aA
Vakar į pirmąją oficialiąją kelionę išriedėjo moderniai įrengta ir pritaikyta mobilioji biblioteka. Tai pirmoji tokio tipo biblioteka Lietuvoje. Jos naudojimo tikslas – stiprinti kaimo bibliotekas, o gyvenvietėse, kuriose nėra bibliotekų, teikti Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Savivaldybės administracijos paslaugas. Siekiama didinti teikiamų paslaugų prieinamumą visuomenei bei gerinti asmenų aptarnavimo kokybę.
Mobilioji biblioteka Varėnos rajone
© Varėnos r. sav. nuotr.

Iškilmingame renginyje dalyvavo Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Regionų plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorė Elida Drapienė, Varėnos rajono savivaldybės vadovai, bibliotekininkai, miesto gyventojai ir svečiai, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Rajono vadovo Algio Kašėtos teigimu, mobilioji biblioteka yra puikus būdas priartinti paslaugas prie žmogaus. „Vyresnio amžiaus gyventojams kyla nemažai sunkumų naudotis e. paslaugomis, internetu ir kitomis šiuolaikinėmis priemonėmis, o važiuoti į rajono centrą dėl vienos ar kitos paslaugos kartais užtrunkama net visą dieną. Mobilioji biblioteka atvyks į atokius rajono kaimus ir suteiks žmonėms reikiamas paslaugas“, – kalbėjo rajono vadovas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas džiaugėsi, kad Varėna rado puikų būdą didinti paslaugų prieinamumą ir gerinti jų kokybę. „Teikiamos kokybiškos viešosios paslaugos turi būti prieinamos visiems šalies gyventojams vienodai. Ir nesvarbu, kur gyveni – didmiestyje ar kaimo vietovėje. Todėl džiaugiuosi, kad reikiamos paslaugos, pradedant Varėnos rajono gyventojais, nuo šiol atvažiuos pačios. Tikiu, kad tai bus geras pavyzdys ir kitoms savivaldybėms“, – teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, išlydėjęs mobilią biblioteką į pirmą kelionę.

Viešosios bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius atskleidė paslaptį, kad vos pradėjus dirbti bibliotekoje svajojo apie mobiliąją biblioteką. Praėjus 15 metų svajonė išsipildė. Tad visiems susirinkusiesiems palinkėjo drąsiai svajoti ir tikėti, kad viskas išsipildys. Bibliotekos direktorius nuoširdžiai padėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Mobilioji biblioteka Varėnos rajone
Mobilioji biblioteka Varėnos rajone
© Varėnos r. sav. nuotr.

Mikroautobusas, kuriame įrengta mobilioji biblioteka, pagamintas ir įsigytas įgyvendinant projektą „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Varėnos rajono savivaldybėje“. Šių metų pradžioje Varėnos rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „ProAuto LT“, pagal kurią ši įmonė įsipareigojo per 6 mėn. įrengti, apipavidalinti ir pristatyti administracijai naują mikroautobusą „Renault Master“, kuriame bus mobilioji biblioteka. Mikroautobusas pagal nustatytą tvarkaraštį kursuos po rajono kaimus. Numatyta, kad mikroautobusas užsuks ir į kaimo bibliotekas. Čia atveš gyventojų užsakytas knygas iš Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir surinks gyventojų prašymus, skirtus Savivaldybės administracijai.

Mobiliojoje bibliotekoje bus teikiamos Viešosios bibliotekos ir Savivaldybės administracijos paslaugos. Viešosios bibliotekos direktoriaus įsakymu patvirtintas Varėnos rajono savivaldybės mobiliosios bibliotekos paslaugų teikimo tvarkos aprašas. Numatoma teikti tokias nemokamas bibliotekos paslaugas: atsakyti į skaitytojų užklausas žodžiu ir telefonu, konsultuoti ieškant informacijos, ieškoti informacijos internete, pristatyti spaudinius į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms (jų pageidavimu), galimybė naudotis „Microsoft Office“ ir kitomis programomis informacijai surinkti. Mokomos paslaugos: dokumentų spausdinimas, įrišimas, kopijavimas, nuskaitymas, dokumentų parsiuntimas iš kitų bibliotekų per tarpbibliotekinį abonementą.

Mobiliojoje bibliotekoje taip pat bus priimami gyventojų prašymai dėl Savivaldybės administracijos teikiamų administracinių paslaugų. Jie bus nedelsiant paskiriami vykdyti atsakingiems specialistams per dokumentų valdymo sistemą. Apraše numatytos šios paslaugos: prašymų priėmimas Savivaldybės tarybai dėl mokesčių (žemės, valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, paveldimo turto) lengvatų suteikimo; asmenų (šeimų) įrašymas į sąrašus dėl socialinio būsto nuomos, bendrabučių nuomos; prašymų priėmimas atlikti Varėnos rajono savivaldybės būsto ir socialinio būsto būklės gerinimo darbus; leidimų saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams išdavimas; asmenų prašymų ir skundų priėmimas; prašymų išduoti archyvinių dokumentų išrašus, nuorašus ir kopijas iš dokumentų, esančių Savivaldybės archyvuose, priėmimas; numerių žemės sklypams, pastatams, patalpoms ir butams suteikimas ir keitimas; prašymų priėmimas dėl pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties (būdo) keitimo.

Paslaugų teikimo naudojant mikroautobusą tvarkos aprašas parengtas atsižvelgiant į žmonių poreikius ir lūkesčius. Svarstoma apie galimybę rengti edukacinius, kultūrinius, skaitymo skatinimo projektus, skirtus mobiliosios bibliotekos lankytojams. Tikimasi, kad mobilioji biblioteka pagerins asmenų aptarnavimo kokybę, bus patogi atokių rajono kaimų gyventojams.

Mobiliosios bibliotekos vykimo tvarkaraštis

Pirmadienis

Druckūnai 9.30–11.00 val.

Vazgirdonys 11.15–12.45 val.

Pamerkiai 14.00–15.45 val.

Antradienis

Voriškės 9.30–11.00 val.

Urkionys 11.15–12.45 val.

Krūminiai 13.30–16.00 val.

Trečiadienis

Liškiava 9.30–10.30 val.

Subartonys 11.00–12.00 val.

Ilgininkai 12.45–14.15 val.

Gudakiemis 14.45–16.00 val.

Ketvirtadienis
Pirčiupiai 9.30–11.00 val.
Daržininkai 11.30–13.30 val.
Kuršiai 14.15–16.00 val. Penktadienis
Barčiai 9.00–10.30 val.
Kijučiai 10.45–12.15 val.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Alytaus autobusų keleivius nustebino dovanomis

Šįryt keleiviai, Alytaus mieste važiavę autobusais, buvo netikėtai apdovanoti – į autobusus...

Alytuje brangs mies­to marš­ru­ti­nių au­to­bu­sų bilietai (5)

Pra­ėju­sį ket­vir­ta­die­nį po­sė­džia­vu­si Aly­taus mies­to...

Dzūkijos miestelis kraupią legendą menančiu pavadinimu: okupantus privertė pagerbti Lietuvos himną (15)

Krokialaukis – tylus ir ramus Dzūkijos miestelis. Senieji padavimai byloja apie Vaisupio...

Šiandien – paskutinė diena, kai galima pasigėrėti vienu gražiausių fontanų Lietuvoje (1)

Šis, spalio aštuntosios, vakaras, paskutinis, kai dar galima pasigėrėti vienu gražiausiu...

„Maxima“ Druskininkams dovanos 400 kg šventinių tortų (1)

„ Maxima “ tars „Ačiū“ Druskininkams – lietuviško prekybos tinklo organizuojamas...

Top naujienos

Sunkios ligos kamuojamas Jurgis atsidūrė beviltiškoje padėtyje: nežinau, ką man reiks pasakyti savo dukrai (153)

„Laivas skęsta, bet mane išmetė pirmąjį“, – laidoje „ DELFI diena “ sakė cukriniu...

55 tūkst. eurų dvikova: ar naujausio „iPhone“ objektyvas atsilaikys prieš profesionalią kino kamerą apžvalga (69)

Šių metų „Apple“ telefonų meniu trys modeliai – „iPhone 11“, „iPhone 11 Pro“ ir...

Artinasi žiema: jau šią savaitę prasidės orų permainos (4)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šiltąjį ciklono sektorių. Padangė išliks debesuota, tik...

Gydytoja įspėja apie neatsargų vaistų vartojimą: po to žmonės patenka į reanimaciją ir niekas nebepadeda (21)

DELFI laidoje „Sveikatos receptas“ pokalbis apie atsparumą antibiotikams — kasmet dėl šios...

Jasikevičius apie didžiausią sezono pergalę: gera treniruotė (36)

Kauno „Žalgiris“ pasiekė didžiausią sezono pergalę „Betsafe- LKL “ susitikime 108:64...

Pavojingai kaista abu Vokietijos visuomenės pakraščiai: grasinti imasi net moterims ir vaikams (236)

Jau kuris laikas Vokietijoje dažnėja pranešimų, rodančių, jog pavojingai kaista abu visuomenės...

5 faktai apie menopauzę – kurie iš jų tiesa, o kurie – mitas? (5)

Didžiausi pokyčiai moters kūną ištinka prasidėjus lytiniam brendimui, nėštumo metu ir sulaukus...

Vilniaus pataisos namuose bausmę atliekantis vyras: užteko vieno lemtingo vakaro (16)

Apie ką galvoja žmogus, kuris atlieka bausmę? Ar jis permąsto gyvenimą, savo poelgių...

F-1 lenktynes Brazilijoje papuošė susidūrimu pasibaigusi „Ferrari“ pilotų dvikova (7)

Veiksmo nestokojusiose Brazilijos GP lenktynėse triumfavo Maxas Verstappenas, paskutiniuose metruose...

„Snapchat“ įkūrėjo sesuo pristatė garsinės erotikos svetainę (4)

Caroline Spiegel nesivaržo kalbėti apie seksą . 22-ejų metų verslininkė ir jaunesnioji...