Trimituoja gyventojai

Netekę kantrybės skęstančius sodus telefone esančia vaizdo kamera nufotografavo ir paviešino sodininkai Aldona ir Vytautas Rimeikiai.

Sutuoktiniai turi sodą sodininkų bendrijoje „Rasa“.

„Labai prastas kelių tvarkymas, drenažas išvis tragedija. Skęsta mūsų sodai. 10–15 sodo sklypų užlieti, visa pakrantė plaukia.

Apsemti ne tik sklypai, bet ir kelias, pastatai, nameliai. Nors vanduo šią savaitę jau po truputį senka, bet vaizdas baisus“, – atsiduso ilgametė sodininkė Aldona.

Nori dėmesio

Tuo metu sodininkų bendrijų atstovai pasigenda valdžios dėmesio.

Sodininkų bendrijos „Rasa“ vadovas Arvydas Prušinskas stengiasi problemas spręsti, tačiau vieniems sodininkams jos tiesiog yra per didelė našta.

„Prasta ta mūsų vadinama drenažo sistema, prasti tie drenažiniai grioviai, o dar šliuzas nebuvo nuleistas.

Reikia viską tvarkyti, Ilgojoje gatvėje reikia įrengti sistemą, nes ten praktiškai nieko nėra.

Mes stengiamės, norėjome Ilgąją gatvę atiduoti savivaldybei, kad ją perimtų savo žinion. Norime sutvarkyti, bet reikia išties daug darbų nuveikti.

Reikia kadastrinių matavimų, reikia minti valdininkų durų slenksčius, o kartais tiesiog pasigendame dėmesio“, – atviravo bendrijos pirmininkas.

Trūksta dokumentų

Ne paslaptis, kad Kėdainių miesto ir rajono soduose kuriasi jaunos šeimos, statomi namai, o sodininkų bendrijos virsta mažais gyvenamaisiais kvartalais.

„Norisi gyventi geriau, tačiau čia yra didelė netvarka. Trūksta įvairių dokumentų. Norisi sutvarkyti, bet atsimušame į sieną.

Stebina mus Jonavos pavyzdys, ten viskas tvarkoma, net gatvės asfaltuojamos soduose, o pas mus kažkaip liūdna situacija.

Patys sodininkai nori gyventi geriau, o bet dabar yra kaip yra – eilę metų skęsta sklypai, gatvės, nameliai. Labai prasta kelių būklė. Tačiau kiek pajėgiame, patys tvarkome“, – situaciją komentavo A. Prušinskas.

www.rinkosaikste.lt
Top naujienos