– Daktare, ar galima būtų apibūdinti, kodėl vieni žmonės užmiega lengvai, per kelias minutes, o kitiems lemta vartytis keliasdešimt minučių ar net ilgiau?

– Gebėjimui greitai užmigti arba sunkumams užmigti gali turėti įtakos įvairūs veiksniai, įskaitant ir biologinius, ir su gyvenimo būdu susijusius aspektus.

Kiekvienas žmogus turi unikalų cirkadinį ritmą, kuris yra vidinis kūno laikrodis, reguliuojantis miego ir pabudimo ciklą. Tam tikri vakariniai pomėgiai, mityba, fizinio aktyvumo įpročiai, darbo ir poilsio režimas, patirtas stresas, nuovargis lemia užmigimo lengvumą ar sunkumą.

Labai svarbi miego higiena – tai tam įpročiai ir praktika, skatinantys gerą miegą. Asmenys, kurie laikosi nuoseklaus miego grafiko, sukuria patogią miego aplinką ir vengia stimuliuojančios veiklos prieš miegą, lengviau užminga.
Svarbi ir mityba – ką ir kada valgote.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt