„Vienus sprendimus padiktuoja racionalūs, aiškūs argumentai. Kiti yra kaip iš filmo „Šokoladas“ – vieną naktį pradeda pūsti stiprus šiaurės vėjas ir tu tiesiog supranti, kad viskas. Metas judėti toliau“, – taip apie savo pasitraukimą iš „Lidl Lietuva“ asmeniniame „Facebook“ profilyje pranešė Valdas Lopeta. Jis bendrovėje ėjo Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovo pareigas.

Komunikacijos profesionalas patvirtino: rinkoje jau kelias dienas sklandantys gandai apie jo išėjimą iš „Lidl” buvo teisingi.

„Šis penktadienis bus mano paskutinė diena organizacijoje, su kuria kartu keliavome daugiau nei penkerius metus“, – informavo V. Lopeta.

Jis užtikrino: tai buvo tikrai ypatingas laikotarpis.

„Intensyviausias mano karjeroje (arba, kaip pasakytų Homeris Simpsonas, intensyviausias kol kas). Nuo socialinių tinklų ir influencerių iki naujų vidinės komunikacijos įrankių ir tvarumo ataskaitų. Nemėgstu savigyros, bet, blemba, mes gerai pavarėm“, – nesikuklino V. Lopeta ir užtikrino – viskas bus gerai.

Jokių debesų nėra. Išeinu su geriausia nuotaika, geriausiais santykiais su savo vadovais ir kolegomis.
V. Lopeta

„Kai matai, kaip tas mažiukas juodasis arkliukas iš rinkos pakraščio per penkerius metus sklandžiai ir užtikrintai šuoliuoja į Top2, paneigdamas net drąsiausias prognozes. „Lidl“ jau pakeitė dešimčių, šimtų tūkstančių lietuvių požiūrį į apsipirkimą ir kasdien keičia toliau. Ir, patikėkit, jie nesustos, o aš pats toliau būsiu to dalis. Tik jau kaip pirkėjas“, – pasakojo V. Lopeta, užsimindamas, kad jam bene labiausiai gaila atsisveikinti su puikiais kolegomis ir savo paties rankomis surinkta komunikacijos komanda.

„Nuoširdžiai noriu, kad žmogus, kuris mane pakeis, pavarytų dar geriau. Žinau, kad mano draugų bei pažinčių rate tikrai bus (jau yra) susidomėjusių, todėl, jei galvojate, kad norit, o dar svarbiau – kad galit – žinot, į ką kreiptis rekomendacijos“, – užsiminė V. Lopeta.

Nauja pozicija – jau kitą savaitę

V. Lopeta M360 užtikrino, kad jo sprendime išeiti nėra jokios intrigos. Tam esą neturėjo įtakos nei „Lidl“ prieš kurį laiką pasirinkti nauji partneriai, nei kitos darbinės aplinkybės.

„Visa tai yra įprastas pokyčių valdymas, kuris bet kurioje organizacijoje nutinka ir, beje, turiu pripažinti, kad tie pokyčiai labai efektyviai veikė ir tebeveikia. Tačiau jie tikrai niekaip nepaveikė mano sprendimo. Jokių debesų nėra. Išeinu su geriausia nuotaika, geriausiais santykiais su savo vadovais ir kolegomis“, – užtikrino V. Lopeta.

Tęsiu komunikacijos specialisto karjerą, tačiau kitame verslo sektoriuje.
V. Lopeta

Tiesa, jis neslėpė: „Galima sakyti, kad šiek tiek bėgu nuo galimos komforto būsenos. Norisi save dar stumti į priekį ir turėti naujų iššūkių, galimybę patobulinti savo paties kompetencijas profesiniame gyvenime kitoje aplinkoje. Tiesiog penkeri metai mano karjeroje tikrai ilgas laiko tarpas, per kurį jaučiuosi padaręs tikrai pakankamai daug. Atsirado noras eiti tolyn, kol esi tame gerame etape, kai dar laimi, gauni apdovanojimus, įvertinimus ir t.t. Sprendimas galbūt bus naudingas ir organizacijai, kuri su nauju žmogumi gaus dar vieną naują impulsą.“

V. Lopeta sakė, kad nei Balio, nei atostogų kokiame kitame egzotiškame krašte šįkart nebus – jau kitą savaitę jis startuos naujoje pozicijoje: „Tęsiu komunikacijos specialisto karjerą, tačiau kitame verslo sektoriuje, ne retail'e – jau netrukus apie tai pranešiu.“

Į klausimą, ar patrauklaus pasiūlymo sulaukė netikėtai, o galbūt pats ieškojo naujų karjeros galimybių, jis atsakė filosofiškai: „Sakyčiau, sukrito taip, kad mokytojas pasirodo, kai mokinys yra pasiruošęs.“

M360