Vos prieš mėnesį, vienoje avaringiausių miesto sankryžų, kur susikerta Taikos pr. ir Savanorių pr., atlikti remonto darbai, įrengta papildoma juosta posūkiui į kairę, taip pagerinant eismo pralaidumą ir sumažinant automobilių spūstis šioje vietoje.

Pagerėjęs sankryžos laidumas – ne vienintelis pokytis, kurio šiemet sulauks Taikos prospektas. Intensyviu eismu pasižyminti miesto arterija šiuo metu pradedama rekonstruoti. Kelininkai iki metų pabaigos užsimoję iš pagrindų atnaujinti daugiau kaip 4 kilometrų ilgio atkarpą tarp Ateities plento ir Pramonės prospekto. Likusią dalį iki Savanorių prospekto numatyta kapitališkai sutvarkyti kitąmet.

Kauno tiltai“ savo „Facebook“ paskyroje pasidalino ir trumpu vaizdo įrašu, kaip vyksta pagrindiniai darbai Taikos prospekte.

Kaunas – miestas, kuris nepaliauja gražintis, siekdamas būti kuo patrauklesnis ir patogesnis miesto gyventojams bei jo svečiams. Svarbi kauniečiams eismo arterija – Taikos prospektas – laikinai tapo kelininkų globojamu ruožu.

Darbai verda, reikalauja specialistų dėmesio ir vairuotojų atidumo. Dėkojame už kantrybę, mes savo ruožtu taip pat stengiamės darbus atlikti ne tik kokybiškai, bet ir maksimaliai saugiai. Tegul Taikos prospekte vyrauja taika, net ir nepatogiu remonto metu“, – skelbiama socialiniame tinkle.

„Tai vienas pagrindinių įvažiavimų į miestą, todėl ši gatvė turi ne tik tarnauti miestiečiams, bet ir atlikti reprezentacine funkciją. Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog dalis Taikos prospekto pagrindų – apverktinos būklės.

Juos būtinai sutvirtinsime, kad gatvė tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Pirmiausia frezuosime seną dangą, tuomet ten, kur reikia, įrengsime pagrindus, o vėliau bus paklotas pirmasis asfalto sluoksnis“, – darbų eiliškumą dėstė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalaniškis.

Greta važiuojamosios dalies atnaujinimo vaizdas pasikeis ir ties šaligatviais. Čia bus įrengti bendri pėstiesiems ir dviratininkams skirti takai.

Pasiruošimas kitąmet startuojančiam antrajam Taikos prospekto rekonstrukcijos etapui prasidėjo jau dabar. Taikos prospekto atkarpoje tarp J. Basanavičiaus g. ir Savanorių pr. bus atnaujintos požeminės komunikacijos – šiluminė trasa ir vandentiekis. Šiuos darbus planuojama užbaigti iki vasaros pabaigos.

Pasak A. Pakalniškio, turbūt nėra geresnio laiko žemės kasimo darbams nei dabar, kuomet eismo srautai dėl paskelbto karantino mieste drastiškai sumažėję.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės