Kuo būtent žmonės dalinasi feisbuke ir kodėl jie tai daro? Bendrovė „Fractl“ atliko tyrimą, kuriame aiškinosi svarbiausias priežastis, lemiančias, koks turinys turi didžiausius šansus pasklisti socialiniuose tinkluose.

Tyrimo metu buvo apklausta 2 tūkstančiai feisbuko vartotojų. Apie 48 proc. jų teigė, kad dažniausiai dalinasi trečiųjų šalių turiniu norėdami pralinksminti savo draugus. 17 proc. dalinosi norėdami atkreipti dėmesį į jiems rūpinčius klausimus, 13 proc. – tikėdamiesi sulaukti draugų emocinės reakcijos ir 11 proc. norėjo pasidalinti naudinga informacija.

Beveik trečdalis respondentų teigė besidalinantys tokia informacija, kuri jiems padeda užsitikrinti savo pačių įvaizdį. Tai labiausiai rūpi tiems, kurie feisbuke turi daug (daugiau nei 500) draugų. Daugiau nei pusė tyrimo dalyvių sakė vengiantys dalintis turiniu, kuris gali būti prieštaringai vertinamas.

Moterys dažniau nei vyrai besidalindamos turiniu fesibuke tikisi sulaukti draugų emocinės reakcijos, tuo tarpu vyrai dažniau stengiasi įtikinti kitus savo pažiūrų teisingumu ir sulaukti palaikymo.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją