18 val. Rotušės aikštėje susirinkusiųjų bei stebinčiųjų tiesioginę šventės transliaciją lauks išskirtinis šokio, muzikos, šviesų, projekcijų reginys, čia taip pat sužibs šventinė miesto eglė.

„Mūsų miesto laukia įdomūs, išskirtiniai ir turtingi kultūros metai – įžiebę Kalėdų eglutę, visi drauge ne tik pasitiksime gražiausias žiemos šventes, bet ir oficialiai tapsime Lietuvos kultūros sostine. Kartelė užkelta aukštai, tačiau mes esam dzūkai, nuo seno garsėjantys nuoširdumu ir svetingumu, tad patikėkite, padarysime viską, kad Alytaus vardas per Lietuvą skambėtų garsiai, išdidžiai ir, žinoma, kultūringai“, – neabejoja Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

2022-aisiais Alytus tampa Lietuvos kultūros sostine, kurios pagrindinis simbolis – visa sujungiantys tiltai. Tai tapo atspirtimi ir „Alytus 2022“ atidarymo bei eglės įžiebimo renginiui, kurio idėja – tiltas į kultūrą yra žmogus. Šios idėjos vedami šventės organizatoriai kuria reginį, savo forma primenantį mini spektaklį. Šokio, projekcijų, šviesų ir muzikos reginį „tilte“.

„Pagrindinis akcentas – Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginys, tad scenai pasitelkta tilto idėja. Žmogaus, kaip idėjinės figūros, momentas padėjo sudėti projekcijų vizualiosios siužetinės linijos taškus. Etnografiniai regiono akcentai taip pat nepamiršti. Žalias (medžių) miesto atspalvis įkvėpė idėjų. Sceninį veiksmą išskirtinai kurs tik iš Alytaus kilę kūrėjai: šokėjai, dainininkai. Muzika – tai praeities ir ateities muzikinė sintezė. Tikiu, jog tik pažindami savo šaknis, žinodami istoriją galime kurti ateities formas. Tad atiduodami duoklę kultūrinei miesto tradicijai, megsime tinklus ateities kultūrai“, – pasakoja renginio režisierė Rūta Bunikytė.

„Alytus 2022“ atidarymas bei eglės įžiebimas Rotušės aikštėje – tik su Galimybių pasais. Tačiau renginys bus transliuojamas tiesiogiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją