Vitaminų užtaisas

Ananasai vartojami tiek švieži, tiek konservuoti ar virti, taip pat iš jų spaudžiamos sultys, gaminami įvairūs vaisių kokteiliai, desertai ir kiti patiekalai. Kaip pranešime žiniasklaidai teigia „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė, nors šis egzotinis vaisius pasižymi saldžiu skoniu, jame gausu vitaminų, mineralų, skaidulų ir antioksidantų.

„Ananasas – vienas tų tropinių vaisių, kuris gali praturtini mitybos racioną nors ir kasdien. Ananasai yra mažai kaloringi, mineralais bei skirtingais vitaminais (C, A, E, K, B6) turtingi vaisiai. Juose taip pat rastume maistinių skaidulų ir antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų, pavyzdžiui, polifenolių, kurie saugo kaulų stiprumą ir gerina virškinimą. Ananasuose taip pat randama ir fermentų mišinio – bromelaino. Per didelis šio fermento kiekis skatina kraujavimą, todėl tie žmonės, kuriems neseniai buvo atliktos operacijos ar nėščiosios ananasus turėtų skanauti saikingai“, – įspėja gydytoja dietologė E. Gavelienė.

Ji priduria, kad daugumą vaisių galima valgyti įvairiais pavidalais. „Ananasas gali būti skanaujamas tiek šviežias, tiek kitų patiekalų sudėtyje, glotnučių arba sulčių pavidalu. Tačiau svarbu nepamiršti, kad termiškai apdorojant ar konservuojant šį vaisių prarandama dalis vandenyje tirpių vitaminų“, – primena mitybos ekspertė.

Kaip išsirinkti saldžiausią ananasą?

Renkantis saldžiausią ananasą kulinarijos technologė Lina Barčaitė rekomenduoja atkreipti dėmesį į vaisiaus spalvą.

„Ananasas turėtų būti gelsvai rusvas. Jei dominuoja žalia spalva – vaisius dar nebus pilnai prinokęs. O jei ananaso išorė suminkštėjusi, bet paviršiuje pradėjusi dominuoti oranžinė spalva – toks vaisius jau bus pernokęs, o prapjovus jo viduje matysis minkštimo patamsėjimų. Ananaso vidus turėtų būti sodraus geltono atspalvio, – sako L. Barčaitė ir atskleidžia dar vieną efektyvų triuką, padėsiantį išsirinkti skanų ananasą. – Kai nesate tikri, ar vaisius yra sunokęs, o jo prapjauti ir patikrinti negalite – iš ananaso viršūnės pabandykite švelniai truktelti arčiau vaisiaus vidurio esantį lapelį. Jei jį pavyks lengvai ištraukti, vadinasi, kad ananasas sunokęs. Bet nebijokite, jei šie lapeliai iš išorės atrodo kiek sudžiūvę ar ant jų matyti smulkių pažeidimų. Įtakos ananaso skoniui tai neturės.“

Ir desertams, ir picai pagardinti
Ananasus L. Barčaitė pataria laikyti šaldytuve: „Jei įsigiję planuojate jį valgyti ne iš karto, ananasą geriausia laikyti vaisių ir daržovių stalčiuje. Tačiau jei vaisių dar norisi šiek tiek panokinti, ananasą galima laikykite kambario temperatūroje. Tiesa, tokiu atveju svarbu stebėti, ar ananasas nepradeda pelyti arba jo atspalvis nepereina į oranžinę.“

Kulinarijos technologė L. Barčaitė namuose kviečia pasiruošti nebrangią, bet skoniais turtingą picą, pagardintą konservuotais ananasais. Šiam patiekalui prireiks vos keleto ingredientų.
Pica su ananasais

Patiekalui reikės:

Picos tešlos;
Pomidorų padažo;
150 g fermentinio sūrio;
5-6 griežinėlių virto nerūkyto kumpio arba plėšytos rūkytos vištienos krūtinėlės gabalėlių;
Konservuotų ananasų gabaliukų;
Džiovinto raudonėlio (pagal skonį).

Gaminimo eiga:

* Pasiruoškite picos tešlą pagal nurodymus ant pakuotės.
* Picos pagrindą iškočiokite ir dėkite ant kepimo popieriumi išklotos arba aliejumi patemptos skardos.
* Picos padą aptepkite pomidorų padažu.
* Ant picos viršaus išdėliokite kumpį, ananasus, užbarstykite fermentinį sūrį. Jei norisi – pagardinkite žiupsneliu raudonėlių.
* Kepkite picą iki 200 °C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20 min., kol apskrus.

Skanaus!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją