Poreikis yra

Kaip sakė Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis, poreikis tokiam kambariui iš tiesų yra ir apie tai mūsų krašte kalbėta buvo gerokai anksčiau, nei nusprendė Seimas.

„Savivaldybės pastate dirba daugiau nei 120 darbuotojų, jie turi apie 100 vaikų iki 12 metų.

Akivaizdu, kad poreikis tokiam kambariui yra.

Apie vaikų kambarį su gerbiama tarybos nare Aušrele Kaminskiene jau ne kartą šnekėjomės ir siūlėme apie tai pagalvoti kolegoms dar 2020 metais. Man idėja puiki atrodė jau tada.

Būtume buvę inovatoriai, tačiau kitiems kolegoms, kaip bebūtų gaila, tuomet atrodė, kad vaikų kambario savivaldybės darbuotojams nereikia“, – sako vicemeras, atsimindamas, kad visgi prieš kone trejus metus ši idėja pritarimo tarp krašto politikų taip ir nesulaukė.

Vietą rado sunkiai

Paaiškėjo, kad nemažai keblumų sukėlė ir vaikų kambario vietos klausimas. Pasirodo, savivaldybės pastate laisvų kabinetų, kurie atitiktų vaikų kambariui keliamus reikalavimus, ne tiek jau ir daug.

„Savivaldybės pastate ribotas kabinetų skaičius, o laisvų nėra. Mes jau ne vieną kabinetą dalinome pusiau mūsų specialistams.

Su kolegomis jau ne kartą esame apie kambarį diskutavę, šiandien kaip geriausią vietą vaikų žaidimų kambariui matome patalpose šalia tarybos posėdžių salės.

Tikiuosi, kad savivaldybės administracijos pastate įrengtas vaikų kambarys paskatins ir kitas tiek valstybines, tiek privačias įstaigas bei įmones įrengti savo patalpose tokius kambarius, kad darbuotojai jaustų, jog darbdaviams yra svarbūs ir rūpinamasi jų gyvenimais, sudaromos tinkamesnės sąlygos derinti tėvystę ir karjerą. Tegul tai būna kad ir nedidelis, bet realus žingsnis siekiant gerinti demografinę situaciją“, – sakė P. Aukštikalnis.

Neapgalvota

Vis dėlto Seimo siūlymas, nors ir geras, kaip dažnai būna, nėra iki galo gerai apgalvotas.

„Neatsižvelgta į daug dalykų, tokių kaip kas bus atsakingas už paliktus vaikus. Ką daryti, jei fiziškai pastate vietos nėra“, – svarsto pašnekovas.

Vicemeras pridūrė, kad valstybė geriau jau galėtų skirti vaikus edukuojančio asmens etatą, tokiu atveju ir to vaikų priežiūros kambario paskirtis būtų platesnė ir vaikų užimtumas geresnis.

„Ne patalpos, ne kambariai svarbu, o žmonės, šiuo atveju vaikai ir jų saugumas bei jiems organizuota tinkama ir įdomi veikla“, – mano P. Aukštikalnis.

Yra reikalavimų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir reikalavimus vaikų valandinės priežiūros kambariui.

Vaikų kambariuose turi būti įvairaus amžiaus vaikams skirtų žaislų, žaidimų, knygų, žurnalų, piešimo priemonių ar kitų vaikų ugdymosi priemonių, taip pat baldų.

Vaikų kambariai turi būti įrengti tame pačiame aukšte, kaip ir sanitariniai mazgai, kuriuose esantys įrenginiai turi būti pritaikyti vaikams pagal ūgį. Šie sanitariniai mazgai turi atitikti statinių prieinamumo žmonėms su negalia reikalavimus.

Taip pat numatyti kiti bendrieji saugumo reikalavimai, kuriais siekiama užtikrinti vaikų sveikatos saugumą.

Top naujienos