Vienas sėkmingiausių Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojų „Xiaomi“ sudarė bendradarbiavimo sutartį su „ABC Data“ – vienu didžiausių IT ir plataus vartojimo elektronikos prekių platintoju Rytų ir Centrinėje Europoje, veikiančiu ir Lietuvoje. „ABC Data“ taps pirmaisiais „Xiaomi“ išmaniųjų telefonų platintojais Europos Sąjungoje. Planuojama, jog kompanijos gaminių tiekimas pirmiausiai bus pradėtas Lenkijoje ir nuosekliai plečiamas į kitas regiono šalis.

„ABC Data”, veikianti aštuoniose Rytų ir Centrinės Europos valstybėse, pirmiausia įsipareigojo pradėti platinti tris populiariausius „Xiaomi” išmaniųjų telefonų modelius: Mi 5, Redmi Note 3 bei Redmi 3S. Planuojama, jog kitąmet rinkai bus pasiūlyta ir įvairesnių įrenginių, tokių kaip išmaniosios sporto apyrankės, garso technika bei nešiojamosios baterijos.

„Xiaomi” yra vienas sparčiausiai augančių išmaniųjų prietaisų gamintojų pasaulyje, vos per kelerius metus užsitikrinęs vartotojų palankumą. Itin vertiname tai, kad „ABC Data“ tapo pirmuoju oficialiu „Xiaomi“ išmaniųjų prietaisų tiekėju ne tik Lenkijoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Neabejojame, kad siūloma produkcija susilauks sėkmės tarp regiono vartotojų ne tik dėl aukštos kokybės, bet ir dėl itin patrauklios kainos”, - pranešime žiniasklaidai cituojama „ABC Data“ įmonių grupės valdybos prezidentė Ilona Weiss.

Pirmoji rinka – Lenkija

„Lenkijos, kaip ir kitų Rytų ir Centrinės Europos valstybių, rinkos mums yra svarbios dėl keleto priežasčių. Visų pirma, visas šis regionas pasižymi itin dideliu imlumu naujiems produktams bei stabiliu augimu. Norime išnaudoti šią tendenciją ir labai džiaugiamės radę tam tinkamą partnerį, su kurio pagalba galėsime įsitvirtinti Europoje“, - sakė „Xiaomi” Rytų ir Centrinės Europos pardavimų vadovas Alex Wu.

Rinkos tyrimų bendrovės „International Data Corporation“ (IDC) bei britų PMR ataskaitose teigiama, jog IT ir plataus vartojimo elektronikos prekių sektorius regione per keletą artimiausių metų turėtų augti bent kelis kartus. Prognozuojama, jog iki 2018 m. šių kategorijų produkcijos pardavimo apimtys Rytų ir Centrinėje Europoje turėtų išaugti nuo esamų 13 mlrd. eurų iki 16 mlrd. eurų. Tai reiškia daugiau nei 20 proc. augimą . Tuo tarpu Vakarų Europoje šiam sektoriui prognozuojamas tik 5 proc. augimas – nuo esamų 85 mlrd. eurų iki 89 mlrd. eurų.

„ABC Data“ rūpinsis plėtra visame regione

„Xiaomi” produkcijos tiekimas pirmiausia bus pradėtas Lenkijoje, tačiau planuojama, jog trumpuoju laikotarpiu ta pati produkcija bus pasiūlyta ir kitoms valstybėms, kuriose veikia „ABC Data“ įmonių grupės kompanijos. Visų pirma tai Lietuva, Latvija, Estija, Čekijos Respublika, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

„Esame vieninteliai IT bei elektronikos įrangos platintojai, tiesiogiai veikiantys net aštuoniose regiono valstybėse ir kasdien bendradarbiaujantys su daugiau nei 13 tūkst. tokios įrangos pardavėjų. Joks kitas distributorius negali pasiūlyti tokio plataus tinklo kaip „ABC Data“. Prie to taip pat prisideda ir išvystyta infrastruktūra bei keturi mūsų turimi logistikos centrai Varšuvoje, Sosnoviece, Bukarešte bei Budapešte, kurie užtikrina greitą įrangos tiekimą į bet kurią iš regiono šalių. Tai užtikrina sėkmę ne tik mums, tačiau ir mūsų partneriams“, - komentavo I. Weiss.

Nauja produkcija – ir mobiliesiems operatoriams

„ABC Data“ sutarties su „Xiaomi” pasirašymo sėkmę garantavo itin tvirtos pozicijos Lenkijos rinkoje. Čia kompanija kontroliuoja 23 proc. visos rinkoje tiekiamos IT bei plataus vartojimo elektronikos įrangos. Vertinant produkcijos tiekimą mobiliesiems operatoriams – „ABC Data“ rinkos dalis yra dar didesnė ir siekia net 60 proc. Būtent todėl tokio partnerio pasirinkimas – svarbus „Xiaomi” strateginis žingsnis, siekiant įsitvirtinti regiono išmaniųjų prietaisų rinkoje.

Lenkijoje mobilieji operatoriai kontroliuoja daugiau nei pusę visų mobiliųjų įrenginių pardavimo vartotojams. „Tai reiškia, jog mūsų strategija kuo didesnį dėmesį skirti mobiliesiems operatoriams gali užtikrinti stabilią Xiaomi išmaniųjų įrenginių plėtrą Lenkijoje, vėliau perkeliant ją ir į kaimynines šalis. Tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas su Xiaomi vystysis būtent tokiu principu. Tam esame pasiruošę”, - patikino I. Weiss.

Svarbus regionas pasauliniams gamintojams

Siekdama užtikrinti savo tarptautinių partnerių pozicijas, šiemet „ABC Data“ suformavo regioninės plėtros padalinį, atsakingą už pardavimus, logistiką, finansų bei technologinius sprendimus Rytų ir Centrinėje Europoje. Šis padalinys – dirbdamas drauge su „ABC Data“ įmonių grupės kompanijomis Lietuvoje, Čekijos Respublikoje, Slovakijoje, Rumunijoje bei Vengrijoje – supaprastina didelių pasaulinių kompanijų produkcijos platinimą ir ekonominę naudą.

„Išnaudoti platų „ABC Data“ tinklą gali visi mūsų partneriai, veikiantys tarptautinėje rinkoje, taip pat ir „Xiaomi”. Mūsų veiklos strategija – ir toliau stiprinti savo pozicijas Rytų ir Centrinėje Europoje – atitinka ir tokių kompanijų plėtros planus, todėl tokia partnerystė yra palanki abiems pusėms. Bendradarbiavimo sutartis su „Xiaomi” dar kartelį įrodo, kad mūsų regionas nebėra laikomas periferija, o tampa vienu iš plėtros strategijos elementų”, - komentavo I. Weiss.

M360

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją