Pirmuosius veiklos metus Baltijos šalyse mininti vaizdo transliacijų internetu platforma „Viaplay“ pristatė tyrimo, kuriame nagrinėjo žiūrovų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje įpročius, rezultatus. Kiek žiūrovų ji apskritai turi, bendrovė neatskleidžia, tačiau tikina, kad skaičiai yra palyginami ir iš jų jau galima matyti tam tikras tendencijas.

Išnagrinėję surinktus duomenis, „Viaplay“ apibendrino, kad lietuviai pas juos nori žiūrėti užsienio serialus ir krepšinį, estai yra didžiausi sporto transliacijų mėgėjai, o latvius labiausiai sudomino erotinis filmas „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“.

Visose trijose šalyse populiariausias žanras šioje platformoje – filmai: tiek pasauliniai kino hitai, tiek vietinių kino režisierių darbai. „Kol estai žiūri komiksus, lietuviai ir latviai gilinasi į meilės reikalus“, - tyrimo rezultatus komentavo „Viaplay“ vadovas Baltijos šalyse Evaldas Tylas.

Populiariausias lietuvių pasirinkimas „Viaplay“ platformoje buvo lietuviška meilės istorija „Nepatyręs“ su A. Bružu, I. Stasiulyte ir E. Užaite. Estai daugiausiai žiūrėjo komikso ekranizaciją apie R. Reynoldso vaidinamą šmaikštų superherojų „Deadpool“. Kaimynų latvių dažniausias pasirinkimas buvo erotinė juosta „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ – jie žiūrėdami šį filmą praleido 1,4 karto daugiau laiko, o estai jam skyrė beveik dvigubai daugiau dėmesio negu lietuviai.

Kalbant apie sportą, lietuviai lieka ištikimi krepšiniui, latviai – ledo rituliui, Estijoje populiariausios sporto šakos – futbolas ir „Formulė 1”. Lietuvoje daugiausiai dėmesio sulaukė tiesioginės Eurolygos varžybos, kuriose žaidė Kauno „Žalgiris“, tačiau įdomu pastebėti ir tai, kad į populiariausių sporto transliacijų penketuką išsiveržė legendinės, prieš 18 metų vykusios 1999 m. Eurolygos finalo varžybos, kuriose „Žalgiris“ triumfavo prieš Bolonijos „Kinder“ ir užsitarnavo teisę vadintis stipriausiu Senojo žemyno klubu.

Estai žiūrėjo daugiausiai sporto transliacijų internetu – tam skyrė beveik trečdalį viso prie „Viaplay“ ekranų praleisto laiko, tuo tarpu latviai tam skyrė tik dešimtadalį laiko, nes mieliau rinkosi filmus ir serialus. Kalbant apie dokumentiką, visose trijose šalyse populiariausia laida buvo „Aukščiausia pavara“.

Paolo Sorrentino serialas „Jaunasis popiežius“ buvo populiariausias naujai prie platformos prisijungusių vartotojų pasirinkimas. Latviai ir estai daugiausia žiūrėjo savo šalių sukurtus serialus. Amerikietiškasis serialas „Gera žmona“ apie vienišą namų šeimininkę, kuri padaro teisininkės karjerą staiga priversta pasirūpinti šeimos gerove jos vyrui įsivėlus į viešą sekso ir korupcijos skandalą, pateko į visų trijų Baltijos šalių žiūrimiausių serialų TOP5.

Baltijos šalių vaikų skoniai panašesni: absoliutus visų Baltijos šalių vaikų top’as – filmas „Pakalikai“. Vaikų auditorijoje „Viaplay“ geriau sekasi Latvijoje ir Estijoje nei Lietuvoje: mažieji lietuviai žiūrėdami animaciją, filmus ir serialus vaikams šioje platformoje praleido beveik metais mažiau nei latvių ir estų vaikai (abiejų šalių mažieji žiūrovai vaikams skirtą produkciją žiūrėjo po 5 metus, susumavus bendrą visų peržiūrų laiką).

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją