aA
Smarkiai besikeičianti Nemuno sala reikalauja naujų sprendimų kauniečių susisiekimui su upės pakrante ir rekreacijai – tuo remdamasi, Kauno savivaldybė užsakė ties Nemuno gatve esančios požeminės pėsčiųjų perėjos rekonstrukcijos projektą. Atnaujintas tunelis turėtų priartinti gyventojus prie upės, o jo tema krypsta į greta esančius tarpukario Ugniagesių rūmus. Darbus atlikti tikimasi kitąmet.
„Kauno planas“ nuotr.
„Kauno planas“ nuotr.
© DELFI

Atiduotų pagarbą istoriniam pastatui

Pėsčiųjų tunelio tarp Karaliaus Mindaugo prospekto ir Nemuno gatvės bei hidrotechninio statinio krantinėje rekonstravimo projektą už beveik 20 tūkst. eurų parengė savivaldybės įmonė „Kauno planas“. Projektinių pasiūlymų užduotis suderinta šių metų balandžio 28 d., o pasiūlymai Kauno savivaldybės portale paskelbti balandžio 30 d.

Pagal pirminį projektą, šiaurinės laiptinės atramines sienas praplatinus nuo 3 m iki 5 m pločio, čia būtų įrengta suapvalinta laiptinė su nauju pandusu ratuotiems kauniečiams ir tokio pat pločio laiptais. Pietinę laiptinę numatyta naikinti jos laiptus uždengiant, atlaisvinant šaligatvį. Tunelis atsivertų į Nemuno senvagę poilsio aikštele ir nedideliu amfiteatru laiptų bei nuovažų susikirtimo vietoje.

Tunelyje planuojama remontuoti sienas ir grindis, vienoje iš nenaudojamų techninių patalpų projektuotojai siūlo įkurdinti nedidelį kavos ir užkandžių kioską, o kitose patalpose – viešuosius tualetus. Naujai tinkuotos perėjos sienos galėtų būti skirtos gatvės meno kūriniams, susijusiems su ugniagesiais, tęsiant šią temą, šaligatvyje upės pusėje būtų įrengta ir sraigtinė čiuožykla.

Krantinės šlaitus numatyta tvirtinti tinklais su skalda bei dirvožemiu, kad šlaitas šioje vietoje būtų apželdintas ir atkartotų natūralią upės aplinką. „Kauno planas“ atnaujintą jungtį siūlo pavadinti „Gaisrininkų tuneliu“ – nuomonę apie tokį vardą bei kitas pastabas kauniečiai galės išsakyti gegužės 18 d. nuotoliniu būdu vyksiančiame viešame susirinkime.

Už kelių žingsnių – naujutėlaitis pėsčiųjų tiltas

Kaip projektinių pasiūlymų dokumentuose aiškina „Kauno planas“, pėsčiųjų tunelio rekonstrukcija reikalinga dėl urbanizuojamos Nemuno salos bei naujų ryšių tarp Naujamiesčio, salos ir Žemosios Fredos.

„Rekonstruojami esami statiniai turi atitikti reikalavimus prieinamumui žmonėms su negalia bei reikalinga sukurti praėjimus ir biotransporto nuvažiavimus, sujungiant pėsčiųjų tunelį ir krantinės taką su statomu pėsčiųjų tiltu“, – argumentuoja projektuotojai.

Savivaldybės įmonė taip pat nurodo, kad šiuo metu baigiamas UAB „Rusnė“ parengtas kapitalinis Karaliaus Mindaugo prospekto remontas, įgyvendinama dalis naujo pėsčiųjų tilto į Nemuno salą statybų. Jau vasaros pabaigoje ketinama atidaryti jungtį vakarinėje salos dalyje, o netolimoje ateityje – ir „peržengti“ Nemuną į Aleksotą, kur pradedamas statyti visas gyvenamosios ir komercinės paskirties kvartalas.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ užsiminė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, jeigu projektinių pasiūlymų viešinimas praeis be didesnių pastabų, „Gaisrininkų tunelį“ atnaujinti planuojama kitais metais.

Apsauga užklupus stichijai

Beje, kaip pabrėžia „Kauno planas“, nors Aplinkos apsaugos agentūros ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenis tunelio užliejimas yra labai retas ir laikinas reiškinys, potvynio metu perėja būtų uždaroma barjerine šandorų sistema ir nenaudojama. Elektros instaliacija tunelyje numatyta hidroizoliuota, šviestuvai – atsparūs vandeniui, techninių patalpų durys – pritaikytos užliejimui.

Be kita ko, užliejamame aukštyje, 1,4 m žemiau nei rekonstruojamos perėjos grindys, pastatytas tunelis prie M. K. Čiurlionio tilto. Nemunui patvinus, vanduo užsemtų krantinę ir atvirą tunelį čia, o nuslūgus išbėgtų natūraliai. Nemuno krantinės taku per potvynį kauniečiai, be abejo, nesinaudotų, tačiau galėtų žygiuoti Karaliaus Mindaugo prospekto šaligatviu.

Esamas pėsčiųjų tunelis ties Nemuno gatve, primena „Kauno planas“, pastatytas 1976 m., Karaliaus Mindaugo prospektas baigtas tiesti 1980 m., o krantinės statyba užbaigta 1986 m. Pėsčiųjų tunelis šiuo metu yra 40 m ilgio ir 2,9 m pločio, nuo šaligatvio laiptais nusileidžiama į 4 m gylį. Tolimesnėje ateityje projektuotojai numato teorinę galimybę tunelį praplatinti iki 8 m.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
4.6000

Kauno savivaldybė siekia įgyti apleistą pastatą Vytauto parke

Kauno miesto savivaldybė planuoja įsigyti šiuo metu apleistą pastatą Žaliakalnio mikrorajone...

Kauno mikrorajono gyventojai įbauginti, bet savivaldybei nė motais: buldozeriai ruošiasi asfaltuoti Nemuno krantinę apie būsimą gatvę jau kuriamos patarlės (301)

Viename Kauno mikrorajone, Žemuosiuose Šančiuose, nerimsta audros – Kauno miesto savivaldybė...

Darbą dėl fotografijos metusi Vilma nuotraukose fiksuoja Jonavą: čia taip gražu, kad nejučia nueinu dešimtis kilometrų (3)

Laukiniai gyvūnai , paukščiai, įstabūs saulėlydžiai ir skirtingomis spalvomis nušvintantys...

Kaune, netoli Nemuno, ėmė kilti daugiaaukščiai namai: kauniečiams siūlo modernų architektūrinį sprendimą (11)

Kaune, A. Juozapavičiaus prospekto pradžioje, jau pradėjo kilti nekilnojamo turto projekto...

5 oficialūs paplūdimiai Kaune: lengvai pasiekiami ir apsupti nuostabios gamtos (10)

Spiginant saulei vasarotojams siūloma aplankyti Kauno mieste ir rajone esančius paplūdimius....

Top naujienos

Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše figūravęs lietuvis įkliuvo po 13 metų slapstymosi, bet teisingumo laukia laisvėje kaltinamas nugirdytos paauglės išprievartavimu (57)

Prieš 14 metų iš Lietuvos sprukęs Evaldas R. ilgą laiką figūravo labiausiai ieškomų...

Vaidas Mikaitis | D+

Pokalbis su baltaruse lietuvį pribloškė: aš geriau savo nuogos nuotrauką atsiųsiu nei kalbėsiu apie politiką (1)

Apie Baltarusiją dabar šneka visi kas netingi. Ir net tie kas tingi irgi šneka, nes kitaip...

Euro 2020: Ispanija – Lenkija gyvai (9)

Paskutinis šeštadienio Europos futbolo čempionato gardėsis – Ispanijos ir Lenkijos rinktinių...

Jogintė Užusienytė | D+

Jeigu su antra puse miegate atskirai, sukluskite: tai apie jūsų santykius pasako daugiau nei galvojate

Miegoti kartu ar atskirai? Turbūt retai tenka išgirsti tokį klausimą svarstančią sutuoktinių...

Rezultatyviausiame Euro 2020 trileryje Vokietija įveikė titulą ginančius portugalus (164)

Europos futbolo pirmenybėse rezultatyviausias rungtynes sužaidė vieni iš F grupės favoritų....

Tris vaikus auginanti Inga apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (25)

Klaipėdiečiais Inga ir Vitalijus Gargasai – Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Gydytoja: prie mirčių mes buvome pripratę, bet ne prie tokio kiekio pristatyta nauja knyga „Kovido frontas“ (154)

Ketvirtadienį Vilniuje, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje, buvo pristatyta nauja autorių...

Palangos poilsiautojai negali atsiginti kirų: šiemet – kaip niekad įžūlūs, puola slapčia (70)

Vasaros kurorto sostine vadinamojoje Palangoje poilsiaujantys ir čia pagrindiniame traukos centre,...

Ukrainoje kelininkai atkasė paslaptingą 5,500 metų amžiaus akmeninę struktūrą: aptiktuose kapuose – ne tik žmonių palaikai (11)

Rytų-centrinėje Ukrainoje daugiau nei pusantro mėnesio vykdomi išskirtinio pilkapyno (Rytų...

Padidėję limfmazgiai gali signalizuoti apie rimtas ligas – vienoje vietoje jie ypač pavojingi (10)

Vienas iš gana dažnų ligos požymių yra padidėję limfmazgiai . Juos dažniausiai bandome...