aA
Dvi Kėdainių rajono gyvenvietės – Šėta bei Kunionys pagaliau sulauks naujų geriamo vandens tiekimo trasų bei centralizuotos nuotekų šalinimo sistemos. Praėjusį penktadienį pasirašius sutartį bendrovė „Techsis“ įsipareigojo nutiesti vamzdynus, kurių vietos gyventojai jau laukia ne vienerius metus. Šie darbai turėjo prasidėti dar 2017 metais, tačiau netikėtai bankrutavo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno dujotiekio statyba“.
„Kėdainių mugės“ nuotr.
„Kėdainių mugės“ nuotr.

Darbus pradės artimiausiu metu

Prieš keturis – penkis dešimtmečius nutiestus vamzdynus baigia sugraužti rūdys, o ir vanduo jais tiekiamas tik kai kuriems pastatams. Centralizuotos nuotekų sistemos nėra, todėl žmonės jomis atsikrato taip, kaip sugeba – naudojasi lauko tualetais su išsiurbimo duobėmis, arba visai be jų… Tokia situacija, būdinga ne vienam Lietuvos regionui, jau kuris laikas ramybės neduoda Kėdainių rajono Šėtos bei Kunionių gyventojams.

Juolab, naujas geriamo vandens ir nuotekų trasas šiose gyvenvietėse planuota nutiesti dar 2017 metais. Netikėtai žlugus viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiai bendrovei „Kauno dujotiekio statyba“, pirkimų procedūrą teko kartoti iš naujo.

Visai neseniai buvo paskelbtas naujojo konkurso nugalėtojas, Telšiuose veikianti bendrovė „Techsis“. Ši įmonė anksčiau buvo pasamdyta dabar jau bankrutavusios bendrovės „Kauno dujotiekio statyba“ kaip subrangovas.

„Mes esame pakankamai išsamiai susipažinę su projekto technine dokumentacija, ne kartą lankėmės vietoje. Todėl konkurse dalyvavome jau žinodami, kokie darbai mūsų laukia“, – sakė bendrovės „Techsis“ direktorius Algirdas Birkantas.

Praėjusį penktadienį A. Birkantas pasirašė darbų rangos sutartį su rajono savivaldybės kontroliuojama bendrove „Kėdainių vandenys“, o darbai Šėtoje bei Kunionyse prasidės jau netrukus. Iki vasario planuojama įrengti statybų aikšteles, įrengti apsaugos sistemas ir ten suvežti visą reikiamą techniką bei medžiagas. Žemės kasimo darbus ketinama pradėti jau kovo mėnesį.

Už vandenį moka, tačiau jo gerti negali

Vandentiekio trasų įrengimas taps esminiais darbais, kurių Šėtos bei Kunionių gyventojai laukia ne vienerius metus. Tad sutarties pasirašymas su bendrove „Techsis“ jiems tapo itin džiugia žinia.
„To vandens, kuris mums iki šiol tiekiamas, maistui naudoti negalime. Aš pati esu išsimokėtinai įsigijusi filtrus, tad vandenį imu iš šios sistemos kranelio. Nefiltruotą naudoju tik indų plovimui, taip gyvena ir visi kiti žmonės, todėl naujų vandentiekio trasų labai laukiame“, – sakė Josvainių seniūnijoje esančios Kunionių gyvenvietės seniūnaitė Galina Milerienė.

Moteris tikino – kadaise nutiestos vandentiekio trasos jau baigia sutrūnyti. Rūdims vis labiau graužiant vamzdžius, jais tekantis vanduo tampa itin geležingas, nemalonaus skonio bei kvapo. Pasak Kunionių seniūnaitės, tokį vandenį neišvengiamai tenka naudoti skalbimui, tad ilgainiui balti skalbiniai pakeičia spalvą, tampa gelsvais…

„Žmonės labai laukia kokybiško vandens. Patys suprantate, moki pinigus už vandenį, tačiau vis vien reikia arba filtrus statyti, arba geriamą vandenį 5 litrų talpose pirkti, namo neštis. Todėl naujos vandens trasos mums taps tikru išsigelbėjimu“, – sakė Kunionių gyvenvietės seniūnaitė.

Pasak G. Milerienės, vietos gyventojai ilgai laukia ir nuotekų vamzdynų įrengimo. Nes šiuo metu centralizuota atmatų šalinimo sistema įrengta tik daugiabučiuose namuose, kiti gyventojai nuotekas šalina kaip išmano.

„Bus galimybė prisijungti prie trasos, gyvensime civilizuotai. Nors reikės kažkokį mokestį mokėti, tačiau neteršime gamtos. Juk ir nuotekų išvežimas taip pat labai nemažai kainuoja“, – sakė G. Milerienė.

Darbų pradžios laukiama nekantriai

Šėtos seniūnė Danutė Mykolaitienė pasakojo – naujų vandentiekio trasų žmonės laukia jau seniai. O žinią, kad pagaliau pasirašyta sutartis su darbus atliksiančia bendrove, sutikusi itin džiugiai. Prisiminusi istoriją, kai žlugus darbus turėjusiai atlikti bendrovei, žadėti darbai taip ir nebuvo pradėti, D. Mykolaitienė minėjo, jai teko atlaikyti gyventojų nepasitenkinimo bangą.

„Seniūnui, kuris yra arčiausiai, tenka žmones išklausyti, juos suprasti, viską sugerti. Ir kažkaip juos motyvuoti bei pasakyti – kažkaip vis tiek padarysime“, – sakė Šėtos seniūnė D. Mykolaitienė.
Ji vylėsi, jog artimiausiu metu, kai pasirašius sutartį bendrovė „Techsis“ pradės darbus, žmonių nuotaikos pasikeis iš esmės. Nes kokybiško geriamo vandens bei nuotekų tinklų Šėtos gyventojai laukia ne vienerius metus.

„Turime gerąją naujieną, kad darbai jau prasidės. Nes Šėta, ko gero, vienintelis rajono miestelis, iki šiol neturintis vandentiekio bei nuotekų tinklų. Dotnuva, Josvainiai šiuos vamzdynus turi, na, o Šėta kažkaip nuo seno yra tarsi „užstrigusi“. Juolab, tai ne gyvenvietė, o miestelis“, – sakė seniūnė D. Mykolaitienė.

Samdys ir vietos gyventojus

„Darbus planuojame atlikti savo bendrovės resursais, sutartis mums neleidžia samdyti subrangovų. Tačiau jau esame numatę galimybę pasitelkti ir vietos gyventojus“, – sakė bendrovės „Techsis“ vadovas.

Darbai Kėdainių rajone, Šėtos bei Kunionių gyvenvietėse, šiai įmonei tik ketvirtas pagal dydį 2019 metų objektas. Sutartyje numatyta, jog darbus Kėdainių rajone privalu atlikti per 20 mėnesių.
„Bendrausime su seniūnais, jeigu jie rekomenduos atsakingus ir sąžiningus vietos gyventojus, juos įdarbinsime įmonėje šiam laikotarpiui“, – sakė A. Birkantas.

Verslininkas užsiminė, jog daugiausia darbų bendrovės laukia Šėtoje. Šiame miestelyje reikės nutiesti nemažai vamzdynų, techninis projektas kur kas sudėtingesnis už parengtą Kunionių gyvenvietei.

Vandentiekio įrengimas – elementari pagarba žmogui

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius darbus, numatytus Šėtoje bei Kunionyse, vadino ne tik rajono, bet ir respublikinės reikšmės pokyčiais. Pasak Kėdainių rajono vadovo, Europos Sąjungos keliami reikalavimai numato, kiek žmonių turi būti prisijungę prie centralizuotų tinklų.

„Mūsų siekis yra, kad kiekvienas gyventojas turėtų galimybę prisijungti prie geriamo vandentiekio ir nuotekų tinklų. Juk gyvename XXI amžiuje, nekalbant apie Europos Sąjungos reikalavimus, turi būti ir elementari pagarba žmogui.

Žinoma, turėjome problemų dėl nepatikimos įmonės, kuri laimėjusi konkursą bankrutavo po poros mėnesių, taip ir nespėjusi pradėti darbų. O pirkimų procedūros, kurias teko iš naujo kartoti, vėl užtruko“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Kėdainių mugė
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaune statomas naujas vaikų darželis: pirmas „nuo nulio“ Nepriklausomybės laikotarpiu (25)

Siekdama užtikrinti, kad mažieji kauniečiai lankytų darželius arčiau namų, Kauno savivaldybė...

Kėdainių rajone kito tokio nėra: įrengė vabalų viešbutį ir namelius gyvūnėliams

Sirutiškio bendruomenė, neseniai paminėjusi 260 metų kaimo jubiliejų, kaime pasodino...

Kėdainiuoses išspręsta amžiaus problema: judrioje gatvėje įrengtas pėsčiųjų takas (1)

Kėdainių mieste išspręsta dar viena amžiaus problema. Po kelių dešimčių metų prašymų...

Kunigaikščių Radvilų sarkofagai sugrįžo į mauzoliejų Kėdainiuose (4)

Po šiek tiek ilgiau nei metų pertraukos į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią sugrįžo...

Atnaujintas Kėdainių miesto parkas jau traukia lankytojus: šviečiantis tiltas ir scena kone ant vandens ir kitos naujovės (2)

Rajono kultūros paveldo objekto – senojo miesto parko rekonstrukcija jau visiškai baigta. Nors dar...

Top naujienos

Ingrida Šimonytė: nekelsime revoliucijos svarsto naikinti automobilių mokestį ir keisti akcizus alkoholiui (863)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė...

Milijonierius investuotojas Marius Jakulis Jason: Lietuva man davė tai, ko nebūčiau turėjęs Amerikoje (67)

Krizės atveria naujas galimybes, tačiau laimė toli gražu ne piniguose, – atvirai sako...

Antrajame ture balsavęs Nausėda: pritariu priemonėms, kurios įvedamos dėl koronaviruso papildyta 9:51 val. (12)

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pritariąs priemonėms, kurios buvo įvestos valdant COVID-19...

Veryga: ne tik šiandien turėsime dar vieną COVID-19 rekordą, skaičiai augs ne vieną savaitę (122)

Naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičius augs ne vieną dieną ir savaitę, sako sveikatos...

Vilniaus vicemerei patvirtintas koronavirusas (10)

Vilniaus vicemerei Editai Tamošiūnaitei patvirtintas koronavirusas .

„Bloomberg“: Europa tampa Švedija (3)

Praeitą pavasarį, kai Europa duso nuo pirmosios COVID-19 bangos, Švedija tapo prieštaringai...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Profesorės įspėjimai dėl koronaviruso: ko nebegalime ignoruoti (2)

Dvylikoje šalies savivaldybių skelbiamas lokalus karantinas, virusas plinta artimoje aplinkoje,...

Skvernelis: aš dar džiaugiuosi, kad politinės partijos nesiūlo savo oponentų šaudyti (148)

Seimo rinkimų finišui artėjant, premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad po pirmojo rinkimų turo...

Kasiulevičius pasidalino 7 pastabomis ir patarimais apie COVID-19 Lietuvoje: kaip elgtis pajutus simptomus (127)

„Šalies negalime uždaryti, bet mes privalome nepasiduoti, kol sulauksime saugios ir efektyvios...

Pasiruoškite: jau šį savaitgalį laikrodžius suksime atgal (58)

Lietuvoje jau šį savaitgalį atšaukiamas vasaros laikas – teks sukti laikrodžio rodykles atgal....

|Maža didelių žinių kaina