Tarptautinės programuotojų dienos proga šios profesijos atstovai sulaukė originalaus sveikinimo: lauko reklamos stenduose iškabinti plakatai su kodais, kuriuos perpratę programuotojai ras jiems skirtą programavimo paslaugų įmonės „Devbridge Group" vaizdo klipą .

„Tarptautinės Programuotojų dienos proga, įgyvendinome išskirtinę sveikinimo kampaniją: kartu su Vilniaus miestu „prabilome“ užkoduotomis žinutėmis, kurios skirtos tik šalies IT specialistams (jų Lietuvoje - ~ 31 500). Juos užkodavome taip, kad paprasti praeiviai jų nesuprastų, o IT specialistai atpažintų jiems žinomą base 64 kodą. Išsikodavę žinutę, programuotojai randa video pasveikinimą. Pagrindinė žinutė jame – Lietuva yra ne tik krepšinio, bet ir IT šalis“, - pasakoja „Devbridge Group“ komunikacijos specialistė Alisa Mažeikienė.

Sveikinimo klipą sukūrė jaunųjų Kanų liūtų apdovanojimus pelnę Stefken + Kudirka (Stefanija Jokštytė ir Žygimantas Kudirka). Duetas sukūrė kūrybinę dokumentiką, kuria atskleidžiami profesijos užkulisiai, siekiama įkvėpti pasididžiavimą programuotojo profesija ir brėžti naują šalies perspektyvą – IT. Klipe nusifilmavo krepšininkas Linas Kleiza. Klipo gamintojai (production) - „ZEST“.

„Kodėl ėmėmės šios iniciatyvos? Esame JAV programavimo paslaugų įmonė „Devbridge Group“ ir čia, Lietuvoje, turime du inžinerinius padalinius. Juose kuria vieni geriausių programuotojų šalyje. Vis tik, jau dabar jaučiame šių specialistų trūkumą. Jei žvelgtume plačiau, iki 2020 m. Lietuvoje programuotojų poreikis išaugs 83%. Taigi ši tema bus tik dar aktualesnė ir svarbesnė. Nusprendėme imtis prasmingo šios temos sureikšminimo jau dabar. Šiuo tikslu ir įtraukėme krepšinio tematiką. Mes, lietuviai, technologijų industrijoje jau garsiname Lietuvą tarptautiniu mastu. Taip pat, kaip kad tai daro mūsų nacionalinis autoritetas – krepšininkai. Siekiame paskatinti atrasti technologijų industriją. Kas galėtų tai įkvėpti geriau už antrąja šalies religija tituluojamą krepšinį, su kuriuo klipe ir brėžiamos paralelės“, - aiškina A. Mažeikienė.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją