Temperatūra įpročių nekeičia


Nors sparčiai artėja žiema, tačiau, ko gero, žinomiausias Kėdainių benamis nekeičia savo įpročių – jaunas vyras sėdi prie miesto prekybos centrų ir kaulija pinigų. Tačiau labiausiai nuostabą keliantis faktas yra tas, kad šitiek laiko niekas negali padėti žmogui, kuris galbūt ir pats nesupranta, kad jam reikia pagalbos.

Kėdainiečiai kraipo galvas ir klausia – rūpi kam nors ši problema ar nelabai? Jaunas vyras ne tik išmaldos prašo, bet anksčiau yra ir išgąsdinęs ne vieną moterį ar vaiką savo nelogiškomis ir neaiškiomis kalbomis.

Problema yra ir ji yra akivaizdi, tačiau iki šiol nesprendžiama. Dėl šio asmens „Rinkos aikštė“ ne kartą kreipėsi į įvairias tarnybas, buvo gauti atsakymai, kad su žmogumi yra dirbama.

Ar sulauks pagalbos?


Dabar kyla tik klausimas, ar žmogus sulauks pagalbos, ar sušals mieste ir numirs, ar padarys kokį baisų nusikaltimą ir bus tiesiog uždarytas.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriuje atliekamos atitinkamos procedūros, kad žmogui būtų parūpinti asmens dokumentai, suteiktos medicininės ir socialinės paslaugos. Tokios teisinės procedūros kaip neveiksnumo nustatymas, rūpybos ir rūpintojo paskyrimas, užtrunka.

Tačiau žmonės, kurie galimai nukentėjo nuo šio asmens, turėtų kreiptis į policiją, paskambinti telefonu 112.

Tokiu būdu palengvintų institucijų darbą, renkant įrodymus dėl asmens priverstinio gydymo ir neveiksnumo nustatymo.