aA
Tiems, kurių penktadienis prasideda nuo galvos laužymo, kokią vietą pasirinkti vakarui praleisti: kur jūsų lauks ne tik puikus maistas, gėrimai, pozityvios energijos užtaisas, unikali atmosfera, kur taip pat svetingai bus priimti ir jūsų augintiniai – BEST PUB sekliai ir naktinėtojai atskleis jums viską apie uždarą ir niekam nematomą barų gyvenimo pusę ir nupieš geriausiai slepiamų Lietuvos naktinio gyvenimo perliukų žemėlapį. Šįkart slaptasis agentas gurkštelėjo egzotiškosios Kubos, pasislėpusios tamsioje Vilniaus senamiesčio gatvelėje – „Mojitos – Casa de Cuba“.
© Shutterstock

Atsivertęs savo užduotį paskambinau žmonai. Jokiu būdu nenorėjau eiti vienas į vietą, kur, neabejojau, knibždės daugybė po darbo batelius nusispyrusių moterų ir romantiškai nusiteikusių porelių. Reikėjo priedangos – tai buvo akivaizdus sprendimas, nes mane, kaip vienišą vilką, galima išvysti tik pub’uose arba sporto baruose, bet tikrai ne vietoje, kuri save pozicionuoja kaip salsos klubą. Prisimenu, kad moku šokti labai retais atvejais ir tik su daug papildomos motyvacijos.

Pasimatymą paskyrėme dar tą patį vakarą – pagal antros pusės entuziazmo lygį, supratau – salsą šįkart, ko gero, teks išmokti. Kita vertus, nekeldamas sau iššūkių netobulėji, salsa tai salsa. Žingsniuodami Totorių gatvele iš pradžių klubo nepastebėjome, žmona pirštu dūrė į gana monochromatišką arkos formos įėjimą ir vangiai apšviestą užrašą „Mojitos“. Kai pagalvoju apie Kubą, prieš akis iškyla spalvos, temperamentas, draugiški, atsipalaidavę ir nuolat judantys žmonės, galvą apsukantys skoniai, kvapai… Ar to buvo galima tikėtis pamačius baro eksterjerą?! Tikrai ne – mačiau daug lietuviško susikaustymo ir jokie elementai nesukėlė net mažiausios smalsumo kibirkštėlės. Tikėjausi bent jau viliojančių salsos garsų, pašnibždomis kviečiančių pro durų tarpelį, bet ir to, deja, nesulaukiau.

Na, bet žandikaulius žeme pavilkti vis dėlto teko… ir vilkosi jie paskui tiesiai nuo įėjimo, kol akims raibstant pasiekėme barą. Visų pirma, patalpos didžiulės – viskas dekoruota nuotraukomis, paveikslais Kubos tematika: surasti bent menkiausią tarpelį ant sienos reikėtų nemažų pastangų. Šviečiantys, gėlėmis dekoruoti šviestuvai, lubos, prieblandos efektą kuriantis apšvietimas, kuris ir droviausią privers jaukioje priedangoje kelis judesius pademonstruoti. Baras įkurdintas prie šokių aikštelės, kur stovi dj pultas ir mergina už jo. Kaip bebūtų, trečiadienio vakarą Kubos namai buvo tuštoki: prie staliukų jaukiai įsikūrusios sėdėjo kelios porelės, niekas nešoko… kol kas.

Įsitaisėme už baro – čia šeimininkavo gėlių karūna pasipuošusi barmenė. Pasiūla atrodė didžiulė: užpildytas nuo viršaus iki apačios įvairiais gėrimais, pats baras man pasirodė ne itin tvarkingas, nors čia Kuba, šiek tiek netvarkos šiame kontekste atleistina. Lengvą chaosą išvydau ir meniu: „didieji“, „paplūdimio saldieji“, „klasika“, „vakarėliui“… Sunkiai sekėsi įžvelgti bet kokią loginę seką, o dar mažiau pačios Kubos. Ne, man pačiam niekad neteko ten lankytis, bet esu buvęs keliuose kubietiško stiliaus baruose Europoje, ir ten visur dominavo kubiečiams būdingi klasikiniai gėrimai – ne tik „mojito“, „daiquiri“, bet ir ilgiausias sąrašas „piratų cukranendrių vandens“, kurio čia pamačiau tik penkias rūšis.

Kubietiškas salsos klubas sostinėje nustebino neeiliniais sprendimais: užkliuvo ne tik užkandžių šaldytuvas kampe
© Shutterstock

Į Kubą mokytis barmenų amato dažnai vyksta specialistai iš įvairių šalių: Kubos cantineros (barmenai) demonstruoja ypatingą susitelkimą į svečią, tas laikas, kai ruošiamas užsakymas, yra skirtas tik bendravimui su svečiais. Manęs nenustebino tai, kad čia to nesulaukėme: nors maloni ir besišypsanti, mergina leido suprasti, kad turi darbo (be mūsų, bare sėdėjo tik 6 žmonės), ir į ilgas kalbas nesileido, buvome palikti likimo valiai laisvai vėpsoti į aplinkos margumyną. Žmona, aišku, iš karto pradėjo kreipti reikalą link šokių – aš nepasidaviau. Išgirdusi mūsų pokalbį, barmenė pirmą kartą įsiterpė ir pakvietė ateiti savaitgalį, kai baras būna sausakimšas – išvystume „ko nematę“.

Įspūdį dar labiau sutvirtino ir gauti mūsų užsakyti kokteiliai, kurie buvo… nieko ypatingo. Jokios skonių harmonijos, saldu ir tiek. Mano nealkoholinis mojito variantas, kurį galėjau pasirinkti tik iš dviejų opcijų, buvo pilnas nesukramtomų cukraus granulių ir tiek grūsto ledo, kad kažkokiam papildomam skysčiui vietos kaip ir nebeliko. Kainos nedidelės, kaip bebūtų, tai nėra pretekstas neskirti dėmesio kokybei. Likau stipriai nusivylęs, nes juk tai turėtų būti Kuba, o mano pasirinktas gėrimas turėtų kelti norą paniūniuoti: „Havana. Na-na-na...“ Taip nebuvo.

Maniau, kad šis apsilankymas tuo ir pasibaigs – kai atmintyje įstrigs tik žadą atimantis interjeras. Gurkšnojant užsakytus gėrimus lengvas maršas skrandyje paskatino su nedidele viltimi pasiteirauti, ar galima būtų ko nors užkąsti. Mergina ranka mostelėjo į tamsiame kampe įkurdintą šaldytuvą, kuris priminė prekybos centro lentyną ir buvo užverstas traškučių pakuotėmis, riešutais ir kitais supakuotais užkandžiais. Instinktyvi reakcija buvo pasitrinti akis, nes negalėjau patikėti tuo, ką matau. Šioje apsilankymo dalyje juoko sulaikyti jau nebepavyko, kol žmona neniuktelėjo šonan – tai yra pats unikaliausias mano matytas virtuvės sprendimas. Tą pat akimirką buvau priskirtas į klientų juodąjį sąrašą – ar bent jau taip rodė barmenės žvilgsnis.

Dar viena nereali staigmena, kurią su geru humoru priskyriau Kubos autentikai (nors gal tiesiog esu susikūręs klaidinantį įspūdį) – wifi šioje vietoje nėra. Jokio naršymo telefone ar kompiuteryje tikrai negali būti – galiu pagirti barmenę už baro, kuri po klausimo išsisuko su paaiškinimu: žmonės čia ateina „bendrauti, pašokti ir gerai praleisti laiką“. Kaip bebūtų, man, kuris mėgsta visuomet būti pasiekiamas socialiniuose tinkluose, tai buvo minusas.

Pabaigėme savo gėrimus, padėkojome ir atsisveikinome su Kuba. Namuose dar peržvelgiau klubo socialinius tinklus: nors aktyviai keliantys turinį, dauguma pateiktų nuorodų tiesiog neveikia. Ar sugrįžčiau čia dar kartą? Greičiausiai ne. Nors interjeras užbūrė savo kubietiška atmosfera, mėgstu kokybę – noriu lankytis vietose, kur mane žavėtų potyriai, skoniai, bendravimas, kur dėmesys būtų skiriamas ne tik interjero kūrimui, bet ir klientų aptarnavimui.

Baro „Mojitos – Casa de Cuba“ adresas: Totorių g. 11, Vilnius. Darbo laikas: trečiadieniais – 21–2 val., ketvirtadieniais – 21–3 val., penktadieniais ir šeštadieniais – 21–6 val. Facebook paskyra.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Išrinktas geriausias baras Lietuvoje paskelbtas ir TOP10 (46)

Vasario 7-osios popietę Lietuvoje įvyko geriausių barų apdovanojimų „ Best Pub 2018“...

Paaiškėjo geriausių Lietuvos barų TOP 90 (48)

Per pastarąjį pusmetį Lietuvoje pirmą kartą buvo įgyvendintas projektas, skirtas barų kultūrai...

Slapti agentai atskleidė, kokiais kriterijais buvo vertinami barai Lietuvoje (7)

Daug diskusijų šiuo metu sulaukiantis projektas „ Best Pub 2018“ juda link pabaigos: projekto...

Slapti vertintojai aplankė daugiau nei 100 barų Lietuvoje ir pateikė išvadas (21)

Kol jūs jaukiai snaudėte ar leidote žiemiškus vakarus namuose įsitaisę su knyga ar prieš...

BP agentai apžvelgė, kas vyksta nuo įtartinų užeigų iki slapčiausių sostinės kokteilių barų (6)

Geriausio baro rinkimai „Best Pub“ juda link finišo tiesiosios – jau visai netrukus bus...

Top naujienos

Rusų pora pasikvietė į savo butą ir parodė, kaip gyvena vidutinė šeima Sankt Peterburge (311)

„Aš nesu nacionalistas. Rusai su lietuviais turi draugauti“, – žurnalistui Orijui Gasanovui...

Sunkiai suvokiamas Siamo dvynių gyvenimas: sugebėjo gimdyti vaikus ir net vairuoti (22)

Kartais sakoma, kad šiems žmonėms likimas iškrėtė nepavydėtiną išdaigą, su kuria susitaikyti...

Priminė, ką dokumentuose įrašo tiems, kurie bando duoti kyšį techninėje apžiūroje (94)

Savaitgalį Lietuvos techninės apžiūros įmonės vairuotojams primins, kad užsimerkti į...

Kaunietės įspėja: Airinas vėl ėmėsi „fotografo“ veiklos? (83)

„Ieškoma mergina fotosesijai Kaune, apartamentuose. Fotosesija nemokama. Reikalavimai – graži...

Erika Umbrasaitė

Myliu, bet palieku tave, Paryžiau (1)

Sakoma, Paryžius egzistuoja žiūrinčio akyse. Jis it koks chameleonas, keičiantis spalvą,...

Įžiebta unikalumu, idėja ir elegancija didmiesčiams nenusileidžianti Kėdainių Kalėdų eglutė (3)

Didingo jos mirgėjimo, Kalėdų Senelio nuoširdumo ir augančių gerumo sparnų užburti...

Turkija vėl keičia nuomonę: dėl Baltijos šalių gynybos planų taškas dar nepadėtas atnaujinta (510)

NATO negalės paskelbti Baltijos šalių gynybos plano, kol nebus paskelbtas planas dėl pavojaus,...

Policija nukovė keturis prievartautojus-žudikus, šiems pabandžius pavogti pareigūnų ginklus ir pabėgti (2)

Indiją suskaldė žudynės: daugelis palaiko policiją, kiti tvirtina, kad jie neteisėtai tapo...

Pablo Eskobaro brolis stoja į kovą su „Apple“: išleidžia 316 eurų kainuojantį telefoną klientus vilioja vulgarumu (6)

Visame pasaulyje puikiai žinomo narkotikų barono Pablo Eskobaro brolis Roberto Eskobaras pradėjo...

Gargžduose įžiebta auksu tviskanti eglė

Klaipėdos rajone jau sklinda kalėdinė nuotaika – Savivaldybės aikštėje įžiebta galybe...