Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vienas iš didžiausių sriubų pliusų – ne tik skonis, nauda sveikatai, bet ir nesudėtingas paruošimas, rašoma pranešime spaudai.

Sriuba – visame pasaulyje nuo neatmenamų laikų mėgstamas patiekalas. Be to, sriuba labai tinka sezoninių daržovių vartojimui. Sriubą lengvai išvirsite iš bet kurių šaldytuve turimų daržovių, mėsos ar žuvies: nuo burokėlių ar kopūstų sriubos su mėsos kukuliais ar šonkauliukais, iki egzotiškų sriubų su kokosų pienu ir jūros gėrybėmis“, – teigia V. Juodkazienė.

Dar viena mėgstama sriubos rūšis – trintos sriubos. Pasak jos, gyventojai jas ypatingai vertina dėl švelnios savo tekstūros ir skonio. Visgi, kaip teigia ekspertė, tam, kad trinta sriuba nustebintų savo skoniu – kelias taisykles žinoti verta.

Trinta sriuba

Karamelizuokite daržoves. Daržovės įgaus ryškesnį skonį, jeigu jas prieš trinant virsite ne vandenyje, o apkepsite orkaitėje. Kaip teigia V. Juokdazienė, įvairiausias šaknines daržoves: burokėlius, salierus, pastarnokus, saldžiąsias bulves ar moliūgus, pomidorus, brokolius, svogūnus, geriausia yra apšlakstyti alyvuogių aliejumi, mėgstamais prieskoniais ir apkepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Visgi, omeny reikia turėti, kad skirtingų daržovių – kepimo laikas taip pat skirtingas. Pomidorams apkepti užtenka ir 10–15 min, gabalėliais supjaustytam moliūgui apie pusvalandžio, o burokėliams ar bulvėms gali prireikti ir daugiau laiko. Jeigu daržoves norite pasiruošti greičiau, jas pakepinti galite ir keptuvėje.

Išvirkite naminio sultinio. Nors sultinio kubeliai sriubai išsivirti puikiai tinka, skaniausią troškinį pasigaminti pavyks, jeigu naudosite namie ruoštą sultinį. Kaip teigia V. Juodkazienė, norint neužgožti troškinio ingredientų skonio, geriausia rinktis vištienos sultinį, tačiau puikiai tiks ir bet kurios kitos mėsos ar žuvies virtas troškinys. Pasak maisto ekspertės, sultiniui išvirti – gali prireikti laiko. Geriausia jį virti iš nuo mėsos ar žuvies likusių kaulų. Kaulus geriausiai virti ant nedidelės ugnies, kelias valandas, vandenį paskaninus lauro lapais, druska, pipirų žirneliais ar kitais mėgstamais prieskoniais.

Trinta sriuba

Nepamiškite rūgštelės. Kaip teigia maisto ekspertė V. Juodkazienė, norėdami praturtinti sriubos skonį – reikėtų nepamiršti jos pagardinti ne tik druska ar pipirais, bet ir įpilti į ją šiek tiek rūgštelės: ryžių, vyno, obuolių acto. Jeigu mėgstate citrusinių vaisių skonį – puikiai tiks ir citrinos ar žaliosios citrinos sultys. Pavyzdžiui, šlakelis obuolių acto praturtins burokėlių sriubos skonį, o šlakelis citrinos sulčių – puikiai dera prie moliūgų sriubos.

Paskaninkite priedais. Pasak V. Juodkazienės, ruošiant nepaprasto skonio trintą sriubą reikėtų nepamiršti ir įvairiausių priedų. Skrudintos duonos gabaliukų ar šviežių žolelių: tokių kaip bazilikai, kurie puikiai tinka prie trintos pomidorų sriubos ar petražolių bei krapų, kurie paskanina burokėlių ar trintų kalafiorų sriuba. O, pavyzdžiui, kalendra – puikiai dera prie moliūgų. Be to, sriubas galite gardinti ir skrudintos šoninės gabalėliais ar sūriu – pavyzdžiui feta ar tarkuotu parmezanu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)