Vienas ingredientas, kurį jis mėgsta dėti į kavą: „Cinamonas. Tai vienas ingredientas, kurį kiekvienas turi savo prieskonių lentynoje.“

Skanus, stabilus ir lengvai randamas beveik bet kurioje bakalėjos parduotuvėje – į kavą dėti cinamono tikrai verta. Tačiau daktaras Bulsiewiczius sako, kad šis kuklus, skanus ingredientas taip pat gali pagerinti jūsų kasdieninio puodelio savybes.

Cinamonas

Ar vertą į kavą dėti cinamono?

Taip, į kavą įbertas cinamonas turi nemažai privalumų. Gydytojas Bulziewiczius plačiau paaiškina toliau.

1. Jame gausu antioksidantų

Dr. Bulsiewiczius sako, kad kava yra pagrindinis antioksidantų šaltinis amerikiečių dietoje. Taip yra todėl, kad kavoje yra daug polifenolių – augalinio junginio, pasižyminčio stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis kovoti su uždegimais ir apsisaugoti nuo lėtinių ligų bei vėžio.

„Polifenoliai taip pat yra prebiotikai, o tai reiškia, kad jie gali formuoti mikrobiomą“, – aiškina dr. Bulsiewiczius. Taigi, į šį antioksidantų kupiną užpilą įdėjus žiupsnelį cinamono, dar vieno polifenolių šaltinio, galite dar labiau padidinti antioksidantų kiekį jūsų rytinėje kavoje.

2. Jis prideda šiek tiek skaidulų į jūsų gėrimą

Dr. Bulsiewiczius sako, kad puodelis kavos yra geras žarnyną palaikančių skaidulų šaltinis.

„Dauguma žmonių to nesuvokia, bet kavoje iš tikrųjų yra dviejų rūšių skaidulų: tirpios ir prebiotinės skaidulos“, – sako jis. Dr. Bulsiewiczius priduria, kad tirpios skaidulos taip pat laikomos prebiotinėmis, dar žinomomis kaip fermentuojamos skaidulos, maitinančios gerąsias žarnyno bakterijas. Cinamonas taip pat yra nuostabus skaidulų šaltinis. Tiesą sakant, net viename arbatiniame šaukštelyje cinamono yra daugiau nei gramas skaidulų.

3. Tai nuoseklus būdas palaikyti jūsų žarnyno sveikatą

Nuoseklumas yra labai svarbus, kai kalbama apie žarnyno sveikatą, sako daktaras Bulsiewiczius. Nuoseklus skaidulinių ir augalinių maisto produktų valgymas, vandens gėrimas, mankšta ir kt. padeda išlaikyti žarnyno sveikatą. Nors kava su pabarstytu cinamonu neturėtų pakeisti kitų skaidulų turinčių maisto produktų jūsų mityboje, daktaras Bulsiewiczius teigia, kad reguliarus jos vartojimas turi savo privalumų ir yra puikus būdas išlaikyti nuoseklią žarnyno sveikatą.

„Taigi, ar iš salotų galite gauti daugiau žarnyno sveikatos? Žinoma. Tačiau kava yra dalykas, kurį dauguma žmonių geria kiekvieną dieną, o kadangi mes tai darome nuolatima daryti sniego gniūžtės efektą mūsų žarnyno mikrobiome“, – sako daktaras Bulsiewiczius.

4. Tai – skanus įprotis

Juodos kavos gėrimas nebūtinai patiks kiekvienam. Štai kodėl daktaras Bulsiewiczius siūlo įdėti cinamono – tai puikus būdas, kad žarnynui palankus gėrimas būtų dar naudingesnis virškinimui. „Cinamonas visiems patinka“, – sako daktaras Bulsievičius. Negalime sakyti, kad jis klysta.

Kiek cinamono dėti į kavą?

Cinamonas

Kalbant apie tai, kiek cinamono dėti į kavą, daktaras Bulsiewiczius sako, kad tai priklauso nuo jūsų skonio.

„Nėra kažkokio standarto, tiesiog turi būti skanu ir tai bus naudinga jūsų žarnynui“, – sako jis. Taigi, įsiklausykite, ką sako jūsų skonio receptoriai. Pradėkite nuo 1/8 arbatinio šaukštelio malto cinamono ir pažiūrėkite, kaip jums patinka, jei norite, pridėkite daugiau.

Parengta pagal: www.wellandgood.com