aA
Joks karantinas manęs nesustabdys. Aš vertinau, vertinu ir vertinsiu restoranus, inspektuosiu, tikrinsiu ir komentuosiu, kaip tai jau darau virš dešimties metų, ir darysiu dar penkiasdešimt. O karantinas netruks praeiti.
Andrius Užkalnis
Andrius Užkalnis
© DELFI / Domantas Pipas

Iš tiesų, kas anksčiau atrodė neįmanoma, dabar jau gyvenimo faktas: nors restoranuose sėdėti negalima, jie išmoko gaminti išsinešimui ir pristatyti į namus per tuos kovidinius metus, ir išmoko taip daug, kaip nebuvo anksčiau išmokę per trisdešimt metų.

Užsisakėme iš restorano „Graikai“, kuris yra Halėje ir su kuriuo kažkaip susiję (man taip atrodo) mūsų tokie pažįstami, kur mums yra dovanoję alyvuogių aliejaus. Bet nei jie prašė tos apžvalgos, nei minėjo kažką: todėl prašom neįsivaizduoti korupcijos ten, kur jos nėra ir būti negali.

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
© Andrius Užkalnis

Graikijos virtuvė, šiaip, savo esme, yra viena sveikiausių pasaulyje. Ji artima garsiąjai Italijos „Viduržemio jūros dietai“, kuri net nėra dieta, o tiesiog pagrindiniai principai: mažai gruzdinto maisto, nedaug bulvių ir bulkos, alyvuogių aliejus kiekviena proga, daug daržovių ir gyvenimas be streso. Svarbu ne tik tai, ką valgai, bet ir kaip valgai. Graikija prisiskolino pinigų tiek, kad nebeatiduos visą gyvenimą ir per kelis likusius gyvenimus (primeskit: net jei Graikija parduotų visas savo salas rinkos kaina, tų pinigų neužtektų nė pusei jos skolų susimokėti), ir todėl yra visai atsipūtusi. Kaip sakoma, jeigu tu bankui skolingas tūkstantį dolerių, tai tu turi problemą, o jei tu bankui esi skolingas dešimt milijonų, tai problemą turi bankas.

Aišku, šiuolaikinėje graikų virtuvėje yra ir variacijų (apie jas pakalbėsime), ne viskas yra superinio sveikumo, bet jei esi fainas, jaunas ir geros nuotaikos, kaip aš, tai šiek tiek ir paprastesnio maisto pakenkti negali.

Pirmiausia, turiu pažymėti, kad visas maistas atvyko pavyzdingai supakuotas – mudviejų su drauge nuostabai, net bulvytės nebuvo sušutusios. Tačiau stebėtis nėra ko: net ir bulvytės gali keliauti, kai jos nėra uždaromos į hermetišką plastikinį dusintuvą, ir kai ant jų nėra užslegiamas koks kitas maistas. Graikai (bent jau šiais laikais) bulvytes mėgsta (tikrosios graikiškos patates tiganites yra gruzdinamos alyvuogių aliejuje, nes kaipgi dar: ko jau ko, o alyvuogių aliejaus graikai turi ir dar gali kitiems paskolinti).

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
© Andrius Užkalnis

Maža to, šiuolaikiniu graikišku stiliumi jų buvo įdėta ir į pita gyros (tarti galima ir kaip „giros“, ir kaip „džairos“, ir kaip „žyros“, nelygu iš kokios pasaulio vietos esate atvykęs). Žodis yra kilęs iš tos pačios šaknies, kaip ir „giroskopas“ ar panašūs moksliniai žodžiai, tai yra, iš sukimosi, iš veiksmažodžio „suktis“ – graikai šį žodį perdavė ir arti gyvenančioms tautoms, pavyzdžiui, itališkai suktis yra „girare“. Taip yra todėl, kad mėsa (dažniausiai vištiena arba kiauliena) į tą susuktą graikiškos duonos paplotin kebabą yra pjaunama nuo didelio gabalo, besisukiančio ant iešmo – panašiai, kaip doner kebabas, pjaustomas nuo mėsos, kepančios ant vertikalaus iešmo, kokių galite pamatyti ir pas mus Lietuvoje, o jau kokioje Vokietijoje tai jų dešimtys tūkstančių, ir bus ilgainiui dar daugiau. Nors Turkija ir Graikija galbūt ir nėra labiausiai bendraujančios šalys pasaulyje, bet žmonės gyvena šalia, gamta panaši, ir patiekalai panašūs.

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
© Andrius Užkalnis

Mes tuos gyros paėmėme du – ir su vištiena, ir su kiauliena (kaip jums aiškiai matyti nuotraukoje iš užrašo „kiauliena“), kiekvienas po 6,30 EUR, ir taip, į tuos kebabainius buvo įvyniota ir bulvyčių, padėk jiems Dieve, ir tokios buvo gardžios visos sudėtinės dalys, tokios sultingos ir tiek palaimos mums suteikė, kad galėčiau čia straipsnį ir užbaigti, jei nebūtų dar tų visų kitų patiekalų, kurių užsisakėme, nes mėgstame per daug užsisakyti.

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
© Andrius Užkalnis

Krevetės saganaki, su pomidorų padažu ir fetos sūriu, ir daržovėmis buvo patiekalas tokio sotumo, tirštumo ir gardumo, kad vienas būtų galėjęs pamaitinti mus abu; aš prisipažinsiu, kad vos nesuvalgiau didesnės to patiekalo dalies, negu būtų buvę protinga.

Menkė buvo mūsų supratimu (o mes širdyje esame ne tik amerikiečiai – kiek tai susiję su žuvimi, mudu su drauge esame japonai) šiek tiek perkepta, man patinka, kai menkė skaidosi sluoksneliais ir yra stangri, o čia ji buvo gerokai pagruzdinta; tačiau turiu pastebėti, kad toks paruošimas ir yra autentiškas graikiškas paruošimas, taip Graikijoje valgo. Juo labiau, kad ta žuvis buvo gruzdinta labai plonoje, nesunkioje tešloje. Nuostabus buvo jogurtinis tzaciki padažas, ir net tokie dalykai, kaip pasikartojantys skirtinguose patiekaluose garnyrai (pavyzdžiui, burokėliai) visiškai neerzino – tie burokėliai buvo labai geri.

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei
© Andrius Užkalnis

Man labai patiko ir moussaka, nepaisant to, kad joje buvo baklažanų. Moussaka yra kaip toks orkaitėjė keptas pusiau pyragas be tešlos, ten apačioje yra baklažanai, taip pat malta mėsa, o ant viršaus – sukepęs baltas padažas, panašus į bešamelį. Šitokio patiekalo variantai yra valgomi ir Artimuosiuose Rytuose, ir Balkanuose.

Dar reikėtų kitiems restoranams iš šitų Halės turgaus „Graikų“ pasimokyti, kaip savo Instagramo profilį sureguliuoti. Jokių šiukšlių, jokių nereikalingų mergų papūstom lūpom, tik gražiai nufotografuoti patiekalai (www.instagram.com/graikai). Paprastume slypi esmė.

Pakartosiu – gerai paruošta, gerai atvežta, rūpestingai supakuota, daug graikiško džiaugsmo. Už visas tas vaišes sumokėjome 39,20 EUR, ir, garbės žodis, jos būtų pamaitinusios ir keturis žmones.

Drąsiai penkios žąsys iš penkių, nes ko Vilniui reikia, tai šiek tiek Viduržemio jūros atsipalaidavimo ir šypsenų, o tai pernelyg visi susiraukę. Būkit linksmesni ir džiaukitės maistu.

Graikai, Pylimo g. 58 (Halės turgavietė), Vilnius.
Tel. +370 610 00606
Facebook profilis: https://www.facebook.com/Graikai/
Trečiadieniais ir ketvirtadieniais – nuo 11:00 iki 16:00, penktadieniais nuo 11:00 iki 03:00, šeštadieniais nuo 11:00 iki 03:00, sekmadieniais nuo 10:00 iki 16:00.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(250 žmonių įvertino)
2.0080

Užkalnis: tokį japonų maistą valgyčiau kasdien (117)

Kažkoks netikėtas dalykas čia, toje jūsų Lietuvoje, skanaus valgymo klausimu. Virusas ir...

Užkalnis: maistas, kaip skiepai nuo liūdesio (91)

Nežinau, ar pastebėjote, bet gana dažnai giriu ir vertinu maistą, kuris yra kuo mažiau panašus...

Užkalnis: laimingi metai prasidės nuo pagyros sumuštiniui (90)

Ne, tai ne mano paties gamintas sumuštinis, nors pats nesu prastas jų gamintojas. Sumuštinis, arba...

Užkalnis skelbia geriausių 2020 Lietuvos restoranų apdovanojimus (206)

Atėjo tas metų laikas, tarpušventis, kai virtualiai arba iš tikrųjų susirinkote prie stalų ir...

Užkalnis: čia yra paskutinė restorano apžvalga (169)

Žinoma, paskutinė šiais metais, nieko nepagalvokite. Kaip jau sakiau, restoranus apžvelginėsiu...

Top naujienos

Beprecedentėmis sąlygomis 46-uoju JAV prezidentu inauguruotas Joe Bidenas stebėkite tiesiogiai (603)

Po pirmojo mėginimo tapti prezidentu praėjus 34 metams, Joe Bidenas trečiadienį 19 valandą...

Užkalnis. Kirkorovą sutvarkėm, ateis eilė ir kitiems vatnikams (84)

Kai rusų ir bulgarų atlikėjui Filipui Kirkorovui atėmė teisę atvykti į Lietuvą dėl grėsmės...

Mados ekspertė JAV viceprezidentės aprangoje įžvelgė reikšmingų detalių: tai galinga žinutė

Trečiadienio vakarą JAV viceprezidente prisaikdinta Kamala Harris – sektinas pavyzdys, kaip savo...

Klaipėdos centre užsisakė dviejų rūšių cepelinų išsinešti – atidarius vienkartinę pakuotę, tokio vaizdo pamatyti nesitikėjo (35)

Prieš pradėdama pasakoti apie kulinarinę patirtį uostamiestyje, visų pirma prisipažįstu, kad...

Įtampa iki paskutinės minutės: Bidenas keičia Trumpą, bet tuo trileris Vašingtone nesibaigia (146)

Taikus, iškilmingas ir simbolika bei tradicijomis apipintas valdžios perdavimas. Tokio proceso...

Antrame aukšte pasileidus vandeniui iš Rūtos rąstinio namo nieko neliko: net baldai ir sienos nusidažė rudai (81)

Išsiliejusio vandens žala namams neretai pridaro daug nuostolių. Draudėjai vandens padarytą...

Jau galima pranešti apie draudimo rūkyti balkonuose nesilaikančius kaimynus: policija įspėjo, kaip tai padaryti (27)

Nuo sausio 1 d. šalyje įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam...

Šeima savo rankomis atnaujino sovietinį butą: įvertinkite pokyčius (77)

Įsigijus senos statybos ir remonto reikalaujantį būstą, gali tekti pasukti galvą, kaip greičiau...

Paluckui liejasi skaudūs priekaištai iš partijos narių: mielas Gintautai, tau nepavyko papildyta 19:10 (147)

Po nesėkmingų Seimo rinkimų rezultatų į Tarybos posėdį susirinkę socialdemokratai atvirai...

„Bloomberg“: štai taip negarbingai baigėsi Trumpo kadencija (6)

Donaldas Trumpas trečiadienį išvyko iš Vašingtono, palikdamas amerikiečius labiau...