Dar šių metų sausį skelbimų portalas „Autobilis“ savo feisbuko paskyroje išdidžiai žadėjo, kad kol kiti kelia skelbimų kainas, jie yra ir liks nemokami. Tačiau realybė pasirodė kitokia: norintys įkelti skelbimą jau turi susimokėti nuo 1,99 iki 5.99 eurų.

Skelbimų portalas „Autobilis“ Lietuvoje pradėjo veikti 2015 m. rudenį. Jo įkūrėjai tuomet akcentavo galimybę nemokamai talpinti skelbimus. Be to, jie teikė papildomą paslaugą: taupantiems savo laiką siūlė nuplauti automobilį, kokybiškai nufotografuoti ir tada įkelti skelbimą.

Kai šių metų sausį feisbuke įmonė parašė, kad šiame portale skelbimai yra ir liks nemokami, kai kurie vartotojai suabejojo, ar tai tikrai ilgai truks. Vienas iš įmonės bendrasavininkų Tomas Jankauskas tuomet visus patikino, kad kitaip būti negali, nes jie sudarinėja su įmonėmis ilgalaikes 5 metų sutartis, kuriose yra įtraukta, kad bent tokį laikotarpį jie liks nemokami.

Žadėjo niekada neapmokestinti skelbimų, bet persigalvojo
© Facebook

Tačiau panašu, kad toks verslo modelis nepasiteisino. Nuo praėjusio trečiadienio pristatę tris mokėjimo planus portalo atstovai sako, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl žmonių, kurie talpina tikrovės neatitinkančius skelbimus arba reklamuoja savo paslaugas. Dabar galima rinktis pagal norimas sąlygas 1,99 euro, 2,99 euro ir 5,99 euro kainuojančius planus.

„Kai viskas nemokama, lietuviai labai mėgsta dėti nesąmoningus skelbimus, kaip plauname pinigus, ar panašiai. Iš tų žmonių, kurie ateidavo iš tiesų ieškoti automobilio arba įdėti skelbimo, kiekvieną dieną gaudavome šūsnį laiškų, kad tvarkykite savo turinį. Kai įvedėme mokestį, pamatėme, kad iš karto tokio pobūdžio skelbimai dingo“, - sakė T. Jankauskas.

Jis patikslino, kad tiek įmonėms, kurios jau buvo sudariusios sutartis, tiek jų neturinčioms, galioja kitokios taisyklės nei fiziniams asmenims ir jos vis dar gali talpinti skelbimus nemokamai. „Jei yra sutartis, tai nėra net jokių klausimų. O jei įmonė jos neturėjo, bet nori parduoti tris ar daugiau automobilių, jai už tai mūsų sistemoje suteikiami vadinami „biliai“, už kuriuos irgi galima nemokamai dėti skelbimus“, - aiškino jis.

Nors tokia taisyklė portale keliant skelbime niekur nėra parašoma, T. Jankauskas tikina, kad tie, kuriems tikrai aktualu, pasitikslina per portale esantį užklausų įrankį. „Įmonės, kurios dėjo skelbimus, labai aiškiai suformulavo klausimą, ar mums reikia mokėti, ar ne“, - tikino jis.

Portale „Skelbiu.lt“ šiuo metu mažiausia automobilio pardavimo skelbimo kaina yra 2,49 euro, portale „Autogidas.lt” - nuo 3,99 euro, portale „Autoplius.lt” - 5 eurai. Portale „Alio.lt“ skelbimai publikuojami nemokamai.

„Alio.lt“ projekto vadovas Evaldas Kundrotas pripažino, kad nekokybiškų skelbimų išrankiojimas tikrai yra problema, reikalaujanti nemažai laiko ir pastangų. Visgi, jo nuomone, ją įmanoma išspręsti neperkeliant kaštų vartotojams. „Daugiausiai nekokybiškų ar fiktyvių skelbimų pasitaiko paskolų, butų nuomos kategorijose, kuriose dažniau skelbiasi asmenys, siekiantys pasipelnyti iš patiklių vartotojų. Nemokamo portalo privalumais mėgsta piktnaudžiauti ir paslaugas teikiantys asmenys, kurdami pasikartojančius skelbimus ir tikėdamiesi tokiu būdu sulaukti daugiau dėmesio. Tačiau spręsdami šią problemą mes neapmokestiname skelbimų, o stengiamės edukuoti ir padėti mūsų klientams parduoti savo produktus ar paslaugas. Manome, kad dėl kelių nerimtai nusiteikusių klientų neturime apsunkinti gyvenimo kitiems“, - sakė E. Kundrotas.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją