aA
Turbūt sutiksite, kad maistas ne vienintelis kriterijus renkantis restoraną. Juk išėjimas į miestą – pramoga. Todėl dabar iš restoranų reikalaujame kur kas daugiau: gero aptarnavimo, jaukios aplinkos, patinkančios muzikos ir t.t. Kartais lemiamu kriterijumi gali tapti visai ne maistas, o vaizdinga panorama, kuri atsiveria restorane. O juk kvapą gniaužiantys vaizdai gali tapti pagrindiniu prieskoniu jūsų vakarienei, nuo kurio ir maistas atrodys skanesnis. Kas gi nenorėtų mėgautis saulėlydžiu stebint gražaus miesto ar paplūdimio panoramą?
Magnus
© Organizatorių nuotr.

Išvykę į kelionę dažnai bėgame per lankytinus objektus, gražiausiose vietose stabtelime tik dėl nuotraukos, o juk taip norisi tais gražiais vaizdais pasimėgauti ilgiau. Vakarienė panoraminiame restorane puiki išeitis, galima sakyti – vienu šūviu du zuikiai. Tokia vakariene galite mėgautis modernaus miesto ritmu pulsuojančiame Ceresio 7 – įspūdingame restorane ant vieno iš Milano pastatų stogų. Čia, dangoraižių apsuptyje, galite įsitaisyti prie lauko baseino ir mėgautis įmantriu kokteiliu. Restorano šefas yra italas, todėl tai yra puiki vieta norint išbandyti tikrus itališkus patiekalus.

Mėgstantiems dangoraižius, neabejotinai patiks CRU Champagne Bar Bankoke. Bankokas – dangoraižių miestas, turintis ne vieną restoraną ant stogo, tačiau būtent šis baras yra aukščiausias ir vienas iš prabangiausių visame Bankoke. Šis baras įsikūręs 59-tame viešbučio aukšte. Nuo jo atsiveria nesibaigianti miesto panorama. Čia rasite įmantrių gėrimų bei užkandžių. Ieškantiems įspūdingos panoramos arčiau Lietuvos, vertėtų apsilankyti Level 27 Varšuvoje. Tai naktinis klubas 27-tame aukšte, kurio šūkis „higher level of clubbing“. Čia tikrai pajausite aukštesnį lygį visomis prasmėmis. Šiame bare visą naktį jus linksmins šokėjos, lazeriai, platus gėrimų pasirinkimas ir, žinoma, naktinės Varšuvos grožis.

Tačiau įspūdingam panoraminiam vaizdui ne visuomet būtinas keliasdešimties aukštų dangoraižis, pasaulyje yra gražiausių panoraminių restoranų, įsikūrusių ant kalno, skardžio ar tiesiog neaukšto senamiesčio stogo. Vienas iš pastarųjų – Terrace U Prince Prahoje. Tarp senamiesčio stogų įsikūrusioje kavinėje galite gėrėtis Prahos simboliu tapusiu laikrodžiu, įspūdingos architektūros Tyn bažnyčia ir viso senamiesčio panorama. Įdomu tai, kad nepriklausomai nuo orų šioje terasoje galite lankytis visus metus.

Dar viena panaši vieta Europoje – Bramante Terrace Bar Romoje. Tai tradicinė itališka kavinė su nuostabia panorama. Ideali vieta norintiems pailsėti nuo didelių miestų šurmulio ir pajausti tikrą itališką atmosferą. Kavinė įsikūrusi lankytinų objektų apsuptyje, todėl besimėgaudami taure itališko vyno, galėsite gėrėtis nuostabia Romos architektūra.

Mėgstantiems ne tik miesto, bet ir jūros panoramą, patiks Teraca Vidilica, lietuvių pamėgtame Splito mieste. Tai vieta, kurioje atsiveria Splito centro vaizdai, kalnai, visa prieplauka bei palei ją einanti promenada. Tobula vieta stebėti saulėlydį, todėl rekomenduojame čia vakarieniauti. Beje, kad patektumėte į šią vietą, teks šiek tiek palipėti į kalną – tai dar viena priežastis neiti čia per pačią kaitrą. Tačiau pasiryžusius galime paguosti, kad beveik visą kelią pavėsį suteikia medžiai.

Taip pat lietuviai vis dažniau atostogoms renkasi mažą ir vaizdingą Korfu salą. Vieną gražiausių vaizdų šioje saloje turintis baras yra La grotta. Jis įsikūręs paplūdimyje tarp uolų, todėl ypač patiks mėgstantiems ekstremalų poilsį – čia rasite virves paruoštas kopimui ir šuoliams nuo uolų į vandenį. Tačiau baras puikiai tinka ir mėgstantiems ramų poilsį, čia nuolat groja malonūs ausiai ritmai, o akis džiugina žydras vanduo ir saulė. Pasistiprinkite prieš apsilankydami, nes baras siūlo tik gėrimus ir užkandžius, o pasilikti čia norėsis ilgam.

Tačiau nebūtina vykti į užsienį, kad galėtumėte pasimėgauti gražiu vaizdu. Lietuvoje turime ne vieną panoraminį restoraną ir nors Lietuva negali pasigirti įspūdingais kalnais ar žydrais paplūdimiais, nustebsite, kokių gražių panoramų čia galite rasti. Taigi, apžvelkime, ką gali pasiūlyti Lietuva:

Sala (Kaunas) – šalia Nemuno kranto, Žalgirio arenoje, įsikūręs restoranas, kuriame pamiršite, kad esate miesto centre. Šioje terasoje nesigirdi miesto šurmulio, o dar didesnę ramybę spinduliuoja šalia tekanti upė.

Kaunas
Kaunas
© DELFI / Rafael Achmedov

Daugirdas Sky Terasa (Kaunas) – senamiesčio širdyje įsikūręs panoraminis restoranas, nuo kurio atsiveria net septynių bažnyčių stogai, seniausias Kaune mūrinis Perkūno namas, Nemuno upė, o nukritus lapams atsiveria vaizdas į autentišką Aleksoto funikulierių.

Panoraminis baras Magnus hotel (Kaunas) – daugelio dar neatrasta ir neišreklamuota vieta. Tai miesto centre, ant viešbučio stogo įsikūręs restoranas, kur gali apsilankyti ne tik viešbučio svečiai. Gėrėtis gražiu vaizdu šiame restorane galite ištisus metus, nes dalis terasos yra įstiklinta.

Magnus
Magnus
© Organizatorių nuotr.

Skybar (Vilnius) – viršutiniame viešbučio aukšte įsikūręs panoraminis baras, iš kurio matysite ne tik televizijos bokštą, Gedimino pilį, Katedrą, bet ir visas Vilnius čia kaip ant delno.

Skybar
Skybar
© Organizatorių nuotr.

Kiekvieną sekmadienį Skybar kviečia vėlyviesiems pusryčiams, o savaitgalio vakarais bare groja didžėjai, todėl galite linksmintis stebėdami naktinį Vilnių iš aukštai.

Skybar
Skybar
© Organizatorių nuotr.

Horizontas (Vilnius) – netoli centro įsikūrusiame Crowneplaza viešbučio viršutiniame (16-tame) aukšte esantis restoranas tikrai nenuvils atsiveriančia miesto panorama. Restoranas dirba tik vakarais, kuomet visas miestas skendi romantiškose šviesose.

Dinner in the sky (Vilnius) – tai nėra tradicinė terasa, tačiau patiks norintiems vakarieniauti įspūdingos panoramos apsuptyje. Dinner in the sky yra aplink pasaulį keliaujanti vakarienės danguje patirtis, labiau primenanti karuselę. Tokia vakarienė šiemet buvo organizuojama jau 8 kartą Vilniuje. Tai aukšto lygio (tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme) vakarienė, į kurią reikia registruotis iš anksto. Jei nenorite laukti kitų metų, galite šią patirtį susirasti kituose pasaulio miestuose.

Dinner in the Sky
Dinner in the Sky

Grill Terace (Vilnius) – ant VCUP prekybos centro stogo įsikūrusi erdvi terasa, kurioje atsiveria platus Vilniaus centro bei Nemuno vingių vaizdas. Čia susilieja senamiesčio bokštų architektūra bei modernūs dangoraižiai. Lankytojus šioje terasoje maloniai nuteikia grill patiekalų kvapas ir skonis bei DJ kuriama jauki atmosfera. Taip pat terasoje rodomos įvairios sporto varžybos.

VCUP
VCUP
© DELFI / Dainius Sinkevičius

Paukščių takas (Vilnius) – televizijos bokšte įrengtas restoranas suteikia galimybę pavakarieniauti neabejotinai aukščiausioje vietoje Vilniuje – 165m aukštyje. Restoranas ypatingas tuo, kad jo grindys beveik nejuntamai sukasi ratu. Per 55min, sėdėdami prie staliuko, jūs apsisuksite 360 laipsnių ir taip pamatysite pilną miesto panoramą, kuri, beje, iš šio restorano matosi net 50km spinduliu.

Televizijos bokštas
Televizijos bokštas
© DELFI / Andrius Ufartas

Saulės terasa (Birštonas) – tai ant Eglės sanatorijos stogo įsikūręs restoranas, kuriame gali apsilankyti ne tik sanatorijoje apsistoję poilsiautojai, bet ir vietiniai bei miesto svečiai. Iš terasos atsiveria įspūdingas vaizdas į Birštono miesto parką ir šalia tekantį Nemuną. Įsipatoginę ant terasoje esančių gultų nepajusite, kaip praleidote čia visą popietę.

SKY21 Terrace (Klaipėda) – 21-ame aukšte ant Amberton Klaipėda stogo įsikūrusi terasa kiekvieną vasarą lankytojus kviečia sudalyvauti dangiškuose vakarėliuose. Terasoje per naktį groja DJ arba gyva muzika, šoka profesionalios šokėjos, o barmenai ruošia gardžiausius kokteilius. Nemėgstantiems audringų vakarėlių, darbo dienomis organizuojami ramesnės muzikos vakarai, kino seansai ir pan. Taip pat terasoje galite apsilankyti tiesiog dienos metu, įsipatoginti hamake ir gėrėtis uostamiesčio panorama iš 70 metrų aukščio.

Sky21
Sky21
© Organizatorių nuotr.

Vivalavita (Klaipėda) – aukščiausiai esantis restoranas uostamiestyje, įsikūręs pačioje Klaipėdos širdyje, 20-ajame viešbučio aukšte. Šiame „lounge“ tipo restorane svečiai gali mėgautis egzotiškais patiekalais (kepsniu iš krokodilienos!) ir nuostabia Kuršių nerijos ir Baltijos jūros panorama. Vivalavitoje patiekalai ruošiami atviroje virtuvėje, tad proceso stebėjimas – dar viena restorano siūlomų įspūdingų pramogų.

Restoranas VivaLaVita
Restoranas VivaLaVita
© Organizatorių nuotr.

Restoranas XII (Klaipėda) – restorano pavadinimas išduoda, kad jis įsikūręs 12-ame aukšte. Amberton viešbutyje esantis restoranas yra vienas iš ilgiausiai gyvuojančių restoranų Klaipėdos mieste.

Restoranas XII
Restoranas XII
© Organizatorių nuotr.

Šioje įspūdingoje vietoje galite mėgautis grill patiekalais bei 360 laipsnių Klaipėdos miesto panorama.

Restoranas XII
Restoranas XII
© Organizatorių nuotr.

Taip pat ir „Keturi vėjai“ – Druskininkų kurorte esantis panoraminis restoranas.

Keturi vėjai
Keturi vėjai
© DELFI / Modesta Meškė
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.0625

Po naujo meniu pristatymo vyno bei maisto žinovė kirto „Stikliams“: nusileiskite ant žemės (189)

Maisto žinovai ir kritikai apniukusį lapkričio trečiadienį susirinko į šviesų restorano...

„Stiklių“ restoranas atsinaujino ir atvertė naują lietuviškos gastronomijos puslapį (47)

„Relais & Châteaux Stikliai Hotel“ restorane šefas Gerdvilas Žalys , kurdamas naują...

Stalo etiketas: ar žinojote, kaip iš tiesų valgyti buritus, tortilijas ar takus? (44)

Valgymo etiketas – tai, kaip elgiamės prie stalo, kaip sėdime ar naudojamės įrankiais gali ne...

Juozo Statkevičiaus sriuba pasiekė „Maximos“ lentynas (274)

Praėjusią savaitę lietuviško prekybos tinklo „ Maxima “ asortimentą papildė mados dizainerio...

Biomedicinos mokslų daktaras paaiškino, kaip susijęs maistas ir žmonių ilgaamžiškumas (85)

Visais laikais žmonės ieškojo ilgaamžiškumo recepto. Ilgaamžiais būdavo vadinami iki šimto...

Top naujienos

Be darbo likęs vyras šaukiasi pagalbos: 15 dienų gyvenau miške, dabar miegu oro uoste valstybės parama – 83 eurai (564)

„Esu į gyvenimą besikabinantis žmogus. Suprantat, likau be gyvenamosios vietos, miegu oro uoste,...

Šiame rajone galima rasti pigių būstų, bet vilniečiai čia gyventi vis dar bijo (102)

Sostinės Naujininkų mikrorajonas yra vienas iš tų, į kuriuos vilniečiai vis dar žiūri...

Rusija paskelbė apie „radiacinį incidentą“: užfiksuotas spinduliuotės fono padidėjimas (76)

Rusijos vartotojų teisių apsaugos agentūra „ Rospotrebnadzor “ penktadienį paskelbė...

Medžių kalbą suprantanti dzūkė Janina jau žino, ar per Kalėdas bus sniego ir kada prasidės tikroji žiema (40)

Nuo vaikystės gamtos ženklus stebinti marcinkoniškė Janina Janušauskienė sako, kad žiema...

„Airbnb“ butus nuomojanti lietuvė svečiams parengė atmintinę: padės sutaupyti ir neužrūstinti šeimininkų

„ Airbnb “ arba trumpalaikė butų nuoma – vis dažnesnis pasirinkimas keliaujant, atostogaujant...

Gyvai / Krepšinio zona: rimti išbandymai „Žalgiriui“ ir naujokas Kaune

Penktadienį 10 val. 10 min. DELFI TV eteryje – laida „ Krepšinio zona “. Pokalbis studijoje...

Nepaneigiama „Brexit“ įtaka: svaras gali šauti į viršų. Arba smegti žemyn (22)

Anot didžiausio Jungtinės Karalystės banko, Didžiosios Britanijos gruodžio mėnesio rinkimų...

Žemaitaitis piešia juodą scenarijų: po 2020 m. rinkimų „valstiečiai“ gali sutilpti į vieną Seimo liftą (121)

Iš valdančiosios daugumo gretų pašalintos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas...

Valančiūno perdavimas – prastesnis nei Shaqo bandymas ištarti lietuvio pavardę

Tradicinėje buvusios NBA žvaigždės Shaquille'o O'Nealo rengiamoje „Shaqtin’ A Fool“ laidoje...

Pažadėjęs nustebinti „Tesla“ elektriniu pikapu, Elonas Muskas nustebino taip, kad teko susigėsti (12)

Iškilmingas JAV bendrovės „ Tesla “ naujojo elektrinio pikapo pristatymas atvedė...