aA
Kartais būna taip, kad žmonės dirba visai ne tai, kas jiems geriausiai gaunasi. Yra Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, kuriems reikėtų būti pramogų versle ir linksminti žmones. Yra aktorės, kurioms geriau reikėtų dirbti elektrikėmis, nes gerai lemputes sukioja. Yra tie, kas aiškina, kad pas mus labai blogas gyvenimas ir reikės emigruoti, bet kažkodėl neemigruoja, nors tikrai visiems būtų geriau – pavyzdžiui, visi, kas žavisi Rusijos tvarka ir politika ir kam nepatinka dabartinė Lietuva, galėtų šiaušti į tą pačią Maskvą ir ten laimingai gyventi ir dirbti už orų atlyginimą ir džiaugtis dvasingumu.
Andrius Užkalnis
© DELFI / Modesta Meškė

Čia, žinoma, aš jokiu būdu ne apie save: man sekasi puikiai, kaip jūs ir patys žinote. Nuo knygų iki koldūnų, nuo kelionių iki maisto apžvalgų, nuo kvepalų iki aukštosios mados, nuo šunų iki dailiojo čiuožimo, visur rodau pavyzdį, kaip reikia sėkmingai dirbti ir gyventi. Vien tai, kad perskaitėte šį sakinį, daug ką pasako apie esamą situaciją.

Tačiau šiandien sekmadienis, diena ne tik skirta bažnyčiai ir poilsiui, bet ir restorano apžvalgai, ir šiandien atėjo laikas restoranui, kurį aptikome Vilniuje netyčia, ir likome nesupratę, kam jis, kodėl jis, ir ką jie bando padaryti. Netikiu, kad jie patys žino. Geriausias paaiškinimas: laikai Lietuvoje tokie geri ir pinigų aplinkui taip daug, kad restoraną gali atidaryti kiekvienas. Tai ir gerai, nes pas mus laisva šalis. Tačiau tai nereiškia, kad labai gerai gausis.

Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
© Andrius Užkalnis

Restoranas „PARLÉ“ (neklauskite manęs apie jo pavadinimą, aš, nors ir filologas, negaliu užčiuopti prasmės nė viena iš man žinomų kalbų, manau, kad VARLĖ būtų geriau) apie save sako, kad jis specializuojasi šašlykų, maisto ant grilio ir picų gamyboje, aprašyme dar nurodyta, kad tai baras, valgiaraštyje dar yra burgeriai, taip pat parašyta, kad čia turkiško maisto restoranas, o taip pat jie skelbia, kad kasdien siūlo pusryčius. Tie pusryčiai man yra truputį mistika, nes restoranas kasdien atsidaro vienuoliktą, išskyrus trečiadienius, kai jie pradeda darbą valanda anksčiau (gal trečiadieniais tiesiog kažkam nesimiega). Tik Lietuvoje, man atrodo, kažkas gali siūlyti „pusryčius“ nuo vienuoliktos, nes nesugebėjimas pradėti dieną anksti yra mūsų nacionalinė tragedija, kaip ir Vilniaus valdžios įsitikinimas, kad eismas pagerės, pripaišius ant asfalto dviračių juostų arba susiaurinus kelias likusias centre gatves, kurios dar nebuvo permanentiškai užkimštos.

Kai dėl tokios specializacijos, kaip „kebabai, šašlykai, burgeriai, picos, pasta ir dar kažkas“, tai čia ne specializacija, o gaminimas visko iš eilės – kaip supratau, šis restoranas negamina tik sušių ir šaltibarščių, o daugiau turi visko. Pastaba restoranui: nepradėkite gaminti šaltibarščių po šios apžvalgos, čia tik ironiška pastaba.

Kodėl jie gamina picas, aš žinau – anksčiau čia buvo labai neblogas dvigubas restoranas, siūlęs picas ir sušius (iš dviejų skirtingų virtuvių), „Sushi Stop“ ir „Don Simon“, tai manau, kad „PARLÉ“ picas kepa todėl, kad turi jiems likusią picų krosnį.

Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
© Andrius Užkalnis

Jeigu norite mano draugiško patarimo, tai labai blogas būdas formuoti valgiaraštį. Gaminti reikia ne pagal likusią nuo buvusių šeimininkų įrangą, gaminti reikia ne viską, apie ką jūs galvojate, kad jums gausis pagaminti, o tai, kas turės paklausą, nes jūs tuos dalykus gaminate labai skaniai. Jeigu kažką mokate gaminti skaniai.

Šio restorano valgiaraštis labai įspūdingas. Tai kažkas per vidurį tarp Beatos Nicholson pirmosios kulinarinės knygos „Beatos virtuvė“, sėkmingiausio jos kūrinio, ir tarp Mariaus Jovaišos „Neregėtos Lietuvos“, kito nepaprastai populiaraus leidinio, ta prasme, kad šio restorano valgiaraštis yra kaip visai gražių nuotraukų albumas (vienam patiekalui – vienas puslapis). Aš kelis puslapius perfotografavau ir pateikiu jūsų džiaugsmui. Tuo pačiu prisiminsiu, kad (išskyrus greitojo maisto restoranus), žinovai nepataria valgyti tokiose užkandinėse, kur vietoje maisto aprašymo yra jo nuotraukos, o jei jau tenka valgyti, tai negalima tomis nuotraukomis tikėti. Ir kuo geresnis kadras, tuo mažiau džiaugsmo jūsų laukia.

Žinoma, ne bėda, kad restoranas fotografuoja geriau, negu Užkalnis. Bėda yra tada, kai restoranas gamina taip, kaip Užkalnis, nes aš nesu kulinaras. Todėl mano patarimas jiems būtų geriau ateityje užsiimti kulinarine fotografija.

Šis restoranas viską gamina pakenčiamai, net ir tokius patiekalus, už kuriuos reikėtų daužyti per nagus (pavyzdžiui, itališkos pastos penne naudojimas garnyrui – Lietuva trisdešimt metų vadavosi iš šitos nesąmonės, ir dabar prašom, šiam kulinariniam numirėliui prijungė elektrošoką, jis pašoko ir vaikšto). Bet pakenčiamas gaminimas nėra priežastis atidarinėti restoraną, ir man tai nėra priežastis šį restoraną rekomenduoti.

Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
© Andrius Užkalnis

Tiek Adana kebabas (5,95 EUR), tiek kofte jautiena (7,50 EUR) buvo graudžiai vidutiniški. Stambulo oro uosto verslo klasės salėje šiuos patiekalus gamina skaniau (pirkite verslo klasės bilietus per Stambulą, ir galėsite paragauti, kaip skaniai ten maitina), o oro uostas šiaip jau neturėtų gaminti skaniau, negu restoranas.

„PARLÉ“ sriuba ir duona
„PARLÉ“ sriuba ir duona
© Andrius Užkalnis

Lęšių sriuba buvo tiesiog blanki (2,20 EUR). Gal ir jauki, gal ir tinkama rudeniui, bet prisiminti ten nėra apie ką. Lėktuve skanesnę sriubą pašildo turkų oro linijos tarp San Paulo ir Buenos Airių.
Picų neragavau, nes jau nuotraukose jos atrodė labai silpnai, lyg importuotos iš praeities, lyg tos picos, kurias kepdavo Lietuvoje prieš dvidešimt metų. Gal jos labai fantastiškos, gal jie mane apgavo tomis nuotraukomis, bet aš šito niekada nesužinosiu, nes grįžti nesiruošiu.

Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
Užkalnis apsilankė restorane „PARLÉ“
© Andrius Užkalnis

Didžiausias nesusipratimas buvo vištiena su barbekiu padažu (6,95 EUR). Tai buvo patiekalas, kurį galėtų užsimerkęs ir neblaivus pagaminti vidurnaktį išalkęs senbernis: šmaukšt vištiena, šmaukšt padažas iš stiklainiuko (o stiklainiukas iš prekybcentrio), ką dedam garnyrui – žinoma, liko senų makaronų, tai mes juos išverdam ir su grietinėle pamaišom, ir turim „Senbernio suktinį“.

Prisipažinsiu, paėmiau šį patiekalą ne tik todėl, kad padavėja sakė, kad jis vienas populiariausių (nemanau, kad ji melavo), bet ir todėl, kad pamatyčiau, ar jis toks pat absurdiškai primityvus ir negastronominis, kaip aš tikėjausi. Patiekalas nenuvylė: jis tikrai buvo toks. Gal, jeigu jį būtų gaminęs tikras senbernis savo virtuvėje, dar būtų užvertęs majonezo, užtarkavęs fermentinio sūrio, ant viršaus papuošęs kečupu, ir tada jis būtų perversiškai įdomesnis, o dabar jis net įdomus nebuvo. Neprisimenu, kaip aš jį valgiau. Greičiausiai užteko dviejų kąsnių.

O kad žmonės labiausiai jį mėgsta, tai čia nesistebiu. Lietuvių valgytojų gastronominis paprastumas yra begalinis, ir, iš esmės, ko nusipelno tie valgytojai, tą ir gauna. Karma veikia be klaidų.
Dviese sumokėjome 29,40 EUR ir arbatpinigius. Dvi žąsys iš penkių.

PARLÉ, Gedimino pr. 2A, Vilnius. Tel. +370 606 31610. Facebook profilis: https://www.facebook.com/parlevilnius/

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(78 žmonės įvertino)
4.0256

Užkalnio maisto apžvalga perkama už 4000 eurų arba dar vienu būdu (174)

Tai štai sekmadienis, ir dar viena restorano apžvalga. Net ne restoranas, kur jau ten....

Užkalnis restoranui: jūs geriau toliau meniu spausdinkite, o aš valgysiu kitur (142)

Kartais būna taip, kad žmonės dirba visai ne tai, kas jiems geriausiai gaunasi. Yra Seimo nariai ir...

Atviras Užkalnio laiškas: leisk diletantę į restoraną, užlips ir ant stalo (389)

Aš niekada nesipliekiu su kitais maisto apžvalgininkais Lietuvoje - dažniausiai juos ignoruoju....

Užkalnis: noriu, kad Vilniuje bent pusė gyventojų būtų užsieniečiai (292)

Pasakysiu dar kartą – niekas manęs taip nedžiugina, kaip tai, kad vis didesnę Lietuvos dalį...

Kuo Užkalnį pamaitino Venckai? (398)

Šios savaitės didžiausia naujiena – Neringos Venckienės sugrįžimas Lietuvon – turi būti...

Top naujienos

Valandas iki gimdymo skaičiuojanti verslininkė Toma Dambrauskė – apie pirmojo vaikučio netektį, pagalbinį apvaisinimą ir likimo dovaną (1889)

Trys nėštumai – trys skirtingos patirtys. Verslininkė, socialinių medijų specialistė, prekės...

Įspėja dėl sunkių eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje, kai kur – ypač pavojinga (3)

Ketvirtadienio naktį, vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose pasnyguriuos. Ten eismo sąlygos bus...

Paskutinį bilietą nugvelbė „Atletico“, Neymaras su PSG surengė šou Paryžiuje (1570)

Vėlų trečiadienio vakarą pasibaigė UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapas –...

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (326)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (153)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Atsisveikinkite su laidais: spėjama, kad „Apple“ išleis „iPhone“ modelį, neturintį jokių lizdų (40)

Žymus „Apple“ analitikas Ming-Chi Kuo sudarė naujus tyrimų užrašus, kuriuose aprašomos...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (18)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (109)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...