aA
Tiems, kurių penktadienis prasideda nuo galvos laužymo, kokią vietą pasirinkti vakarui praleisti: kur jūsų lauks ne tik puikus maistas, gėrimai, pozityvios energijos užtaisas, unikali atmosfera, kur taip pat svetingai bus priimti ir jūsų augintiniai – „Best Pub“ sekliai ir naktinėtojai atskleis viską apie uždarą ir niekam nematomą barų gyvenimo pusę ir nupieš geriausiai slepiamų Lietuvos naktinio gyvenimo perliukų žemėlapį. Šįkart nervinių ląstelių gaivinti išsiruošėme į „Sanatoriją“.
Baras "Sanatorija"
Baras "Sanatorija"
© Asmeninins albumas

Į Vilniaus centre įsikūrusį džino barą patekome ne iš karto – penktadienio vakarą nusprendę praleisti vakarėlių liūtų pasakojimuose dažnai atsiduriančioje bare, turėjome nusivilti. Ten tiesiog buvo per daug žmonių, o stoviniuoti lauke ir laukti iš kompanijos nenorėjo niekas. Oro sąlygos tam buvo tiesiog netinkamos. Pasitikrinusi darbo valandas, nusprendžiau užsukti kurį kitą vakarą – baras dirba visą savaitę be pertraukų. Su draugu pasirinkome ketvirtadienį ir prieš tai dar rezervavome staliuką, kad nereikėtų gadinti nuotaikos dūlinant Vilniaus gatve atgalios.

Nemanau, kad eiliniam praeiviui pavyktų pražingsniuoti pro šį barą, bent viena akimi neužkliuvus už jos didžiulių langų demonstruojančių baro interjerą – jie baro pastebimumui pasitarnauja daugiau nei iškaba. Šio apsilankymo metu žmonių mažiau, bet tikrai nėra tuščia ir matosi, kad klientai dar tik renkasi. Pasiteiraujame savo staliuko ir randame ant jo padėtą laikrodį rodantį mūsų atėjimo laiką. Šypteliu – tokio ženklo „rezervuota“ varianto dar nebuvau mačiusi. Viduryje baro stovi medelis papuoštas lemputėmis, tamsaus medžio baldai, įspūdingas, puikiai apšviestas baras mirgantis nuo daugybės skirtingų spalvų etikečių ir skysčių. Daug padirbėta, kad būtų sukurtas vintažinės prabangos įspūdis.

Nelaukiame personalo ir patys pasukame prie baro užsisakyti – gal ir Sanatorija, bet mes nuo darbo režimo dar nespėję įjungti atpalaiduojamos pavaros. Meniu konceptualus – procedūros ir visos jos (išskyrus pilvo akupunktūrą) nuspalvintos džinu: klasika tapęs Gin&Tonic dešimtyse skirtingų kompozicijų, kokteiliai ir kiti gėrimai pritaikyti visiems skoniams. Atėjau čia su konkrečiu planu – mano Instagram sraute karts nuo karto vis iššokdavo granatų G&T rekomendacijos, o draugas išsirinko aštriau, braškių ir pipirų. Barmenas draugiškai šyptelėjo, paklausė ar pirmą kartą, nes labai atidžiai nagrinėjau meniu. Papurčiau galvą: esu čia buvusi ne kartą, mat jų propaguojamas gėrimas yra vienas mano mėgstamiausių, o tai vienintelis man žinomas džino baras. Pokalbis nespėjo įsibėgėti ir mūsų gėrimai jau buvo paruošti.

Klasikinio G&T mėgėjams tokia skonių įvairovė gal nebus prie širdies, bet aš visuomet buvau smalsi. Maniškis buvo gaivus su granatų sėklomis ir Plymouth gamybos gėrimu. Šio miesto distilerija viena žymiausių pasaulyje. Pats džinas jo eros pradžioje Anglijoje kainavo mažiau nei alus: rezultatas buvo – dėl džino išprotėjusi tauta. Vos ne kas antras britas gamino ar bandė gaminti džiną, o dėl to, kad gamyba nebuvo kontroliuojama į ingredientų sąrašą patekdavo ir pjuvenos, ir terpentinas, ir daugybė kitų šiurpą sukeliančių medžiagų. Pastebėjusi išaugusį sergančiųjų ir mirštančių skaičių, valdžia buvo priversta įvesti griežtas ir brangias licencijas, kurias per septynerius metus nuo įvedimo sugebėjo įsigyti tik dvi distilerijos. Tai nesustabdė nelegalios gamybos ir po kurio laiko buvo reikalingos dar griežtesnės priemonės. Britų meilės džinui tai nenumaldė. Istorija, kuri geriausiai tai iliustruoja nutiko Antrojo Pasaulinio karo metu – kalbama, kad prasidėjus Plymouth miesto, kur įsikūrusi žymioji distilerija, bombardavimui, įpykęs britų jūreivis sušuko: „Hitleris ką tik pralaimėjo karą!“

Kita linksma istorija, kurią pasakoja šmaikštūs istorikai (ar joje yra tiesos – spręskite patys) – apie šio gėrimo pavadinimo kilmę. Gimęs iš olandiškos kadaginės (angl. Genever) – buvo sutrumpintas iki džino, nes įkaušę britai tiesiog nesugebėjo ištarti „kadaginė“ savo kalba. Iš pradžių atsirado trumpinys „gen“, kuris laikui bėgant pradėtas tarti ir rašyti „gin“.

Besišnekučiuojant stebėjau, kaip mano draugas kovoja su pipirais plaukiojančiais kokteilyje – man buvo juokinga, jis buvo mažiau sužavėtas ir tiesiog įbruko kokteilį man į rankas. Buvo skanu, nors kiek nepraktiška. Vis dėlto, pateikimas skoningas, kiekvienai detalei skirta daug dėmesio. Mėgstantiems karčiąją klasiką, saldžios braškės – tikra šventvagystė. Perėjome prie staliuko, draugas išsirinko kitą gėrimą, o aš pabandžiau paslaptingai skambantį – Miško. Jis man ir liko tikra paslaptimi, nes negalėjau nei pagirti, nei papeikti. Gaivu, nedaug kartumo, bet tik tiek.

Ant staliuko jaukiai degė žvakė. Būtų buvę romantiška, jei ne triukšmas aplink - privačiam pokalbiui tai tikrai nebuvo tinkama vieta, per daug įsilinksminusios minios ir fone skambanti muzika, esi priverstas įtempti balso stygas. Užsukau į damų kambarėlį – čia taip pat viskas įrengta su atidumu detalėms ir išlaikant vientisą stilių, bet, žinoma, prasinešusi minia paliko savo pėdsaką, kampuose primėtyta šlapio popieriaus.

Grįžusi, radau staliuką tuščią – indai nunešti, draugas trepsi koja, nekantrus. Pakilome eiti – mintyse prasukau apsilankymą: unikalus interjeras, skonių įvairovė, mandagus aptarnavimas, atidumas detalėms. Pervertus baro Facebook paskyrą negali tikėtis mažiau – viskas kurta konceptualiai ir matomos didelės finansinės ir kūrybinės investicijos į turinį ir socialinėje erdvėje.
Džino mėgėjams – Sanatorijos procedūros be abejonės bus atradimas.

Baras "Sanatorija"
Baras "Sanatorija"
© Asmeninins albumas
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Išrinktas geriausias baras Lietuvoje paskelbtas ir TOP10

Vasario 7-osios popietę Lietuvoje įvyko geriausių barų apdovanojimų „ Best Pub 2018“...

Paaiškėjo geriausių Lietuvos barų TOP 90

Per pastarąjį pusmetį Lietuvoje pirmą kartą buvo įgyvendintas projektas, skirtas barų kultūrai...

Slapti agentai atskleidė, kokiais kriterijais buvo vertinami barai Lietuvoje

Daug diskusijų šiuo metu sulaukiantis projektas „ Best Pub 2018“ juda link pabaigos: projekto...

Slapti vertintojai aplankė daugiau nei 100 barų Lietuvoje ir pateikė išvadas

Kol jūs jaukiai snaudėte ar leidote žiemiškus vakarus namuose įsitaisę su knyga ar prieš...

BP agentai apžvelgė, kas vyksta nuo įtartinų užeigų iki slapčiausių sostinės kokteilių barų

Geriausio baro rinkimai „Best Pub“ juda link finišo tiesiosios – jau visai netrukus bus...

Top naujienos

Delfi PliusVytenis Miškinis

Penkiamečio ir jo močiutės egzekucija tapo neįminama mįsle: siaubinga tiesa paaiškėjo tik dėl vienos klaidos (3)

Vėlų vakarą namo grįžusi klaipėdietė ant lovos rado negyvą penkiametį sūnų, šalia mėtėsi...

Palanga nusivylę lietuviai poilsiautojai plūsta į Latvijos kurortą: čia ir kainos, ir tvarka glosto širdį (18)

Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms...

Kaip baltarusiai Lietuvos pareigūną „kava vaišino“: per 17 minučių sugriovė karjerą (3)

Per septyniolika minučių Lietuvos pareigūnas sugriovė savo karjerą – per šį laiką net iš...

Delfi PliusParengė Vytautė Merkytė

Sprogimas, kurio jėga 1000 kartų galingesnė nei bomba, numesta ant Hirošimos: prireikė 105 metų, kad sužinotume, kas nutiko Sibire

1908 metų birželio 30 dieną, apie 7 val. ir 17 min., virš vienos iš atokiausių Žemės vietų...

Olimpiniame stadione finalo nepasiekę lietuviai liejo apmaudą: diskas neskrenda, nėra ir mirtinos kombinacijos „jaunas ir kvailas“ specialiai Delfi iš Miuncheno

Europos lengvosios atletikos čempionato disko metimo atrankoje toli nuo savo geriausio sezono...

Lietuvą toliau svilins karštis: kai kur nušniokš vasariškos liūtys

Antradienis šalyje išauš gana šiltas, daug kur mažai debesuotas. Įdienojus vyraus nepastovus...

Delfi Plius DELFI; Alberto Nardelli, Alex Wickham, Jennifer Jacobs

Rusija naršo pasaulį ieškodama pastiprinimo dėl Ukrainos: tikina, kad pagalbos ranka jau ištiesta (1)

Prekybos laivas, kuriam taikomos JAV sankcijos, praėjusio mėnesio pabaigoje pakeliui iš Sirijos į...

Nuaidėjo daug apkalbų sukėlęs „Naisių vasaros“ festivalis: pasirodė žinomos scenos žvaigždės žiūrėkite video (26)

Liepos mėnesį „ Naisių vasaros“ festivalio metu Ramūnas Karbauskis pažadėjo surengti dar...

Karas Ukrainoje. Ukraina teigia sunaikinusi „Vagner“ samdinių bazę Melitopolio meras – apie smūgį geležinkelio tiltui: iš Krymo nebevažiuos jokie kariniai traukiniai

Kasdienio video pranešimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į rusus...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Prieš 350 metų nuskendusiame ispanų laive narai aptiko stulbinantį lobį: 13 km ruože po vandeniu – 3,5 mln. neįkainojamų brangenybių

Istorijos apie užkastus lobius ir turtų kupinus nuskendusius laivus – nuo piratų legendų iki...