Apie saugaus eismo miestelį kalbamės su Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktore Rasa Šerpytiene.

Kaip realiame eisme

Miestelis yra suskirstytas į kelias zonas. Intensyvaus eismo zonoje įrengtas pėsčiųjų viadukas ir žiedinė sankryža, taip pat šviesoforas su reguliuojamomis bei nereguliuojamomis sankryžomis.

Gyvenamojoje zonoje stovi prekybos centro imitacija, degalinė, traukinių stotis, ligoninė bei policijos komisariatas. Komplekse yra ir dviračių takai, figūrinio vairavimo aikštelė, skirta tobulinti vairavimo įgūdžius.

Aikštelėje su specialia danga nupiešti žaidimai, kur vaikai galės lavinti vikrumą, suvokimo greitį.

Eigulių mikrorajone įrenginėjamame komplekse bus atkartotos tikros gatvės, šaligatviai, išmaniosios perėjos, pervažos, sankryžos, viadukas, įvairūs statiniai. Gatvėse švies žibintai, mirksės šviesoforai, kelią žymės žymėjimo juostos, kelio ženklai.

„Apie šį miestelį svajoju jau apie 15 metų. Pagaliau jis bus atidarytas!“, – džiaugėsi Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė.


Galės pamokyti ir tėvai

Anot pašnekovės, vaikai saugaus eismo miestelyje mokysis būti atsakingais pėsčiaisiais bei vairuotojais: pramoks pagrindinių kelių eismo taisyklių, išbandys mini elektromobilius, dviračius, paspirtukus.

Saugaus eismo miestelyje vyks pamokos, edukacijos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, renginiai, miesto ir šalies saugaus eismo konkursai.

„Aikštelė turėtų būti atvira, kad šeimos su vaikais galėtų ateiti, pasimokyti, kad tėvai realiai pamatytų, kokius eismo saugumo įgūdžius turi jų vaikas, kaip jis suvokia KET bei užglaistytų žinių spragas“, – kalbėjo pašnekovė.

Atvyks iš visos Lietuvos

Saugaus eismo mieteliu naudotis galės ne tik Kauno vaikai – iš visos Lietuvos čia bus laukiama įvairaus amžiaus vaikų: nuo darželinukų iki abiturientų.

„Pavasarį Kauno aplankyti atvyksta vaikai iš kitų regionų. Džiugu, kad dažnai jie ekskursiją pradeda nuo mūsų mokyklos, o dabar galės apsilankyti ir saugumo miestelyje. Esu įsitikinusi, kad šis miestelis padės dar sparčiau skatinti saugaus eismo kultūrą, mokys išlaikyti pagarbius eismo dalyvių santykius“, – teigė R. Šerpytienė.

Skaičiuojama, kad per metus saugaus eismo pamokose apsilanko apie 4,5 tūkst. vaikų iš Kauno miesto bei rajono, taip pat Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Prienų, Jurbarko, Klaipėdos, Kėdainių, Šilutės ir Šakių.

Darželis ar mokykla teturės užregistruoti savo grupę ar klasę, o Kauno A. Žikevičiaus mokyklos atstovai pasirūpins vaikų atvykimu į saugumo miestelį.

Liko baigiamieji darbai

Pašnekovė pastebėjo, kad šiltėjant orams vaikai jau būriuojasi prie saugaus eismo miestelio, laukia jo atidarymo. Tačiau, dar teks kiek palūkėti – saugaus eismo miestelį planuojama atidaryti gegužę.

Dar baiginėjami lieti takai, įrenginėjamos gatvelės, kabinami kelio ženklai ir pan.

Pasak R. Šerpytienės, tokio dydžio ir tikroviškumo eismo saugumo miestelis, koks įrenginėjamas Kaune – bus vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės