aA
Dvi Kėdainių rajono gyvenvietės – Šėta bei Kunionys pagaliau sulauks naujų geriamo vandens tiekimo trasų bei centralizuotos nuotekų šalinimo sistemos. Praėjusį penktadienį pasirašius sutartį bendrovė „Techsis“ įsipareigojo nutiesti vamzdynus, kurių vietos gyventojai jau laukia ne vienerius metus. Šie darbai turėjo prasidėti dar 2017 metais, tačiau netikėtai bankrutavo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno dujotiekio statyba“.
„Kėdainių mugės“ nuotr.
„Kėdainių mugės“ nuotr.

Darbus pradės artimiausiu metu

Prieš keturis – penkis dešimtmečius nutiestus vamzdynus baigia sugraužti rūdys, o ir vanduo jais tiekiamas tik kai kuriems pastatams. Centralizuotos nuotekų sistemos nėra, todėl žmonės jomis atsikrato taip, kaip sugeba – naudojasi lauko tualetais su išsiurbimo duobėmis, arba visai be jų… Tokia situacija, būdinga ne vienam Lietuvos regionui, jau kuris laikas ramybės neduoda Kėdainių rajono Šėtos bei Kunionių gyventojams.

Juolab, naujas geriamo vandens ir nuotekų trasas šiose gyvenvietėse planuota nutiesti dar 2017 metais. Netikėtai žlugus viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiai bendrovei „Kauno dujotiekio statyba“, pirkimų procedūrą teko kartoti iš naujo.

Visai neseniai buvo paskelbtas naujojo konkurso nugalėtojas, Telšiuose veikianti bendrovė „Techsis“. Ši įmonė anksčiau buvo pasamdyta dabar jau bankrutavusios bendrovės „Kauno dujotiekio statyba“ kaip subrangovas.

„Mes esame pakankamai išsamiai susipažinę su projekto technine dokumentacija, ne kartą lankėmės vietoje. Todėl konkurse dalyvavome jau žinodami, kokie darbai mūsų laukia“, – sakė bendrovės „Techsis“ direktorius Algirdas Birkantas.

Praėjusį penktadienį A. Birkantas pasirašė darbų rangos sutartį su rajono savivaldybės kontroliuojama bendrove „Kėdainių vandenys“, o darbai Šėtoje bei Kunionyse prasidės jau netrukus. Iki vasario planuojama įrengti statybų aikšteles, įrengti apsaugos sistemas ir ten suvežti visą reikiamą techniką bei medžiagas. Žemės kasimo darbus ketinama pradėti jau kovo mėnesį.

Už vandenį moka, tačiau jo gerti negali

Vandentiekio trasų įrengimas taps esminiais darbais, kurių Šėtos bei Kunionių gyventojai laukia ne vienerius metus. Tad sutarties pasirašymas su bendrove „Techsis“ jiems tapo itin džiugia žinia.
„To vandens, kuris mums iki šiol tiekiamas, maistui naudoti negalime. Aš pati esu išsimokėtinai įsigijusi filtrus, tad vandenį imu iš šios sistemos kranelio. Nefiltruotą naudoju tik indų plovimui, taip gyvena ir visi kiti žmonės, todėl naujų vandentiekio trasų labai laukiame“, – sakė Josvainių seniūnijoje esančios Kunionių gyvenvietės seniūnaitė Galina Milerienė.

Moteris tikino – kadaise nutiestos vandentiekio trasos jau baigia sutrūnyti. Rūdims vis labiau graužiant vamzdžius, jais tekantis vanduo tampa itin geležingas, nemalonaus skonio bei kvapo. Pasak Kunionių seniūnaitės, tokį vandenį neišvengiamai tenka naudoti skalbimui, tad ilgainiui balti skalbiniai pakeičia spalvą, tampa gelsvais…

„Žmonės labai laukia kokybiško vandens. Patys suprantate, moki pinigus už vandenį, tačiau vis vien reikia arba filtrus statyti, arba geriamą vandenį 5 litrų talpose pirkti, namo neštis. Todėl naujos vandens trasos mums taps tikru išsigelbėjimu“, – sakė Kunionių gyvenvietės seniūnaitė.

Pasak G. Milerienės, vietos gyventojai ilgai laukia ir nuotekų vamzdynų įrengimo. Nes šiuo metu centralizuota atmatų šalinimo sistema įrengta tik daugiabučiuose namuose, kiti gyventojai nuotekas šalina kaip išmano.

„Bus galimybė prisijungti prie trasos, gyvensime civilizuotai. Nors reikės kažkokį mokestį mokėti, tačiau neteršime gamtos. Juk ir nuotekų išvežimas taip pat labai nemažai kainuoja“, – sakė G. Milerienė.

Darbų pradžios laukiama nekantriai

Šėtos seniūnė Danutė Mykolaitienė pasakojo – naujų vandentiekio trasų žmonės laukia jau seniai. O žinią, kad pagaliau pasirašyta sutartis su darbus atliksiančia bendrove, sutikusi itin džiugiai. Prisiminusi istoriją, kai žlugus darbus turėjusiai atlikti bendrovei, žadėti darbai taip ir nebuvo pradėti, D. Mykolaitienė minėjo, jai teko atlaikyti gyventojų nepasitenkinimo bangą.

„Seniūnui, kuris yra arčiausiai, tenka žmones išklausyti, juos suprasti, viską sugerti. Ir kažkaip juos motyvuoti bei pasakyti – kažkaip vis tiek padarysime“, – sakė Šėtos seniūnė D. Mykolaitienė.
Ji vylėsi, jog artimiausiu metu, kai pasirašius sutartį bendrovė „Techsis“ pradės darbus, žmonių nuotaikos pasikeis iš esmės. Nes kokybiško geriamo vandens bei nuotekų tinklų Šėtos gyventojai laukia ne vienerius metus.

„Turime gerąją naujieną, kad darbai jau prasidės. Nes Šėta, ko gero, vienintelis rajono miestelis, iki šiol neturintis vandentiekio bei nuotekų tinklų. Dotnuva, Josvainiai šiuos vamzdynus turi, na, o Šėta kažkaip nuo seno yra tarsi „užstrigusi“. Juolab, tai ne gyvenvietė, o miestelis“, – sakė seniūnė D. Mykolaitienė.

Samdys ir vietos gyventojus

„Darbus planuojame atlikti savo bendrovės resursais, sutartis mums neleidžia samdyti subrangovų. Tačiau jau esame numatę galimybę pasitelkti ir vietos gyventojus“, – sakė bendrovės „Techsis“ vadovas.

Darbai Kėdainių rajone, Šėtos bei Kunionių gyvenvietėse, šiai įmonei tik ketvirtas pagal dydį 2019 metų objektas. Sutartyje numatyta, jog darbus Kėdainių rajone privalu atlikti per 20 mėnesių.
„Bendrausime su seniūnais, jeigu jie rekomenduos atsakingus ir sąžiningus vietos gyventojus, juos įdarbinsime įmonėje šiam laikotarpiui“, – sakė A. Birkantas.

Verslininkas užsiminė, jog daugiausia darbų bendrovės laukia Šėtoje. Šiame miestelyje reikės nutiesti nemažai vamzdynų, techninis projektas kur kas sudėtingesnis už parengtą Kunionių gyvenvietei.

Vandentiekio įrengimas – elementari pagarba žmogui

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius darbus, numatytus Šėtoje bei Kunionyse, vadino ne tik rajono, bet ir respublikinės reikšmės pokyčiais. Pasak Kėdainių rajono vadovo, Europos Sąjungos keliami reikalavimai numato, kiek žmonių turi būti prisijungę prie centralizuotų tinklų.

„Mūsų siekis yra, kad kiekvienas gyventojas turėtų galimybę prisijungti prie geriamo vandentiekio ir nuotekų tinklų. Juk gyvename XXI amžiuje, nekalbant apie Europos Sąjungos reikalavimus, turi būti ir elementari pagarba žmogui.

Žinoma, turėjome problemų dėl nepatikimos įmonės, kuri laimėjusi konkursą bankrutavo po poros mėnesių, taip ir nespėjusi pradėti darbų. O pirkimų procedūros, kurias teko iš naujo kartoti, vėl užtruko“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Kėdainių mugė
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Netrukus į Kauno gatves išriedės nauji hibridiniai autobusai (20)

Kauną pasiekė pirmasis iš šimto naujas hibridinis „ MAN Lion’s City“ autobusas. Autobusas...

Gyvenant vienkiemyje ne visada pasiekiamos net elementarios paslaugos: kova dėl konteinerio truko metus (7)

Gyvenantiems atokiau nuo miesto ir didesnių gyvenviečių tenka pakovoti net dėl elementarių...

Tikimasi, kad Kėdainiuose netrukus bus pradėtas vandalų nuniokoto „Vaivorykštės“ tilto remontas

Kėdainiečiai iki šiol negali naudotis gegužės mėnesį, per Motinos dieną, padegtu...

Dešiniojoje Neries krantinėje Kaune kuriasi modernus daugiabučių kvartalas: baigtas dar vienas etapas (14)

Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų...

Bėga nelaimei už akių: pradėtas ardyti Kauno pilies tiltas (4)

Kauno širdyje pradėta ilgai laukta kapitalinė Kauno pilies tiltelio rekonstrukcija. Ne kartą...

Top naujienos

Į Nausėdų Valdovų rūmuose Macronui ir jo žmonai surengtą iškilmingą vakarienę skubėjo ne tik pasipuošę svečiai, bet ir greitoji atnaujinta 22:05 (387)

Pirmadienį į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas . Kartu...

Ekspertai apie rinkimus: partijos ne tik nebepasiūlo naujovių, bet ir nebegeba parašyti programų (157)

„Naudojant vyriausybės ir valstybės resursus yra bandoma išvažiuoti, kaip su partijos programa,...

Ekspertė įvertino Brigitte Macron ir Dianos Nausėdienės įvaizdžius: netikėtas sutapimas  paviešintos vakarinės aprangos nuotraukos (539)

Pirmadienio vakarą Vilniuje nusileido Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono lėktuvas, kartu su...

Siaubinga netektis: Radviliškio rajone iš virstančio automobilio iškrito ir žuvo 17-metė (133)

Pirmadienį, apie 12 val., Radviliškio r., kelyje Šeduva-Krekenava, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto...

Macronas norėjo paaiškinti Nausėdai, kodėl ėmėsi rusiškos iniciatyvos: norime turėti skaidrų, nenaivų dialogą su Rusija papildyta 21:18 val. (364)

Į Lietuvą atvykęs Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigė norėjęs paaiškinti, kodėl...

Nebe vasara, bet šilumos dar sulauksime (2)

Antradienį Lietuvoje vyraus puikūs orai , nes juos vis dar lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus...

Naujas Rusijos ir NATO šalies mūšio laukas: tai jau nebėra tik dar vienas įšaldytas konfliktas (358)

Pavieniai apsišaudymai, tada – rimtesni susirėmimai, mobilizacija, kalbos apie karą, o vėliau...

Epidemiologas perspėja: pagal šiuos požymius, Lietuva antrai bangai pasiruošusi blogai (135)

Nerimstant pranešimams apie naujus COVID-19 atvejus, kas visų pirma bado akis, tai Sveikatos...

Kęstutis Grubliauskas | D+ nariams

Ir aš tarnavau. Kaip merginos sakydavo: vyras be kariuomenės, tai ne vyras (4)

Pamačius rašinius apie Tarybinę armiją , tuoj užplūdo prisiminimai. Praėjus daugeliui metų,...

5 mitai apie G tašką, kuriuos turite tuojau pat išmesti iš galvos (22)

Vis dar mitais apipintas paslaptingas G taškas kelia diskusijų ne tik tarp vyrų, bet ir tarp...

|Maža didelių žinių kaina