aA
Kaip greitai bėga laikas. Neabejoju, kad šią frazę esame pasakę kiekvienas, bet tai tiesa. Atsisveikinę su šiltuoju sezonu, mes labai greitai sulaukiame tituluojamų gražiausiomis metų šventėmis – Šv. Kalėdų, o prieš jas pasineriame į šventinį (tikiuosi, kad jums visiems malonų) susitikimų, renginių ar dovanų planavimo maratoną. Dėl pastarųjų jums patarti negaliu, bet dėl vietų jūsų šventiniams susitikimams mielai. Nesvarbu, ar susitiksite su seniai matytu draugu ar planuosite viso kolektyvo šventinę pietų pertrauką, dauguma mano rekomenduojamų vietų mielai įgyvendins jūsų poreikius, o ir jums bus labai malonu ten apsilankyti.
Kalėdinės vietos
Kalėdinės vietos
© Asmeninis albumas

Primenu, kad praėjusiais metais buvau parengusi panašią vietų apžvalgą, ją galite rasti čia:

Pietų pertraukos vietos, kurias žūtbūt privalote aplankyti per šventes

O šiais metais noriu išskirti kitas unikalias ir jūsų dėmesio vertas vietas. Skanių, malonių atradimų.

Moss restoranas

Tai neabejotinai yra vienas geriausių mano šių metų atradimų ar net bendrai metų atsiradimas, nes šis pusryčių ir priešpiečių restoranas dar neskaičiuoja metų darbo atgimusiame stoties rajono name, bet ištikimų lankytojų jau turi ne vieną. Pasidžiaugti reikia ir tuo, kad restoranas įsikūrė name, kuris prieš kelis metus dar buvo panašus į vaiduoklių, o dabar yra tikras senamiesčio/stoties rajonų sankirtos pažiba.

Moss
Moss
© Asmeninis albumas

Šiame restorane aš organizavau bendrą pietų pertrauką, kada kartu su manimi pietavo tarpusavyje nepažįstami žmonės. Malonių pokalbių netrūko, bet pats tikriausias malonumas šioje vietoje – maistas, kuris ne tik nuotraukose atrodo idealiai, o tiesiog toks yra. Norite puikiai papietauti, gauti restorano degustacinio meniu vertų patiekalų ir dar nesumokėti kosmoso? Jau žinote, kur tą galite padaryti.

Pusryčių ir pietų restoranas „Moss cafe“ dirba adresu Pylimo g. 47, Vilnius. Jų darbo laikas šiokiadieniais 8:00 – 16:00 val., savaitgaliais 10:00 – 18:00 val.
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/mossvilnius/

Holigans

Dar viena prieš šventes labai tinkama vieta iš vegetarų bei veganų pasaulio, nes pasirinkti lengvesnius pietus ar tiesiog paįvairinti mitybą restorane ir smaližainėje „Holigans“ tikrai pavyks. Po klajonių Vilniaus stoties rajone dabar jie lankytojų laukia erdvesnėje vietoje Ogmios mieste, tad jeigu dar neturite dovanų, tai čia bus papildoma motyvacija apsilankyti.

Man patinka, kad pas „Holigans“ nerasite alkoholio ir gėrimų su kofeinu. Visa tai yra pakeičiama į gaiviuosius natūralius gėrimus bei natūraliu būdu pagamintą kavą be kofeino (kofeinas išplaunamas, naudojant ne chemines medžiagas, o vandenį ir šis procesas trunka daugiau nei 10 valandų), tad ar nebūtų įdomu išgerti puodelio tokios kavos su seniai matyta drauge?

Holigans
Holigans
© Asmeninis albumas

Atvykus į šią vietą, nenustebkite atsidūrę tarsi dvejose skirtingose maitinimo vietose, nes čia erdvė yra padalinta į dvi dalis – restoraną bei smaližainę. Pastarojoje yra siūloma daugiau nei 60 rūšių tortai, iš kurių veganiškų ar be glitimo, cukraus tortų asortimentas yra didžiausias Lietuvoje.

Restoranas ir smaližainė „Holigans“ dirba adresu Verkių g. 29, Ogmios miestas. Jų darbo laikas: pirmadieniais – ketvirtadieniais 12:00 – 20:00 val., penktadieniais – šeštadieniais 12:00 – 21:00 val., o sekmadieniais 12:30 – 18:00 val. Jų Facebook: https://www.facebook.com/RestoranasHoligans/

Sraigė, Vynas ir Vanduo bei Greita Sraigė

Labai džiaugiuosi, kad dar vasarą atradau Halės turgų Vilniuje, o su juo ir puikių pietų pertraukos vietų. Viena iš jų iškart patraukė mano dėmesį - smagiu pavadinimu, jaukiu interjeru ir Prancūzijos virtuvės paslaptis atskleidžiančiu maistu garsėjanti „Sraigė, Vynas ir Varlė“.

Sraigė, Vynas ir Varlė
Sraigė, Vynas ir Varlė
© Asmeninis albumas

Įdomybių apie šią vietą tikrai netrūksta, nuo interjero iki patiekalų ir jų serviravimo, bet pradėkime nuo pavadinimo, kuris suintriguoja, jog čia galėsite pabandyti sraigių, varlių su taure vyno. Taip ir yra, kavinukė į Vilnių atvežė Prancūzijos virtuvės pasididžiavimus, taip pat čia veikia gurmaniškų produktų parduotuvėlė. Interjere dominuoja spalvos: nuo pagalvėlių, stalų iki be galo gražių lėkščių, iš kurių valgyti ir maistą fotografuoti tampa tikras malonumas.

Greita Sraigė
Greita Sraigė
© Asmeninis albumas

O štai sesę „Greita Sraigė“ pasiekti nebus taip lengva kaip Halės turgų, bet iškart pasakysiu, kad labai verta nuvažiuoti iki Dvarčionių ir ten ramiai pabūti tikra Sraige: ilgam prisėsti prie stalo ir kalbėtis, po kąsnelį ragaujant dar neatrastus patiekalus.

„Sraigė, Vynas ir Varlė“ dirba adresu Pylimo g. 58, Vilnius (Halės turgus). Jų darbo laikas antradieniais – ketvirtadieniais 9:00 – 16:00 val., penktadieniais – šeštadieniais 9:00 – 20:00 val., o sekmadienį 9:00 – 15:00 val. Facebook profilis: https://www.facebook.com/sraige.lt

„Greita sraigė“ dirba adresu Keramikų g. 2, Vilnius. Jų darbo laikas šiokiadieniais 10:00 – 22:00 val., šeštadieniais 11:00 – 23:00 val., sekmadieniais 11:00 – 22:00 val.
Facebook profilis: https://www.facebook.com/greitasraige.lt/

Druska Miltai Vanduo Kepykla

Apie šią vietą jau buvau girdėjusi vieną labai aiškią legendą – jų bandelės su cinamonu yra dieviškos. Ir čia yra ne tik stebuklingas rinkodaros ėjimas, kada užtenka tik vienos pozityvios legendos ir pas tave atsiranda lankytojų eilės, bet ir labai skani realybė. Tai yra pačios skaniausios cinamoninės bandelės, kurias esu kada ragavusi.

Druska Miltai Vanduo Kepykla
Druska Miltai Vanduo Kepykla
© Asmeninis albumas

Kepykloje yra labai rekomenduojama staliuko rezervacija, nors dalis lankytojų ateina į kepyklą tik nusipirkti produkcijos išsinešimui. Aktualu paminėti ir vieną puikų logistinį sprendimą – kepykla turi du įėjimus, tad per vieną plūsta norintys greitai apsipirkti, o per kitą į lauko terasą šiltuoju metų laiku išeina laimingi pavalgyti vietoje.

„Druska Miltai Vanduo“ dirba adresu Geležinkelio g. 3, Vilnius. Jų darbo laikas antradieniais – penktadieniais 9:00 – 15:00 val., savaitgaliais 9:00 – 17:00 val., pirmadieniais jie ilsisi. Facebook paskyra: https://www.facebook.com/dmvkepykla

Miesto laboratorija

Neįprastą laboratoriją – bendruomenės centrą „Miesto laboratorija“ atrasite gražiame Sapiegų parke, Antakalnyje. Šis centras yra įkurtas dėl natūralaus poreikio susitikti jaukioje vietoje, kuri skatintų kaimynų bendravimą, tad ar gali būti kas nors tinkamiau jūsų draugų kompanijos susitikimui?

Pagrindinė šio centro kūrimo idėja – tvarus vystymasis, kuris akivaizdžiai matosi visuose centro sprendimuose. Čia „auginamos“ ir pristatomos žaliosios iniciatyvos ir praktikos, kurias savo intensyviame gyvenime nesunkiai gali pritaikyti kiekvienas miesto gyventojas.

Miesto laboratorija
Miesto laboratorija
© Asmeninis albumas

Centro ir pačios kavinės įranga, baldai ir kitas inventorius yra pirktas iš kitų žmonių ar net sulauktas dovanų. Dėl šios priežasties nenustebkite, jog jūsų kompanijai patiekalai jums bus pristatyti skirtingose lėkštėse, o gėrimai skirtinguose mieluose puodeliuose. Dar nepaminėjau, jog dauguma stalų laboratorijoje yra pagaminti iš senų nenaudojamų durų! Visos bendruomenės išteklių telkimas bei kavinės augimas šiuos žmones tiesiog veža ir tas puikiai atsispindi visame kame.

Bendruomenės edukacijos centras „Miesto laboratorija“ veikia adresu Antakalnio g. 17, Vilnius. Darbo laikas antradieniais – trečiadieniais 12:00 – 18:00 val., ketvirtadieniais-penktadieniais 12:00 – 21:00 val., o savaitgaliais 11:00 – 15:00 val.
Jų Facebook paskyra: https://www.facebook.com/miestolaboratorija/

Tinklaraštis „Pietų pertrauka“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.5000

Trys vėlyvųjų pusryčių vietos: dėl vienos teks vykti net ir į Kauną (40)

Štai ir viskas – šventės pasibaigė ir jau grįžtame į darbus, grįžtame į įprastą dienos...

5 skanios vietos sostinėje, kurias prieš šventes turėtumėte aplankyti (9)

Kaip greitai bėga laikas. Neabejoju, kad šią frazę esame pasakę kiekvienas, bet tai tiesa....

Į rūsį Užupyje pavalgyti įleidžia ne daugiau kaip tris asmenis – paslaptinga vieta traukia smalsuolius (28)

Nenustebsiu, jeigu tik perskaitysite šios apžvalgos antraštę ir vėl panirsite į interneto...

Kavinėje stoties rajone pasijautė lyg restorane: nebegali sulaikyti džiaugsmo (52)

Leiskite jums papasakoti apie dar vieną „Pietų pertrauka“ idėją, kurią praėjusią savaitę...

Kas sakė, kad sveikas maistas – neskanus: štai jums dar viena vieta papietauti (35)

Taip jau sutapo, kad antra savaitė iš eilės noriu su jumis pasidalinti atradimais iš vegetarų bei...

Top naujienos

Lūžio taškas Europoje: situacija dėl koronaviruso po vasaros keičiasi iš esmės (49)

Atostogoms ir vakarėliams įžiebus smarkų COVID-19 atvejų šuolį vasaros pabaigoje Europoje,...

Taip, kaip buvo, nebebus: ekspertai dėlioja scenarijų, kaip pandemija pakeis mūsų gyvenimą (59)

„ Pandemija keičia mūsų ekonomikos struktūrą ir ji niekada nebebus tokia, kokia buvo“, –...

Giedraičių akistatoje – Roko benefisas, lietuvių tritaškių gausa ir dramatiškas „Baskonia“ triumfas

Ispanijos krepšinio ACB pirmenybėse šeštadienio vakarą susitiko komandos, turinčios savo...

Dar viena tyliai artėjanti epidemija – profesorius ragina imtis veiksmų, kol nevėlu (81)

Visame pasaulyje vis sparčiau didėja vaikų ir paauglių antsvorio ir nutukimo epidemijos mastai....

Liko visai nedaug: su gerais orais turėsime atsisveikinti (4)

Sekmadienio naktį Lietuvos padangė išliks mažai debesuota, todėl lietaus lašų nesitikėkim....

Tinderyje su emigrantu susipažinusi kaunietė: jis mušė ir reikalavo išsižadėti Dievo bei nevalgyti mėsos (265)

Pažinčių programėlėje „ Tinder “ su į Lietuvą trumpam grįžusiu emigrantu susipažinusi...

Teks pasistengti, kad negrįžtume į karantiną: ragina dirbti nuotoliniu būdu bent 7 dienas (190)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė...

Liepa Šimkutė | D+ nariams

Seksas darbo baliuje. Kas to nedarėte, meskite į mane akmenį N-18 (26)

Seksas ant stalo, lifte, tualete, ant susitikimų kambario sofutės, automobilyje, požeminėje...

Mama išvirė žemaitišką grybų sriubą: tokios skanios niekur kitur nerasite (76)

Iki šalnų dar pats tinkamiausias laikas pasimėgauti grybais . O ką dar įdomaus iš jų galima...

Masinė avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai ir traktorius, sužaloti trys vaikai (130)

Šeštadienį Trakų rajone įvyko didelė avarija - susidūrė trys lengvieji automobiliai ir...

|Maža didelių žinių kaina