aA
Dvi Kėdainių rajono gyvenvietės – Šėta bei Kunionys pagaliau sulauks geriamo vandens bei nuotekų šalinimo vamzdynų. Jų tiesimo darbai turėjo prasidėti dar 2017 metais, tačiau netikėtai bankrutavo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno dujotiekio statyba“. Pakartotinai paskelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Techsis“ darbus Šėtoje ir Kunionyse žada pradėti jau netrukus, balandžio pradžioje.
„Kėdainių mugė“ nuotr.

Baigia ruošti projektus

Prieš keturis – penkis dešimtmečius nutiestus vamzdynus baigia sugraužti rūdys, o ir vanduo jais tiekiamas tik kai kuriems pastatams. Centralizuotos nuotekų sistemos nėra, todėl žmonės jomis atsikrato taip, kaip sugeba – naudojasi lauko tualetais su išsiurbimo duobėmis, arba visai be jų… Tokia situacija, būdinga ne vienam Lietuvos regionui, jau kuris laikas ramybės neduoda Kėdainių rajono Šėtos bei Kunionių gyventojams.

Juolab, naujas geriamo vandens ir nuotekų trasas šiose gyvenvietėse planuota nutiesti dar 2017 metais. Netikėtai žlugus viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiai bendrovei „Kauno dujotiekio statyba“, pirkimų procedūrą teko kartoti iš naujo. Konkursą laimėjo geriausią kainos ir darbų kokybės santykį pasiūliusi Telšių bendrovė „Techsis“.

„Baigiami rengti darbo projektai. Kitą savaitę jau ketiname gauti Kunionių projektą. Dalį medžiagų jau esame atsivežę, taip pat užsakyti vamzdynai. Tad darbus Kunionyse ketiname pradėti jau balandžio pradžioje“, – „Kėdainių mugei“ sakė bendrovės „Techsis“ direktorius Algirdas Birkantas.

Kol technika dar nepradėjo kasti griovių vamzdynams, pasak A. Birkanto, vyksta kiti, žmonėms nematomi darbai. Tai projektų ir įvairių projektinių sprendinių derinimai.

„Pirmiausia pradėsime dirbti Kunionyse ir tikimės iki balandžio pabaigos iš projektuotojų gauti parengtą Šėtos dokumentaciją. Gegužės mėnesį darbus pradėsime ir šioje seniūnijoje“, – sakė bendrovės „Techsis“ vadovas.

Už vandenį moka, tačiau jo gerti negali

Vandentiekio trasų įrengimas taps esminiais darbais, kurių Šėtos bei Kunionių gyventojai laukia ne vienerius metus. Tad sutarties pasirašymas su bendrove „Techsis“ jiems tapo itin džiugia žinia.
„To vandens, kuris mums iki šiol tiekiamas, maistui naudoti negalime. Aš pati esu išsimokėtinai įsigijusi filtrus, tad vandenį imu iš šios sistemos kranelio. Nefiltruotą naudoju tik indų plovimui, taip gyvena ir visi kiti žmonės, todėl naujų vandentiekio trasų labai laukiame“, – yra minėjusi Josvainių seniūnijoje esančios Kunionių gyvenvietės seniūnaitė Galina Milerienė.

Moteris tikino – kadaise nutiestos vandentiekio trasos jau baigia sutrūnyti. Rūdims vis labiau graužiant vamzdžius, jais tekantis vanduo tampa itin geležingas, nemalonaus skonio bei kvapo. Pasak Kunionių seniūnaitės, tokį vandenį neišvengiamai tenka naudoti skalbimui, tad ilgainiui balti skalbiniai pakeičia spalvą, tampa gelsvais…

„Žmonės labai laukia kokybiško vandens. Patys suprantate, moki pinigus už vandenį, tačiau vis vien reikia arba filtrus statyti, arba geriamą vandenį 5 litrų talpose pirkti, namo neštis. Todėl naujos vandens trasos mums taps tikru išsigelbėjimu“, – sakė Kunionių gyvenvietės seniūnaitė.

Pasak G. Milerienės, vietos gyventojai ilgai laukia ir nuotekų vamzdynų įrengimo. Nes šiuo metu centralizuota atmatų šalinimo sistema įrengta tik daugiabučiuose namuose, kiti gyventojai nuotekas šalina kaip išmano.

„Bus galimybė prisijungti prie trasos, gyvensime civilizuotai. Nors reikės kažkokį mokestį mokėti, tačiau neteršime gamtos. Juk ir nuotekų išvežimas taip pat labai nemažai kainuoja“, – sakė G. Milerienė.

Laukia ne vienerius metus

Šėtos seniūnė Danutė Mykolaitienė pasakojo, kad naujų vandentiekio trasų žmonės laukia jau seniai. O žinią, kad pagaliau pasirašyta sutartis su darbus atliksiančia bendrovė, sutikusi itin džiugiai. Prisiminusi istoriją, kai žlugus darbus turėjusiai atlikti bendrovei, žadėti darbai taip ir nebuvo pradėti, D. Mykolaitienė minėjo, kad jai teko atlaikyti gyventojų pasitenkinimo bangą.

„Seniūnui, kuris yra arčiausiai, tenka žmones išklausyti, juos suprasti, viską sugerti. Ir kažkaip juos motyvuoti bei pasakyti „kažkaip vis tiek padarysime“, – yra minėjusi Šėtos seniūnė D. Mykolaitienė.

Ji vylėsi, jog artimiausiu metu, kai bendrovė „Techsis“ pradės darbus, žmonių nuotaikos pasikeis iš esmės. Nes kokybiško geriamo vandens bei nuotekų tinklų Šėtos gyventojai laukia ne vienerius metus.

„Turime gerąją naujieną, kad darbai jau prasidės. Nes Šėta, ko gero, vienintelis rajono miestelis, iki šiol neturintis vandentiekio bei nuotekų trasų. Dotnuva, Josvainiai šiuos vamzdynus turi, na, o Šėta kažkaip nuo seno yra tarsi „užstrigusi“. Juolab, tai ne gyvenvietė, o miestelis“, – sakė seniūnė D. Mykolaitienė.

Naudos šiuolaikines medžiagas

„Darbus planuojame atlikti savo bendrovės resursais, sutartis mums neleidžia samdyti subrangovų. Tačiau jau esame numatę galimybę pasitelkti ir vietos gyventojus“, – sakė bendrovės „Techsis“ vadovas.

Darbai Kėdainių rajone, Šėtos bei Kunionių gyvenvietėse, šiai įmonei tik ketvirtas pagal dydį 2019 metų objektas. Sutartyje numatyta, jog darbus Kėdainių rajone privalu atlikti per 20 mėnesių.
„Bendrausime su seniūnais, jeigu jie rekomenduos atsakingus ir sąžiningus vietos gyventojus, juos įdarbinsime įmonėje šiam laikotarpiui“, – sakė A. Birkantas.

Verslininkas užsiminė, jog daugiausia darbų bendrovės laukia Šėtoje. Šiame miestelyje reikės nutiesti nemažai vamzdynų, techninis projektas kur kas sudėtingesnis už parengtą Kunionių gyvenvietei.

Tiesiant geriamų vandens bei nuotekų trasas bus naudojamos šiuolaikinės medžiagos bei technologijos – klojami specialūs, plastikiniai vamzdžiai. Nuo senųjų, metalinių, jie skiriasi nepalyginamai didesniu ilgaamžiškumu bei atsparumu korozijai.

Plastiko vamzdžiai nerūdija, dėl to žmonėms tiekiamas geresnės kokybės vanduo, juose nesikaupia sąnašos.

„Šiems vamzdžiams gamintojas numato 10 metų garantiją, tačiau jie tarnauja nepalyginamai ilgiau. Per tris dešimtis metų, kiek įmonė šia veikla užsiima, dar nėra tekę keisti susidėvėjusio plastikinio vamzdžio“, – sakė A. Birkantas.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(3 žmonės įvertino)
4.0000
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jonavoje pradėti Taurostos parko tvarkymo darbai

Projektas „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Taurostos parke...

Kaune pristatytas atsinaujinęs Napoleono kalnas

Napoleono kalnu vadinamas Jiesios piliakalnis pavasarį pasitinka gerokai atsinaujinęs. Nauji 127...

Tęs Kėdainių miesto stadiono rekonstrukciją (2)

Lietuvos vyriausybė Kėdainių rajono savivaldybei šiems metams skiria 106 tūkst. eurų stadionui...

Duris atvers didžiausias prekybos centras Kėdainių rajone (8)

Kėdainių pakraštyje, 2,32 hektaro žemės sklype iškilęs tinklo „Moki – veži“ prekybos...

Ryškėja naujosios Laisvės alėjos vaizdas: pradėtas svarbiausias rekonstrukcijos etapas (66)

Pagrindinėje Kauno pėsčiųjų gatvėje – Laisvės alėjoje – prasidėjo svarbiausias...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpis – kas, kiek ir už ką gali susigrąžinti deklaruojant? vyksta apklausa

Trečiadienį prasidėjo gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpis – kas, kiek ir už ką...

JAV bombonešių skrydžiai tampo Kremliaus nervus: jų pasirodymas virš Lietuvos – ne atsitiktinis (563)

Amerikiečių bombonešis prisiartino prieš Rusijos sienų ir imitavo Kaliningrado bei Sankt...

Theresa May prašo nukelti „Brexit“ iki birželio 30 dienos papildyta 15.11 (43)

Theresa May prašys nukelti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos datą iki...

Tomas Sinickis. Apie tarptautinę gėdą (305)

Kažkur skaičiau, kad du trečdaliai buvusių merų liko savo postuose. Jums dar kyla abejonių,...

Pasitraukus prezidentui sprendimą priėmė žaibiškai: Astanos nebelieka papildyta (123)

Kazachstano parlamentas trečiadienį nusprendė pervadinti šalies sostinę Astaną ilgamečio...

Veryga sulaukė malonės, Matulas – skaudžių kolegės pastabų (6)

Aistringai padiskutavusi apie skiepų nuo gripo klausimus Seimo Etikos ir procedūrų komisija...

Judrioje sostinės gatvėje įvyko masinė avarija, susidarė spūstis

Vilniuje netoli Gariūnų įvyko masinė avarija. Pranešta, kad susidūrė 3 ar 4 automobiliai, taip...

Draudikai sunerimę: teigia, kad išaugo tikimybė patekti į eismo įvykį (42)

Pirmųjų šių metų mėnesių duomenys rodo, kad eismo įvykių metu gyventojai patiria vis...

Suomių profesorius įvertino Lietuvos mokyklas: sistema paini pamatykite renginio akimirkas (22)

Tūkstančiai moksleivių ir mokytojų trečiadienį žinių semiasi ne mokyklų klasėse, o...

Savarankišką gyvenimą vos 15-os pradėjusi Gabrielė išgarsėjo ne tik savo grožiu: jos darbas – tikra paauglių svajonė (34)

Lietuvos modelis Gabrielė Sodonytė ne vieną kartą yra girdėjusi, kad daugeliui ji panaši į...