„Maistas visada turi būti kuo įvairesnis, kad gautume visų reikalingų organizmui medžiagų. Ypač tokiu laikotarpiu, kai siaučia virusai ir yra svarbu išlaikyti stiprų imunitetą. Konservuotame, šaldytame maiste, tiek mėsoje, tiek daržovėse, vaisiuose, uogose gerųjų savybių, taip pat ir vitaminų, gali būti iki keliolikos procentų mažiau, nei šviežiuose.

Urmas

Žinau, kad žmonės dabar prisipirkę daug grikių, miltų, įvairių kruopų ir turi daug vienaip ar kitaip konservuoto maisto, o į parduotuvę vaikščioti dažnai nerekomenduojama. Tačiau tiek šviežia mėsa, tiek daržovės, vaisiai nesuges per dieną.

Urmas

Todėl apsipirkti nuėjus kartą per savaitę, įmanoma bent 2–3 kartus per šį laikotarpį pasiruošti valgį iš šviežios mėsos, tiek pat kartų valgyti šviežias daržoves (kaip garnyrą ar pasiruošiant salotas) ir dar tiek pat – šviežius vaisius“, – patarimais dalijosi D. Markauskaitė.

Centrinio Kauno turgaus prekybininkai jau pastebi tam tikrus pokyčius pirkėjų elgsenoje. Jei prieš karantiną ir jo pradžioje buvo labai išaugusi ilgiau saugomų produktų paklausa, tai dabar pirkėjai vėl dairosi šviežių produktų, daržovių, rašoma pranešime spaudai.

„Karantino pradžioje stebėjome smarkiai išaugusį rūkytų gaminių, šviežios mėsos poreikį, kurią matyt žmonės šaldė kaupdami atsargas. Dabar matome, kad pirkėjai vėl atsigręžė į šviežius produktus – perka vaisius, atvėsintos mėsos, ne atsargoms, o gaminimui dabar. Daug kas atvažiuoja dėl daržovių, nes jos pas mus labai šviežios, ką tik atvežtos, nelaikytos sandėliuose.

Urmas

Vis daugiau vėl užsuka į žuvies skyrių, ieško kitokių sveikatai palankių produktų. Pavyzdžiui, arbatos krautuvėlėse prašo imunitetą padedančių stiprinti arbatų“, – pranešime spaudai teigia prekybos miestelio „Urmas“ rinkodaros vadovė Dovilė Lengvenienė.

Įsibėgėjus karantinui į turgų žmonės atvažiuoja ir dėl to, kad dabar tai viena iš nedaugelio progų bent keliais žodžiais persimesti su pažįstamais pardavėjais.

Urmas

„Bet džiaugiamės, kad dauguma lankytojų atsakingi ir laikosi atstumo, naudojasi dezinfekciniu skysčiu ir kitomis apsaugos priemonėmis. Stengiasi neužtrukti ilgai, kad nesudarytų eilių. Žmonės suprato, kad reikėtų lankytis rečiau, pirkti po daugiau, tačiau ir šviežio maisto kartas nuo karto nepamiršti“, – sakė D. Lengvenienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)