Rinkodaros specialistai visada stengiasi (ar bent turėtų) sureaguoti į aktualijas. Tačiau jei visi kalba apie Anapilin išėjusį garsų žmogų, kaip parodyti savo solidarumą su gedinčiaisiais, bet nepaversti to neskoninga reklama? Deja, tai pavyksta ne visiems, kaip rodo ketvirtadienį mirusio dainininko Princo pavyzdys.

Galbūt Princo gerbėjams malonu, kai užėjus į „Snapchat“ juos pasitinka ryškus pirmasis puslapis su stilizuotu pieštu dainininko portretu ir paprastu užrašu „We love Prince“ (Mes mylime Princą).

Slidi riba: kad gedulas nevirstų neskoninga reklama
© Snapchat.com

Kiti, kaip „Chevrolet“, į tai pasižiūrėjo originaliau – jie išplatino nuotrauką su užrašu „Baby, that was much too fast“ (Tai įvyko gerokai per greitai) ir dainininko gyvenimo metais. Daug prekės ženklų nusprendė tam tikrus savo prekės ženklo elementus, iliustracijas socialiniuose tinkluose pakeisti purpurine spalva, kaip aliuzija į vieną garsiausių dainininko dainų ir albumų „Purple rain“ (Purpurinis lietus).

Slidi riba: kad gedulas nevirstų neskoninga reklama
© Adweek.com

Tačiau kai kuriems prekės ženklams visgi nepavyko išlikti pakankamai subtiliems. Kaip pastebi portalas „Adweek“, sausus pusryčius parduodantis „Cheerios“ vos paskelbęs piešinį su užrašu „Rest in peace“ (Ilsėkis ramybėje), kuriame raidėje „i“ vietoj taško - jų parduodamas apvalios formos javainis, greitai ištrynė šį įrašą, sulaukę daug neigiamos reakcijos.

Slidi riba: kad gedulas nevirstų neskoninga reklama
© Adweek.com

Analogišką klaidą padarė ir kiti maisto produktų pardavėjai – „Hamburger Helper“. Pareiškę, kad „tokį liūdesį gali pakelti tik pirštinė“ (pirštinės ženklu žymimi jų gaminiai) jie aiškiai parodė, kad labiau nori pasinaudoti proga pasireklamuoti nei išties nuoširdžiai liūdi dėl netekties. Šis įrašas, kaip spėjo užfiksuoti „Adweek“, taip pat po pasirodymo greitai buvo ištrintas.

Slidi riba: kad gedulas nevirstų neskoninga reklama
© Adweek.com
M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją