Nuo šiandien Vilniuje galima pamatyti naujus plakatus, pranešančius apie šalutinius vakcinos nuo Covid-19 poveikius, kurie tikrai atsiras grįžtant prie įprasto gyvenimo. Tačiau tokio šalutinio poveikio, apie kurį kalbama plakatuose, daugelis tikrai neatsisakytų.

„Laikas kalbėti apie pozityviąsias vakcinos puses, nes per daug dėmesio skyrėme negatyviųjų aptarimui, diskusijoms, kuri vakcina saugi, o kuri ne, nuo kurios pusdienį paskauda galvą, o nuo kurios ne. Yra juk vienas vienintelis esminis visų vakcinų poveikis, apie jį ir reikia kalbėti – visa kita absoliučiai nesvarbu“, – savo paskyroje feisbuke rašo Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas, pristatydamas kampaniją, kurioje kalbama apie geruosius vakcinos šalutinius poveikius.

„Su tokia kampanija šiandien startuojame Vilniuje – pirmieji dideli outdoorai (lauko reklamosred. pastaba) jau kabo mieste, jų tik daugės. Taip pat komunikuosime soc. tinkluose, nes jauniausios auditorijos skiepų laikas jau artėja (kitą savaitę 45+, tai dar po kurio laiko imsime dar jaunesnius), o jiems nereikia gąsdinimų apie rizikos grupes, nes nesijaučia tokiais. Bet kalbėtis iš anksto verta – jei jūs priklausote šiai auditorijai ir laukiate skiepo kaip išganymo, tai dar nereiškia, kad visi galvoja panašiai“, – atkreipia dėmesį K. Žukauskas.

Kampanijos idėją prieš kelias savaites sugalvojo Matas Grecevičius, žinomas kaip Matas Ordog, padovanojęs ją miestui. Idėją, kurioje panaudotos Sauliaus Žiūros nuotraukos, adaptavo agentūra „co:agency“.

„Ir štai – turim 10 vizualų su šalutiniais vakcinos poveikiais ir priminimais apie tą seną gerą ikipandeminį gyvenimą. Kuris grįš jau greitai – tuoj pasieksime tą vakcinuotų žmonių kiekio lygį, kai nauji viruso atvejai pradės mažėti, ką rodo kitų valstybių pavyzdžiai“, – teigia K. Žukauskas.

Savivaldybė skelbia, kad sukurtais vizualais gali nemokamai naudotis visi norintys.

M360