polietileno atraižą su gatvės ženklinimo imitacija griebę šančiškiai leidosi į protesto kelionę Nemuno krantine. Remdamiesi savivaldybės dokumentais, gyventojai nužymėjo rekonstruoti planuojamos gatvės trasą ir pamėgino pavaizduoti, kaip ji atrodys. Šitaip žmonės išreiškė pasipriešinimą atnaujintam valdžios planui – anot šančiškių, tvarkyti pakrantę reikia, bet dviejų juostų asfaltuotai gatvei jie sako „ne“.
Šančiai (D. Biržiečio nuot.)
Šančiai (D. Biržiečio nuot.)
© Kas vyksta Kaune

Protesto akcija „Išvyniok Kauno valdžios dovaną Šančiams“ prasidėjo šeštadienį, 10 val., ties Kranto 11-ąja gatve – ten, kur turėtų užsibaigti vienas rekonstruoti planuojamos Nemuno krantinės gatvės galas.

Būrelis Šančių ir Lietuvos vėliavomis nešinų gyventojų žygiavo žymėdami 5,5 m pločio numatomas gatvės ribas „Stop“ juosta ir tarpais primatuodami urbanizacijos menkai paliestai krantinei „asfaltą“. Apie 12 val. protestuotojai pasiekė Darbėnų gatvę – rekonstruota gatvė turėtų įsilieti į A. Juozapavičiaus prospektą dar kiek tolėliau, už naujų daugiabučių statybvietės.

Parodė žmonėms, kas jų laukia

Žemųjų Šančių bendruomenės valdybos narys Virginijus Baranauskas „Kas vyksta Kaune“ saulės nutviekstoje pakrantėje sakė, kad ne kartą savivaldybei raštus, įvairias akcijas, kaip ir šiandieninė, adresavusi bendruomenė nesulaukė jokio dėmesio ir noro kalbėtis.

„Manome, kad be pokalbio su vietos žmonėmis – tais, kuriems labiausiai ir rūpi, kas čia vyksta, sunkiai įmanoma įgyvendinti tokius projektus kaip Šančių kelio rekonstrukcija. Tai, kad savivaldybė nenori diskutuoti, mums yra nepriimtina. Neįsivaizduojame, kokia forma prisiprašyti dėmesio – keletą kartų tą mėginome daryti labai tvarkingai ir civilizuotai. Lieka toks protesto kelias.

Žmonėms, kurie gyvena arti būsimo kelio, norime parodyti, kas jų laukia, kokia yra ne deklaruojama pagalba ir rūpestis Šančių gyventojais, o kas bus iš tikrųjų“, – aiškino V. Baranauskas.

Anot jo, vienas šančiškius itin stebinančių dalykų – kad savivaldybė pristatydama jau antrą gatvės rekonstrukcijos projektą deklaruoja atsižvelgusi į 2019 m. išsakytas bendruomenės pozicijas ir atitinkamai pataisiusi projektą.

Tinka viskas, tik ne gatvė

„Mūsų pačių rinkta valdžia vieną dieną pateikia naujieną – sako, jūsų gerovei Šančiuose atliksime 10 gerų darbų: išasfaltuosime žvyrkelį, sutvarkysime ir praplatinsime esamą dviračių taką, padarysime pėsčiųjų taką, naują apšvietimą, vietą šiukšlių konteineriams, automobilių stovėjimo aikštelę, pliaže įrengsime persirengimo kabinas, stovus dviračiams ir t. t.

Labai daug gerų dalykų. Mes: šaunu, vyrai, šito seniai laukėme, su viskuo sutinkame, išskyrus pirmą punktą – mums nereikia gatvės. Bet valdžia sako, ne, imkite visą paketą. Tai jie vadina atsižvelgimu į mūsų poziciją, pagal kurią iš esmės gatvės nereikia, visa kita – prašau, tinka“, – teigė V. Baranauskas.

Jis pridėjo, kad būtų galima ieškoti kompromisų, bet dabar diskusija nevyksta, vyksta monologas iš savivaldybės ir bendruomenės pusės. Šančiškių monologo forma tokia, nes kitokios progos pasikalbėti valdžia esą neduoda.

Baiminasi landšafto išdarkymo

Kaip sakė akcijos organizatoriai, šeštadienį Nemuno pakrantėje nužymėtas 5,5 m gatvės plotis pagal pačios savivaldybės tinklalapyje pateiktą toponuotrauką. Dalyvaujant matavimų ekspertui su specialia įranga, kuoliukais ir „Stop“ juostomis pažymėta gatvės trasa per visą numatomą 1673 m ilgį nuo Kranto 11-osios iki A. Juozapavičiaus prospekto.

Anot brėžinį portalo žurnalistams rodžiuso specialisto, deklaruojamas gatvės plotis – 5,5 m, visi žmonės galvoja, kad tai nedaug, panašiai, kaip yra, bet bendras planuojamos pertvarkyti zonos su dviračių taku plotis – 12,5 m. Jeigu savivaldybė bent jau paliktų tą patį plotį, kažkaip esą pavyktų susitarti.

„Jeigu gatvė būtų tiesiama kur nors laukuose, už miesto, kur nėra gyventojų, tada gerai, kelininkai pasimatavo, nutiesė kelią ir gyvenvietė aplinkui auga. Čia gi atvirkščiai – yra senas rajonas, turintis savitumą, ką ir Kauno miesto bendrasis planas teigia.

Tokioje vietoje pagal brėžinį akivaizdu, kad tai nėra plokščias takelis. Čia yra reljefas, landšafto architekto darbas, o ne tik kelininko. Savivaldybė sako, ne, jokių architektų nereikia, kelininkai padarys. Jeigu tai darys tik kelininkas, ir padarys pagal savo supratimą. Tokioje jautrioje vietoje visas landšaftas bus sugadintas“, – svarstė V. Baranauskas.

Viešas pristatymas – kitą savaitę

Apie atnaujintą planą Žemuosiuose Šančiuose kovo pradžioje pranešusi Kauno savivaldybė sutinka, kad užpernai pristatytas pirminis Nemuno krantinės gatvės atnaujinimo projektas sukėlė daug diskusijų, iš gyventojų pusės pažiro pastabos ir komentarai. Į juos atsižvelgus, valdžia su projektuotojais miestui pasiūlė naujus teritorijos tvarkymo sprendinius.

Gatvė iš esmės sutrumpinta, pagal atnaujintą planą ją numatyta tiesti nuo A. Juozapavičiaus prospekto iki Kranto 11-osios gatvės. Ketinama įrengti iškiliąsias sankryžas ir pėsčiųjų perėjas, kelio ženklus, geresnį apšvietimą, vaikų žaidimų aikšteles ir naujus želdinius, nors ne visi sprendiniai konkretizuoti rekonstrukcijos projekte.

Teigiama, kad dviejų eismo juostų, 5,5 m pločio gatve nebus leidžiama važiuoti sunkiasvorėms transporto priemonėms.

Viešas projekto svarstymas nuotoliniu būdu vyks kovo 23 d., 17 val.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.7273

Kauniečiams sukurta speciali platforma: oro užterštumą fiksuos 20-yje skirtingų miesto vietų

Nuo šiol kauniečiai gali susipažinti su informacija apie oro užterštumą savo seniūnijoje....

Verslas PliusJulija Leimonė

Kaip per vestuves netikėtai kilusi mintis tapo Marijaus verslo pradžia: dėl jo paliko mylimą darbą

Paprastai girdime žmones sakant, kad verslus jie sukuria paskatinti išeiti iš nemylimo darbo ir...

Visam savivaldybės nekilnojamajam turtui valdyti steigia naują sistemą (1)

Kauno miesto savivaldybė rengiasi steigti nekilnojamojo turto ( NT ) Kompetencijų centrą, kuriame...

Kaune po rekonstrukcijos atidaryta „IKI Eiguliai“

Ketvirtadienį , liepos 21 d., atidaryta atnaujinta prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Kaune ,...

Viename Kauno paplūdimių nustatyta padidėjusi tarša

Keliose šalies maudyklose liepos pirmoje pusėje nustatyta trumpalaikė tarša , pirmadienį...

Top naujienos

Prieš paramą Ukrainai pradėtas purvinas žaidimas: įvėlė Lietuvos pilietį, klausimų kyla ir JAV (10)

Kurgi dingo pinigėliai, ar tik nebus visi ištaškyti? Tokias ir panašias sąmokslo teorijas apie...

Nausėda atėmė valstybės apdovanojimą iš čiuožėjų Drobiazko ir Vanago papildyta (9)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo ledo...

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų (36)

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

„Lietuvos geležinkeliai“ patvirtino: Kaliningradas jau išnaudojo kai kurių prekių tranzito limitus

Rusija jau išnaudojo kai kurių prekių limitus, kurie buvo leidžiami pagal Europos Komisijos...

Karas Ukrainoje. „Minus 9 okupantų lėktuvai“: Ukraina skelbia apie Rusijos nuostolius Kryme per Rusijos smūgius Dnipropetrovsko regione žuvo 13 civilių

Virš Zaporižės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai paskelbė...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Ukrainietes užgauliojusi rusų turistė sulaukė atpildo: sugadinote man atostogas (8)

Turistė iš Rusijos Zalcburgo gatvėje pristojo prie pabėgėlių iš Ukrainos ir įžeidinėjo...

Paaiškėjo, kas tapo Delfi „Metų Moterys 2022” nugalėtojomis: rezultatai nustebino (7)

Ne vienerius metus iš eilės vykstantys tradiciniai Delfi „ Metų Moterys “ rinkimai jau turi...

Vaizdai vandenyne gali šokiruoti: išvydę tai savo akimis pakeičia įpročius

„Vandenynų taršos problemos didžiulės, o siūlomi sprendimo būdai – įvairiausios direktyvos,...