aA
Niekada neslėpiau, kad norėčiau būti žydas, bet žinau, kad tai ne taip lengvai pasiekiama. Konvertuotis galima, bet tai nelengvas procesas ir reikalauja daug mokslo, disciplinos ir paklusnumo, o aš visada buvau labiau improvizuojantis kūrėjas, ir, nors esu pasiekęs brandos amžių, esu labai nenuspėjamas, nepririštas ir labiau stebinantis, negu paklusnus. Todėl neįsivaizduoju savęs lankant žydų tikėjimo užsiėmimų, studijuojant Torą ir paskui pasiduodant organizuotos religijos gniaužtams (nes žydas yra ne tautybė, kaip mes klaidingai galvojame Lietuvoje, o religija, nepamirškite šito – čia sovietų ideologija išmokė galvoti apie žydus, kaip apie tautinę mažumą, kas yra visiškai netiesa). Apskritai, man labai sunkiai sekasi su bet kuria religija, nes religijose per daug skylių ir neatsakytų klausimų.
Andrius Užkalnis
© DELFI / Domantas Pipas

Tačiau daugelis žydų bruožų mane žavi, ir tai yra būtent tie bruožai, kurie erzina daugelį lietuvių, nes lietuviai žiauriai pavydūs ir pagiežingi.

Lietuviai, matydami, kaip žydai geriau prasisuka gyvenime, kaip jie pamato kitų nepastebėtas galimybes, moka pirkti ir parduoti, verslą kuria magiškai išdėliodami svetimus pinigus taip, kad jiems nubyra po truputį ir iš visur, ir pastebėdami, kad žydai galvoja ne tiesiniu būdu, bet daugeliu krypčių vienu metu, ir labai susinervina, nes daugumas lietuvių taip nemoka.

Kol lietuvis maigo Feisbuke „patinka“, kad laimėtų nemokamą kepsninę, tol žydas jau būna paskolinęs pinigų kažkokiam verslui, kuris nusipirko grilių gamyklą, paskui žydas nuperka iš tos gamyklos didelę partiją kepsninių ir tuojau parduoda kepsninių pardavėjams, ir kartu būna licencijavęs grilių prekės ženklą dar tretiesiems maisto gamintojams ir dar parduoda tuo pačiu vardu pavadintą padažą kepsniams ir perka ir parduoda dar „Grilio koldūnus“ iš dar kito gamintojo, ir štai lietuvis žiopso ir deklamuoja eilėraščius apie „lipo žydas kopėčiom“, o tam žydui kapsi pinigai ir už paskolą, ir už kepsnines, ir už grilio padažą, ir už koldūnus, ir dar už lietuvių daromus mygtukų paspaudimus internete. Maždaug taip veikia pasaulis.

O dar mane žavi kai kuris žydiškas maistas (ne visas, nes savo esme jis yra labai susietas su Rytų Europos skurdu, nes mes nesame fantastinių produktų kraštas), ir ypač beigeliai, kurie yra žydiški riestainiai iš plikytos tešlos, ir jie yra užkariavę daugelį šalių. Niujorko žydai juos kepė ir pardavinėjo, kepė ir pardavinėjo ir Londono žydai, tačiau kadangi Londono žydai yra (atrodo) lėtesni, o gal ir rinka mažesnė, tai Anglijoje beigelių mada neišėjo smarkiai toliau parduotuvių duonos skyriaus, o Amerikoje niujorkietiškų beigelių manija yra apsėdusi šalį nuo vieno vandenyno iki kito, ir Kalifornijoje man rytinis beigelis su kiaušiniene ir kalakutienos dešros paplotėliu yra vienas skaniausių dalykų pasaulyje, kurį užgeriu riešutine kava, ir tai yra mano didi tradicija ir labai gerai išleisti dešimt dolerių.

Beigelių krautuvėlė
Beigelių krautuvėlė
© Andrius Užkalnis

Pas mus Lietuvoje, deja, kol kas dar ne visai Amerika, ir nėra nei „Einstein Bros. Bagels“, nei „Noah’s Bagels“ (kas yra šiaip jau ta pati nuosavybės grupė), bet gera pradžia yra pas Vilniaus žydus, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės patalpose Pylimo gatvėje, kur jie net rašo, kiek kartų per dieną ir kada traukia šviežius beigelius iš krosnies: 11:00, 13:00 ir 15:00 val. Ten pat yra ir keli staliukai, ir galima čia pat ir pavalgyti (arba galima neštis namo, bet aš mieliau valgysiu žydiškoje aplinkoje, tarp žydiškų plakatų, ir dairydamasis į ateinančius lietuvius, kurie nebijo valgyti žydų maisto).

Beigeliai košeriniai, tai reiškia, kad pagaminti pagal žydų religinius reikalavimus, ir man čia reikėtų per daug aiškinti, ką tai reiškia, bet pasakysiu šį kartą tik tiek, kad tai neturi nieko bendra su krikščionių kūdikių krauju, maišomu į tešlą, bet susiję su maisto produktų netinkamu nemaišymu ir kitomis maisto gaminimo ir saugojimo aplinkybėmis.

Beigelių krautuvėlė
Beigelių krautuvėlė
© Andrius Užkalnis

Valgiaraštis labai tradicinis, čia nesitikėkite beigelių su omarais arba tuno sašimi arba kokio nors lietuviško beigelio su spirgais, keptais cepelinais arba su šaltibarščių padažu: tradicinės žydiškos sudedamosios dalys: lašiša, kreminis sūris (cream cheese, kalbant mūsų antrąja valstybine kalba), hummus (avinžirnių užtepėlė), chacilim (baklažanų užtepėlė), rauginti agurkai, uogienės.

Patys beigeliai, tai yra, riestainiai, man pasirodė ne visiškai tie, nuo kurių labiausiai svaigstu: man juose pristigo tokio tąsumo, elastingumo, gumiškumo, prie kurio esu pratęs Amerikoje ir Britanijoje, bet nesiginčysiu – labai gali būti ir taip, kad Lietuvoje būtent tokie yra yra tradiciniai, kokius čia valgiau. Užpildai buvo šiaurietiškai santūrūs – ir portabello grybas (nors šis maloniai mėsiškas, kaip ir turėjo būti – ir Vokietijos, ir Austrijos kalnuose patys vargingiausi gyventojai, neturėję daug mėsos, mėsišką skonį dažnai pasiekdavo grybais, tai sena Europos tradicija), ir lašiša (aš labiau norėčiau tokios lašišos, kaip Škotijoje arba Švedijoje, kad kvepėtų dūmu kuo stipriau, kad varvėtų saldžiu medaus marinatu ir žolėmis, bet čia tik mano fantazijos). Apie kainas nerašysiu, norite, pasižiūrėkite čekį, bet jos nėra didelės, tai yra krautuvėlė, ne restoranas.

Beigelių krautuvėlė
Beigelių krautuvėlė
© Andrius Užkalnis

Sriuba su kleckais iš miltų ir svogūnų man buvo jauki ir naminė (kaip lietuviui, man būtų skaniau kiaulienos arba veršienos kukuliai, bet kam čia taip svaigti). Tai man pasirodė labai žydiškas patiekalas: Vilniaus žydai buvo daugiausia neturtingi, ir gaminti kukulius be mėsos irgi turėjo būti vargšų išradimas.

Aš labai nemėgstu šakšukos, žydiškos kiaušinienės su pomidorais – tradiciškai nemėgstu, nes man ją bruka visi hipsteriai draugai, šakšuka ten, šakšuka šen, bet čia ji buvo puiki, nes pomidorai buvo saldūs, ne rūgštūs, sakyčiau, kaip kokie San Marzano, užaugę ant ugnikalnio pelenų patręšto dirvožemio pietų Italijoje, bet manau, kad čia tiesiog cukraus įdėjo, ir labai teiingai padarė. Nesikonvertavau į žydus, tai bent jau konvertavausi į šakšukos valgytojus.

Beigelių krautuvėlė
Beigelių krautuvėlė
© Andrius Užkalnis

Labai, labai daug prisiminimų sukėlė bandelės, nes jos buvo kaip tas skonis, kurio neragavau jau keturiasdešimt metų, nuo savo mokyklos pradinių klasių: absoliučiai tiksliai tokį skonį paskutinį kartą buvau patyręs Salomėjos Nėries gimnazijoje (tada dar vadinosi antra vidurinė S.Nėries mokykla), bufete, per ilgąją pertrauką.

Beigelių krautuvėlė
Beigelių krautuvėlė
© Andrius Užkalnis

Spiralinis pyragėlis, virtas medaus sirupe (teiglach) buvo nuostabus, egzotinis, tai buvo Artimųjų Rytų koncentratas: jei nežinote, tai vienas seniausių patiekalų, kurį galite paragauti Lietuvoje – teiglach atsirado dar Romos imperijos laikais ir pas romėnus vadinosi „vermiculos“, sliekeliai, paskui jie buvo gaminami Italijos žydų kokį tūkstantį metų ir pranyko, bet litvakai juos turi ligi šiol.

Keturiese sumokėjome 43,60 EUR ir man pasirodė, kad tai tikrai nedaug už sočius pietus, kuriuos buvo visko daug ir įvairiai ir žydiškumas buvo tikrai stipriai apčiuopiamas. Norėčiau, kad beigeliai taptų mūsų antruoju nacionaliniu kepiniu, po jau prigijusių chrososenų, kruasentų ir horosanų.

Keturios žąsys iš penkių.

Beigelių krautuvėlė, Pylimo g. 4. Tel. +370 683 86894. Tinklalapis: lzb.lt/2016/04/04/kavine-beigeliu-krautuvele/

Facebook profilis: facebook.com/beigeliukrautuvele/

Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio nuo 10:00 iki 19:00, penktadieniais nuo 10:00 iki 16:00, šeštadieniais šabas, sekmadieniais nuo 10:00 iki 18:00.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(76 žmonės įvertino)
3.8421

Užkalnis: noriu, kad Vilniuje bent pusė gyventojų būtų užsieniečiai (289)

Pasakysiu dar kartą – niekas manęs taip nedžiugina, kaip tai, kad vis didesnę Lietuvos dalį...

Kuo Užkalnį pamaitino Venckai? (399)

Šios savaitės didžiausia naujiena – Neringos Venckienės sugrįžimas Lietuvon – turi būti...

Užkalnio restorano inspekcija Palangoje baigėsi skandalu (454)

Iki šiol Palangoje buvo vienas geriausių Lietuvos restoranų, Sabonių „ Pušų paunksnėje...

Pakeitęs įvaizdį, Užkalnis rado skaniausią Europos šalį, ir tai ne Lietuva (139)

Daugelį metų maniau, kas Europoje man skaniausia yra Italijoje. Kitur pasaulyje viskas buvo aišku:...

Užkalnis: po tokio maisto Neptūnas eina mylėti undinių (109)

Geriausias jausmas, valgant Lietuvoje, būna tada, kai pasijunti esąs ne Lietuvoje, o kur nors kitur....

Top naujienos

Seime pritarta vaiko pinigų didinimui (15)

Seime po ilgų diskusijų buvo nuspręsta pritarti vaiko pinigų įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Gyvai / Prokurorai surengė konferenciją apie masines kratas Kaune: rasta daugiau milijonas eurų grynaisiais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba bei prokuratūros atstovai praneša apie neeilinį tyrimą....

Gyvai / Kodėl Benedikto Vanago komanda paskelbė, kad į Dakarą gali ir neišvažiuoti

Dakaro ralio gerbėjams Lietuvoje - nemenkas sukrėtimas. Iki šiol tikėję, kad Dakaras gali būti...

Skvernelis apsisprendė dėl į skandalus įsivėlusio Narkevičiaus: tai būtų neatsakinga ir netikslinga (87)

Premjeras Saulius Skvernelis įvertino susisiekimo ministro Jaroslovo Narkevičiaus elgesį.

Neviešintos Venckienės ekstradicijos detalės: JAV dar 2015 metais Lietuvą informavo apie savo veiksmus (110)

Ikiteisminį tyrimą buvusios teisėjos Neringos Venckienės atžvilgiu baigusi prokuratūra oficialiu...

„Sodra“: kas trečias šalyje uždirbo 1277 eurus ar daugiau per mėnesį (181)

Atlyginimai Lietuvoje ir toliau auga – taip skelbia „Sodra“ . Skaičiuojama, kad kas trečias...

Žemdirbių lengvatos mažinimas Seime pavirto šnipštu (24)

Ketvirtadienį žemdirbių naudojamo kuro akcizus apsvarstęs Seimas pasirinko kukliausią tarifo...

Žiniasklaida: JAV iš svarbios sąjungininkės svarsto patraukti iki 4 tūkst. karių Esperis: mes taip negrasiname (15)

Jungtinės Valstijos svarsto gerokai sumažinti Pietų Korėjoje dislokuotų karių skaičių, jei...

Benedikto Vanago komandoje sukrėtimas: nežino, ar išvažiuos į Dakarą turi 10 dienų (191)

Po devynerių sėkmingo bendradarbiavimo metų lapkričio 13 d. „ General Financing “ atstovai...

Dėl Pranckiečio Karbauskis žada kreiptis į Konstitucinį teismą: Seimo pirmininkui nedaeina (17)

Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui atsisakant teikti valdančiųjų atstovą į parlamento...