Paroda – išsiilgusiems kelionių

„Kol šiuo metu negalime keliauti, gamta turi progą atsigauti, o mes galime ją pažinti kitaip. Tikiu, kad mano paroda sukels geras emocijas ir praskaidrins niūrokas karantino nuotaikas, bei visiems primins, kad jau netrukus mes ir vėl galėsime kelti sparnus bei keliauti“, – teigia nuotraukų autorius ir keliaujantis foto menininkas D. Matkevičius.

Kartu su fotografu šią neįprastą parodą surengęs viešbučių tinklas „Marriott“ tokiu būdu Lietuvoje pristato visame pasaulyje paskelbtą kampaniją „We will travel again“ (liet. „Mes ir vėl keliausime). Šis šūkis kviečia nepamiršti apie keliones, o kartu – susivienyti ir palaikyti dabar sunkumus išgyvenantį turizmo sektorių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Norime suteikti palaikymo visai turizmo industrijai, todėl tikimės, kad talentingo fotografo paroda netikėtoje vietoje pačioje Kauno širdyje suteiks miestiečiams ir svečiams teigiamų emocijų. Visi žinome, kad netrukus ir vėl galėsime keliauti, o mes lauksime svečių mūsų viešbutyje. Tikiu, kad meno parodos mūsų automobilių stovėjimo aikštelėje taps gražia miesto tradicija ir talentingų kūrėjų darbai džiugins ir ateityje“, – apie parodą netikėtoje erdvėje kalbėjo „Moxy Kaunas Center“ vadovė Evelina Šukytė.

Fotografijose – kelionių istorijos

Fotografas D. Matkevičiaus kviečia į šį keistą laikmetį pažiūrėti kūrybiškai. Jis pats kūrybos kelyje siekia įsigilinti į kiekvieną detalę, liniją, erdvę ir taip savo darbuose papasakoti unikalias istorijas. Islandijoje gyvenančio menininko darbuose vyrauja šios šalies gamta ir žmonės.

„Išsimylėjau keliones dar ankstyvoje jaunystėje, pirmiausia apsilankęs gražiausiose Lietuvos vietose. Metams bėgant iškeliavau ieškoti iššūkių toliau, į Pietų Aziją. Aplankius naujas šalis pasikeitė mano nuomonė apie pasaulį ir patį save, atradau pašaukimą ir naujų idėjų. Žinoma, kaip ir daugelis iš mūsų, pasiilgstu keliauti, tačiau manau, kad kai kurioms kelionėms reikia subręsti ir tinkamai pasiruošti. Fotografuodamas kraštovaizdžius dažnai pasirenku įkomponuoti juose keliautoją, taip siekdamas atskleisti vietos didybę ir žmogų supančią erdvę. Man svarbus akimirkų, įamžintų nuotraukose ar vaizdo klipuose, natūralumas, nes gamta yra graži kaip visuma“, – teigia D. Matkevičius.

Ypatinga parodos erdvė

Ne atsitiktinai gamtos ir keliautojų nuotraukos atsidūrė urbanistinėje aplinkoje – stovinčių automobilių aikštelėje.

„Norint suprasti nuotrauką dažnai užtenka vos kelių sekundžių̨, o užfiksuoti vaizdai išlieka pasąmonėje visą gyvenimą. Savo nuotraukomis noriu sužadinti žiūrovų smalsumą ir norą keliauti, pažinti pasaulį, išeiti iš savo komforto zonos. Įamžintomis akimirkomis siekiu sužadinti jausmą, tarsi žiūrovas pats tą akimirką būtų kartu su manimi toje vietoje ir jos nebepamirštų“, – teigia fotografas D. Matkevičius.

Nauja vieta parkuotis Kaune

Pirmoji paroda „Mes vėl keliausime“ naujajame „Moxy“ viešbučio parkinge, Maironio g. 19, bus eksponuojama iki rudens. Ją aplankyti galima tiek pėsčiomis, tiek ir automobiliu – naujasis parkingas jau yra atviras visiems Kauno miesto gyventojams ir svečiams.

Vairuotojų patogumui, miesto centre įrengta 42 vietų požeminė ir antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė kainuoja 1 Eur./val., atsiskaitant programėle arba mokėjimo kortelėmis. Aikštelės operatoriumi tapo bendrovė „ADC Parking“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės