Kaip ir kasmet tradicinėse varžybose UAB „Vilniaus viešojo transporto“ troleibusų ir autobusų vairuotojai visą dieną tarpusavyje rungėsi dėl profesionaliausio vairuotojo titulo. Azartiškose rungtyse savo jėgas išbandė 9 autobusų ir 4 troleibusų vairuotojai. Per ribotą laiką dalyviai turėjo pademonstruoti savo parkavimo, figūrinio vairavimo ir kitus geriausiems vairuotojams būtinus sugebėjimus.

Varžybų dalyvius ir nugalėtojus sveikino ne tik Vilniaus miesto savivaldybės ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ atstovai, bet ir nežvairuoti į mobiliuosius prie vairo primenančios socialinės akcijos „NežVAIRUOK!“ simbolis. Pasak projekto sumanytojo, „Delfi“ kūrybos vadovo Sauliaus Žvirgždo, vasarą šis atgijęs personažas pasirodo ne tik „Delfi TV“ ekrane, bet ir ten, kur gali akis į akį susitikti su pačiais vairuotojais.

„Viešojo transporto vairuotojai yra tarsi neoficialūs policininkai, nes visą dieną dirba gatvėse ir važinėdami mato, kas iš tiesų vyksta mieste. Labai įdomu sužinoti, kokią situaciją pro autobusų ir troleibusų langus pastebi šie profesionalai“, – teigia S. Žvirgždas.

Renginio metu aktoriaus įkūnijamas simbolis traukė susirinkusiųjų dėmesį ir priminė, kad telefonas daugeliui yra tarsi „geriausias“ draugas, kuris reikalauja dėmesio ne laiku – kai vairuojame. Be to, „Delfi“ žurnalistų komanda domėjosi, ar viešojo transporto vairuotojai dažnai pastebi už vairo į telefonus žvairuojančius vairuotojus ir kada jie patys gali ar negali žvilgtelėti į telefoną bei atsakysi į gautą žinutę.

Pasak „Delfi“ kūrybos vadovo, spalvingą ir susidomėjimą žadinantį „NežVAIRUOK!“ simbolį vilniečiai galės sutikti ir sostinės gatvėse. Savo aštria akimi jis ne tik stebės vairuotojų įpročius, bet prireikus ir primins, kad už vairo dėmesį sutelkti reikia tik į kelią.

„Šis įspūdingas telefonas puikiai pasitarnauja atkreipdamas vairuotojų ir pėsčiųjų dėmesį. Pamatęs, kad laukdami spūstyse ar prie perėjų vairuotojai naudojasi mobiliaisiais telefonais, jis draugiškai pagrūmos pirštu ir sudrausmins žvairuojančius į ekranus“, – apie pozityvią iniciatyvos „NežVAIRUOK!“ žinią pasakoja S. Žvirgždas.

Ir arčiau išvysti nuotaikingą simbolį šią vasarą bus galima ir įvairiuose renginiuose bei festivaliuose. Daugiau informacijos apie saugų eismą skatinančią ir į telefonus prie vairo nežvairuoti kviečiančią socialinę akciją „NežVAIRUOK!“ rasite interneto svetainėje www.nezvairuok.lt.