aA
Jei manote, kad čia bus vien mano pagyros, kadangi perskaitėte raktinį žodį “Amerika”, tai ir vėl suklydote, nes nebus tai vien pagyros, o gera ir tėviška rekomendacija, kaip tobulinti savo darbą. Nors ir gero vaibo bus. Amerikoje, žinoma, viskas yra geriau, negu kitur pasaulyje, tačiau ten irgi yra savo silpnųjų aspektų, nes jie irgi žmonės, o amerikietiški išradimai ir būdai veikti kartais turi savo išvirkštinę pusę: pavyzdžiui, amerikiečių polinkis vietoje antklodės užvalkalo naudoti paklodę, nors ir lengvina lovos klojimą, bet iš žmogiškosios pusės yra erzinantis.
Andrius Užkalnis
Andrius Užkalnis
© DELFI / Domantas Pipas

Kukulių restoranas Meet Balls, prieš kurį laiką atsidaręs Ogmios Mieste sostinėje, sukonstruotas pagal amerikietišką “etninio restorano” formulę ir technologiją. Viskas pagal metodiką: net pavadinime žodžių žaismas, kuris bus suprantamas tik tiems, kas normaliai draugauja su anglų kalba. “Meatball” angliškai yra kukulis, kleckas, arba, kaip dar seniau sakydavo, frikadelė, o čia pavadinimas yra parašytas su “meet”, kas reiškia “susitikti” - tarimas nesikeičia visiškai, prasmė vis dar yra apie kukulius, bet skaitytojo ar lankytojo prote atsitinka šiokia tokia kibirkštėlė ir šilumos bangelė, jis yra patenkintas, kad pagavo kitų sugalvotą kabliuką. Tuo naudojasi visi geri scenaristai: siužetas turi būti visą laiką vyniojamas taip, kad žiūrovui atrodytų, jog jis truputį gudresnis už kūrėjus.

Kai Amerikoje daro etninius restoranus - kinų, tajų arba bet italų, kaip šis - juos dažnai kuria pagal amerikiečių įsivaizduojamą užsienio modelį. Vaizduoja ne Meksiką, o amerikiečių minties piešinį apie meksikietišką gyvenimą (išimtis yra japonų restoranai - dažniausiai jie Amerikoje savo išvaizda pasiutusiai panašūs į tai, ką randi tikroje Japonijoje).

Nors, amerikiečių požiūriu, Italija kažin koks užsienis (turbūt, greta Anglijos, Airijos ir Vokietijos, Italija yra daugiausiai šiuolaikinio amerikiečių identiteto ir gastronominių įpročių suformavusi šalis), bet vis tiek kita valstybė. Tie, kas buvo Amerikoje, turbūt nors kartą buvo tokiame tinkle “Olive Garden”, kuris yra tiksliai tai, apie ką aš kalbu: puiki Italijos dekoracija ir reformuoti patiekalai, kai kurie puikūs (kaip antai “zuppa toscana”, kuri būna užturbinta dideliu grietinėlės kiekiu, itališkų dešrelių kukuliukais ir išvirta vištienos sultinio pagrindu, tai Dievų maistas, jei reikia recepto, rašykite man asmeniškai).

Restorane “Meet Balls” interjeras padarytas, nebijosiu to pasakyti, pavyzdingai, iš to daugeliui reikėtų pasimokyti: jokių mėgėjiškų improvizacijų, erdvės tiksliai tokios, kad būtų ir jauku, ir erdvu, spalvų dėmės profesionaliai suderintos, gražus šviečiantis logotipas, o istorinių plakatų replikos iš saldžių 1950-1960 metų, nors ir matytos daugelyje interjerų pasaulyje, nuteikia puikiai: tie plakatai yra estetiškai tobulo aukso amžiaus atspindys.

Jie yra iš tų laikų, kai galima buvo nesigėdinti važinėti automobiliais, kai buvo gražu siekti gražaus gyvenimo, o klykiančios nestabilios paauglės iš Švedijos su socialistinėmis idėjomis nebuvo laikomos visuomenės mokytojomis. Aname aukso amžiuje Gretutei būtų (priklausomai nuo šalies) turbūt paėmę diržą už tokias šnekas, paklupdę ant žirnių arba mažų mažiausiai išprausę marmuzę ir jos piktžodžiaujančią burną ūkiniu muilu. Atleiskite, užsisvajojau. Taigi, plakatai. Aš vis planuoju tokių nusipirkti ir pasikabinti arba namie, arba sodyboje, ir, Dievas mato, kada nors prisiruošiu.

Dabar maistas. Valgiaraštį matote: idėja yra mėsos kukuliai su kuo nors. Mamos kotletai. Tokius kukulius mėgsta Amerikoje, kaip itališkojo maisto idėją (pačioje Italijoje jie žymiai mažesni, gal todėl, kad neturtingoje šalyje tradiciškai mėsa yra brangiausia maisto dalis, o JAV turi visko, ir todėl kleckus padaro didelius.

Užkandžiams atnešti aštrūs vištienos kukuliukai man labai patiko, jie buvo iš tų, kur valgai vieną po kito ir negali sustoti. Arancini (“apelsinukai”), tokie itališki ryžių kukuliukai, gruzdinti tešloje, man pasirodė beveik tiksliai tokie, kokius esu valgęs Italijoje, ryžiai nepraradę konsistencijos. Italijoje tokie arančiniai yra gatvės maistas. Pesto padažas gana kreminis, man prie širdies būna labiau struktūruotas, bet aš net apelsinų sultis geriu su tirščiais. Kreminės konsistencijos pesto padažą labiau mėgsta Amerikoje.

Pagrindiniams patiekalams pasiėmėme “pasidaryk pats” variantus, nes viską galima pasirinkti pagal save - draugė jautienos kukulius su bulvių koše, grybų padažu ir bulvinukais njokiais, o aš - kiaulienos kukulius su pasta ir Alfredo padažu (čia dar vienas amerikietiškos Italijos pavyzdys: pačioje Italijoje tokio pavadinimo balto riebaus padažo su kietuoju sūriu nerasi, o Amerikos itališkuose restoranuose jo pilna).

Jei manęs klaustų patarimo, tai sakyčiau, kai ką reikėtų pagerinti, kad smagi koncepcija būtų skanesnė.

Makaronai man šiaip patinka al dente, bet žinau, kad lietuviams patinka minkštesni, amerikiečiams irgi. Todėl, kaip amerikiečiai restoraninkai taikosi prie dominuojančio skonio, taip ir čia žmonėms nori įtikti, o ne perauklėti.

Alfredo padažas irgi turėtų patikti lietuviams, kuriems jei su sūriu, tai kad ne per daug intensyvu būtų.

Patys kukuliai gero skonio, ne per intensyvaus, norisi dar (neprašau didesnės porcijos, tai nebūtų protinga, niekas juk nebando persivalgyti) - kotletų ir kitokių kleckų yra visokie variantai, čia gana švelnus (pavyzdžiui, skandinavai mėgsta kietesnius, bet tai čia ir yra ne skandinavų restoranas). Jeigu aš reikalaučiau, kad viskas būtų kaip man asmeniškai, tai turbūt privaryčiau aštrumo be ribos, bet jie normaliems žmonėms daro, ne Užkalniui.

Jeigu man duotų ką taisyti, tai paprašyčiau atkreipti dėmesį į bulvių košę, bent jau man taip atrodo - norėčiau jos struktūruotos, tirštesnės, ne tyrelės. Bulvių košė man yra religinis dalykas, todėl čia ir kabinėjuos. Aš bulvių košę juk kartais desertui užsisakinėju.

Bulvinukai njokiai buvo keisti: viena vertus, neišvirusiais negalėčiau pavadinti, antra vertus - jaučiau žalios bulvės aidą. Žinot, ką galima padaryti? Tik siūlau. Njokiai gali nuostabiai išlošti, jei juos šiek tiek apkepinsit. Nes pats bulvinukų patiekalas yra Italijos dovana pasauliui, ir lietuviai juos noriai perka.

Coleslaw salotos buvo teisingos - padaže neišmirkusios, traškios, ir nors tai nebuvo kulinarinis atradimas, bet tokios, kurias valgai su malonumu ir sapnuoji Ameriką, kurioje jos dera beveik prie visko.

Dar turiu pagirti nealkoholinį kokteilį - teisingi, dideli ledukai atrodo prabangiai, gaivumas pavyzdinis. Šiaip trumpas kokteilių sąrašas skamba gerai, bet kai vairuoju, tai gerti negaliu, ir skatinti jus alkoholį vartoti man neleidžia įstatymai. Todėl imkit nealkoholinį ir būsit nustebę.

Absoliučiai viskas tvarkoje su aptarnavimu - ir aišku, ir greita. Tie padavėjai turbūt prisilaksto viršun apačion per dieną (restoranas, kaip matote, per du aukštus, mėgstu aukštai sėdėti ir visus apačioje apžiūrinėti).

Tai va, man atrodo, kad yra pagerinamų dalykų, ir ta jauki, spalvinga aplinka ir Amerikos nuotaika, kuri taip sušildė širdį, prisipildys dar autentiškesniu amerikietiškos Italijos potyriu.
Iš pradžių norėjau duoti keturias žąsis, taip buvo gražu ir pozityvu, o paskui manau, ot pabūsiu bjaurus ir tegu dar pasistengia, nes aš jiems linkiu sėkmės ir daug svečių, siunčiu geras vibracijas, pirksiu plakatus, todėl tuo tarpu bus trys žąsys, bet visos su dideliais kukuliais.

Meet Balls, Verkių g. 29 (Ogmios Miestas), Vilnius. Tel. +370 666 72777. Facebook profilis: https://www.facebook.com/MeetBalls

Nuo pirmadienio iki penktadienio - nuo 11:00 iki 22:00. Šeštadieniais nuo vidurdienio iki 22:00. Sekmadieniais nuo vidurdienio iki 21:00.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(179 žmonės įvertino)
1.7821

Užkalnis valgė graikų maistą ir gyrė: tinkama ir Apolonui, ir Afroditei (115)

Joks karantinas manęs nesustabdys. Aš vertinau, vertinu ir vertinsiu restoranus, inspektuosiu,...

Užkalnis: „Vilniuje nedaug yra geresnių picų“ (183)

Labas diena, čia vėl aš, jūsų draugas Andrius Užkalnis, ir man taip pat malonu jums kalbėti,...

Užkalnis teisybės ir geros valios labui atsisakė burgerio į namus (98)

Apie mane sako, kad galiu būti bjaurus, bet užtat teisingas. Ne visi taip sako, bet kai kas sako,...

Užkalnio nebeįleido į restoraną, bet jis vis tiek išbandė jo maistą (263)

Nebeįleido? Taip, tikrai. Nieko Lietuvoje į restoranus nebeįleidžia. Ir jūsų neįleistų....

Užkalnis: Kaune pavalgiau kaip Donaldas Trumpas, o gal ir geriau (201)

Jūs visi žinote, o gal ir nežinote, kad Kauną anksčiau esu baręs už gastronominį skurdą....

Top naujienos

Vokiečių virusologas net nenujautė, kaip toli nuaidės jo žodžiai apie COVID-19: Kinija sureagavo iškart (48)

Vienas žinomiausių Vokietijos virusologų Alexanderis Kekulé negalėjo nujausti, kaip toli – net...

Kalėdiniai vakarėliai šiemet gali atsieiti brangiau: įmonės virtualioms šventėms negaili ir 20 tūkst. eurų (30)

Pandemija šiemet iš esmės pakeitė Lietuvos įmonių šventinių vakarėlių formatą. Visi gyvi...

Atkeliauja šaltesni orai, bus dar žvarbiau (7)

Sekmadienio dieną vyraus apniukę orai , tik rytiniuose rajonuose po pietų, vėliausiai –...

Jogintė Užusienytė | D+

Susipažino internete, greitai permiegojo ir dingo: psichoterapeutas įvardijo keturias tokio elgesio priežastis

Internetinės pažintys visame pasaulyje tapo vienu iš patogiausių būdų susirasti antrąją pusę....

Eksperimentas virtuvėje: išrinko skaniausius marinuotus agurkus, tačiau užrašas ant pakuotės nemaloniai nustebino (92)

Marinuotų agurkėlių pasirinkimas Lietuvos prekybos centruose – stulbinančiai gausus. Kokių tik...

Pandemija kiša koją vienos gerbiamiausių sričių atstovams: žmonės atsiduria aklavietėje ir gali netekti darbo

Portalo „Nature“ surengta apklausa atskleidė liūdnas konkretaus akademinės bendruomenės...

Dailius Dargis | D+

Holivudo monstro buvusios žmonos išpažintis: sužinojusi ką jis padarė, pražilau per naktį

Iki šiol nė vienam žurnalistui nepavyko išpešti nė žodžio iš Jurijaus Kadamovo artimųjų ar...

Sunkumai užgriuvo ir stambias įmones: darbuotojai išeina, o naujus rasti sudėtinga (415)

Panevėžyje nedarbas auga drastiškai. Per pastarąjį mėnesį bedarbių gretas papildė daugiau...

Po aistringos kovos projektą „Šok su žvaigžde“ paliko dar viena pora: lyderiai surinko vienodą skaičių komisijos balų (41)

Šeštadienio vakarą prie televizijos ekranų žiūrovus ir vėl pritraukė projektas „ Šok su...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (491)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...