Apžvalginėje terasoje bus puikiai matyti atnaujinta Vienybės aikštė, senasis Karo muziejaus sodelis. Kiek toliau matysis Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, Soboras, Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčia, M. K. Čiurlionio tiltas, Rotušė, net Noreikiškių vandens bokštas ir kt. Tiesa, norint patekti į terasą, teks įveikti aukščio baimę ir įlipti į viršų įveikiant daugiau kaip pusantro šimto laiptų.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė teigė, kad planuojama atgaivinti tarpukario tradiciją – valstybinių švenčių metu bokšto apžvalgos aikštelėje turėtų iškilmingai groti trimitininkai.

Remonto darbų metu bus ne tik sutvarkyta bokšto apžvalgos aikštelė, bet ir atnaujintas vėliavos stiebas, sutvarkytas pastato fasadas, restauruotas laikrodis. Bokšto viduje bus atnaujinti laiptai, paaukštinti jų turėklai, sutvarkytos vidaus patalpos.

Bokšte bus įrengtas įėjimas iš arkados, bokšto viduje atsiras karilionui ir karilionieriams skirta ekspozicija, bus pateikta informacija ir apie visus 49 bokšte esančius kariliono varpus, iš kurių didžiausias – Valdo ir Almos Adamkų varpas „Kaunas“. Arkadoje planuojama įrengti artilerijos ekspoziciją.

1934 m. pastatyto bokšto ir arkados remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. Eur. Bokštas su karilionu ir arkada yra Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai.

Po remonto darbų į apžvalginę terasą patekti galės kiekvienas muziejaus lankytojas.

Susiję straipsniai
Top naujienos