aA
Iš kur atvežtas daržoves perkame didžiuosiuose prekybos tinkluose? Kaip jos pasiekia parduotuvių lentynas ir kaip išlaikomas jų šviežumas? Kokias daržoves labiausiai mėgsta lietuviai? Apie tai kalba prekybos tinklų „Lidl“, „Iki“ ir „Maxima“ atstovės.
Daržovių kelias: kaip daržovės pasiekia parduotuvių lentynas
© DELFI / Karolina Pansevič

Prioritetas – lietuviškos daržovės

Prekybos tinklas „Maxima“ didelę reikšmę skiria lietuviškoms daržovėms, o jų tiekėjus teigia atsirenką itin kruopščiai. Šiuo metu lietuviškas daržovių asortimentas šiame prekybos tinkle sudaro ketvirtadalį viso daržovių asortimento.

„Žinome, kad absoliuti dauguma mūsų pirkėjų deklaruoja, kad pirmenybę teikia būtent lietuviškoms daržovėms. Balandį vykdyta apklausa parodė, kad vietinė kilmė pirkėjams reiškia natūralumą, gerą skonį ir užtikrintą kokybę“, – sakė pirkimų departamento direktorė Vilma Drulienė.

Prekybos tinklas „Iki“ daržovių asortimentą taip pat formuoja teikiant prioritetą lietuviškai produkcijai, o pasibaigus lietuviškam derliui, jau šaltuoju sezonu, pakankamai didelė dalis daržovių prekybos tinklą pasiekia iš Pietų Europos, o taip pat iš tokių šalių kaip Kolumbija, Ekvadoras, Namibija, Panama ir daugelio kitų.

„Visuomet noriai vertiname Lietuvos ūkininkų pasiūlymus bendradarbiauti, nes šviežias vietinis derlius, galintis į parduotuves atkeliauti greičiau nei per parą, yra noriai perkamas mūsų klientų“, – teigia „Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Prekybos tinklo „Lidl“ atstovės Valerijos Lebedevos teigimu, didelis parduotuvėse dėmesys skiriamas ne tik pamėgtai lietuviškai produkcijai, tačiau dalis daržovių vežamos iš užsienio: „Dalį sezoninių vaisių ir daržovių perkame Lietuvoje. Tačiau tam, kad savo pirkėjams „Lidl turgelyje“ nuolatos galėtume pasiūlyti šviežiausios augalininkystės produkcijos, prekių vežamės iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Belgijos, Vokietijos, kitų šalių pagal sezoną. Atidžiai rinkomės Lietuvos ūkininkus, kad parduotuves pasiektų geriausia lietuviško derliaus dalis.“

Šviežumas svarbesnis net už kainą

„Prieš pradėdami bendradarbiauti su daržovių augintojais patikriname visų ūkių higienos ir kokybės sąlygas. Tokiu būdu įsitikiname, kad gauname kokybiškas daržoves. Stengiamės įvertinti paklausą ir nustatyti konkrečius užsakomų daržovių kiekius, kuriuos spėtume sėkmingai išparduoti“, – kalbėjo „Iki“ prekybos tinklo atstovė.

Prekybos tinklo užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad net du trečdaliai pirkėjų, rinkdamiesi vaisius ir daržoves, daugiausia dėmesio teikia jų šviežumui, kuris dažniausiai yra svarbesnis net už kainą.

„Lidl“ prekybos tinklo atstovės teigimu, šviežumas yra didžiausias prioritetas. „Dauguma vaisių ir daržovių, kurie skirstomi pagal klases, „Lidl“ parduotuvėse yra pirmos klasės. Visi į parduotuves pristatomi švieži vaisiai ir daržovės turi būti identifikuojami – kiekviena transportavimo pakuotė privalo būti pažymėta atsekamumo etikete.

Reikalavimai vaisių ir daržovių kokybei apima ir nuostatas dėl medžiagų, naudojamų apsaugant augalus nuo ligų ir siekiant turtingo derliaus, likučių. Siekiame pesticidų likučių ir kitų nepageidaujamų medžiagų sumažinimo šviežiuose vaisiuose ir daržovėse“, – kalbėjo V. Lebedeva.

Daržovių kelias: kaip daržovės pasiekia parduotuvių lentynas
© Shutterstock nuotr.

Jau nuo 2018-ųjų prekybos tinkle „Lidl“ įsigalios griežtesni nei numato higienos norma kokybės kriterijai.

„Tiekėjų prašysime užtikrinti, kad bet kokios veikliosios medžiagos likučių augalininkystės produkcijoje suma neviršytų trečdalio taikomos didžiausios leidžiamos koncentracijos.

Švieži vaisiai ir daržovės bus priimami tik iš augintojų, turinčių augalininkystės produkcijos kokybės kontrolės sistemos „Global G.A.P.“ sertifikatą, pasiliekant teisę atsisakyti priimti produkciją iš nesertifikuotų augintojų“, – patikino V. Lebedeva.

Tuo tarpu prekybos tinklas „Maxima“ didžiuojasi išskirtiniu projektu su „Kietaviškių gausa“, kuri neseniai pabaigė dvejų metų trukmės šiltnamių modernizacijos projektą.

„Dalyje naujųjų šiltnamių pirmą kartą Lietuvoje buvo įdiegta šviesos kultūra – moderni apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistema, sudaranti sąlygas daržoves auginti nepriklausomai nuo metų laiko ar gamtos oro sąlygų, todėl pirkėjams šviežių daržovių galime pasiūlyti ištisus metus. Siekiame pirkėjams Lietuvoje pasiūlyti tokias pomidorų rūšis, kurias iki šiol tekdavo importuoti iš Ispanijos ar kitų šalių, nes dėl klimato sąlygų jų Lietuvoje nebuvo įmanoma užauginti“, – sakė V. Drulienė.

Itin svarbios sandėliavimo sąlygos

Išties daug dėmesio skiriama daržovių sandėliavimui, kuris turi įtakos jų šviežumui.

„Darome daug praktinių tyrimų ir remdamiesi patirtimi, tiekėjų rekomendacijomis nustatome optimalias sąlygas bei pagal jas laikome konkrečias prekių grupes, tai yra skirtingas daržoves, vaisius laikome skirtingų temperatūrinių, drėgmės, apšvietimo režimų sandėliuose, kas padeda maksimaliai ilgai išlaikyti prekes šviežias“, – sakė „Maximos“ atstovė.

Į prekybos tinklo „Iki“ logistikos centrą ūkininkų pristatytos daržovės būna dar kartą patikrinamos ir atrenkamos pagal dydį ir išvaizdą, o vėliau – nuplaunamos.

„Pavyzdžiui, morkos, burokėliai, kopūstai ar kitos daržovės nuplaunamos vandeniu, o nuo bulvių žemės yra nuvalomos specialiais šepetėliais. Po visų procedūrų daržovės keliauja į parduotuves po visą Lietuvą – neretai šviežiai nuskintos daržovės jas pasiekia ir per parą, ilgiausiai per dvi“, – pažymėjo B. Čaikauskaitė.

Daržovių kelias: kaip daržovės pasiekia parduotuvių lentynas
© Gamintojo atstovų nuotr.

Prieš pasiekiant parduotuvių lentynas daržovės kruopščiai atrenkamos ir „Lidl“.

„Maksimaliai sutrumpiname sandėliavimo ir pasiruošimo transportuoti laiką: švieži vaisiai ir daržovės iš tiekėjų į „Lidl“ logistikos centrą Kauno rajone atkeliauja kiekvieną dieną, nuo 9 iki 15 valandos ir jau kitą dieną pasiekia parduotuvių lentynas“, – sakė V. Lebedeva.

Vaisiai ir daržovės logistikos centre sandėliuojami kiekvienam produktui tinkamiausiomis sąlygomis tam pritaikytose patalpose. Bulvėms rekomenduojama +14 laipsnių temperatūra, tuo metu ridikėlių ar morkų šviežumui išsaugoti reikalinga žemesnė, +4 laipsnių, temperatūra ir beveik šimtaprocentinė drėgmė.

Mėgstamiausios – įprastos daržovės

Daržovių paklausą diktuoja vartojimo įpročiai bei kulinarinės tradicijos, tad „Lidl“, kaip populiariausias ir pirkėjų labiausiai pamėgtas daržoves išskiria bulves, morkas, agurkus ir pomidorus.

„Populiarėjant sveikai gyvensenai, perkama vis daugiau salotų ingredientų: įvairių rūšių salotų lapų, špinatų, sultenių, gražgarsčių. Mėgstamos prieskoninės žolelės, ypač – vazonėliuose“, – pastebėjo V. Lebedeva.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė B. Čaikauskaitė atskleidė, kad praėjusiais metais atlikto tyrimo duomenimis, įspūdingiausiai 2016 m. – beveik penktadaliu – augo vaisių ir daržovių kategorija.

„Vaisiai ir daržovės tapo ne tik kasdienio pirkinių krepšelio dalimi, bet ir verčia gyventojus į parduotuvę užsukti kelis kartus per savaitę. Labiausiai vaisių ir daržovių kategoriją augino padidėję žalių daržovių, bulvių ir egzotinių vaisių pardavimai“, – pažymi B. Čaikauskaitė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Koks bus pandeminis lietuvių Kalėdų stalas – ar šiemet lietuviai taps gurmanais? (8)

Duomenys rodo, kad dėl pandemijos daugumos pramogų ir kelionių netekę lietuviai šiemet...

Traškūs vištienos sparneliai, dėl kurių „pamesite galvą“ (8)

Visi gerai žinome populiariuosius „fast food“ amerikietiško tipo vištienos sparnelius , dėl...

Iš piloto kabinos – į virtuvę gaminti tradicinio maisto

Darbo netekęs Malaizijos pilotas tapo virėju Kiekvieną rytą Malaizijoje gyvenantis pilotas...

Meilė virtuvei gimė sulaukus trijų atžalų: žmonai dažniausiai leidžiu tik vaikams maistą paruošti (5)

Girdvainį neleis sumeluoti, kad nieko nėra maloniau, kaip sulaukti jo kvietimo: „Bandau naują...

Netradiciniai bulviniai blynai pagal Alfą Ivanauską (19)

Bulvinių blynų fanai sukluskite, nes jūsų laukia naujas ir netikėtas blynų receptas pagal...

Top naujienos

Gydytojas Morozovas pasakė, kaip seksas veikia organizmą (125)

Jo trūkumas pasireiškia mažesniu atsparumu infekcijai, dažnesnėmis onkologinėmis ligomis, prasta...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti (286)

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena iš dešimties...

Šio verslo gamyklos Lietuvoje išbando išskirtines inovacijas: štai kaip viskas atrodo iš vidaus (2)

Skirtingose pramonės šakose įdiegiama vis daugiau aplinką tausojančių sprendimų, ne išimtis ir...

Vilniaus ir Kauno eglės – tikros gražuolės: kuri jums patiko labiau? balsavimas (393)

Šiemet kalėdinių eglių įžiebimo šventes sekame nebe miestų aikštėse, o namuose. Vilniaus ir...

Pagaliau: sostinėje įžiebta įspūdinga Kalėdų eglė, kuria žavėsis visa Europa susirinko minia žmonių; papildyta nuotraukų galerija (563)

Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį vakare įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė....

Lietuvos valdovė, kuri tapo „blogiete“: net Žygimantas Augustas manė, kad ji kalta dėl Barboros mirties (25)

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės romanas pavergė lietuvių širdis. Tragiškai...

Paslaptinga vieta ligoninėje traukia būrius smalsuolių (2)

Ant cementinių apleistos psichiatrijos ligoninės, vadinamos The Ridges, grindų yra žmogaus kūno...

Žinių radijas | D+ nariams

Niekada nesibaigianti diskusija: kada santykiuose pereiti prie sekso ir kuri lytis turi dažniau jį inicijuoti?

Ar klausyti tradicijų ir seksualinius santykius pradėti kuo vėliau? O ką duoda ankstesnis intymumo...

Po trijų merginų spiritizmo seanso mįslingai susiklostė jų gyvenimai: sutapimai atima žadą (27)

Tikriausiai visi esame šiek tiek girdėję apie įvairius burtus, spiritizmo seansus. Jaunystėje tuo...

Ūkininkai Žemaitijoje rado aukso gyslą: užsakymų tenka net atsisakyti (77)

Grybų auginimo technologija yra gerokai sudėtingesnė nei kitų žemės ūkio kultūrų, visgi ši...

|Maža didelių žinių kaina