Viena iš socialinio tinklo „Facebook“ kūrėjų – buvusi šio tinklo marketingo vadovė – Randi Zuckerberg atvyksta į tarptautinę konferenciją „Go Forward!“ Vilniuje. Šiuo metu ji vadovauja savo įkurtai kompanijai „Zuckerberg Media“, veda televizijos ir radijo laidas, rašo knygas, pildančias bestselerių sąrašus.

Konferencijoje ji dalinsis patirtimi, kokių pamokų galima išmokti atsidūrus socialinių medijų centre, kokia ateitis laukia žiniasklaidos.

„Tai išskirtinis atvejis, kai Vilniuje galėsime išgirsti technologijų pasaulio žvaigždę, kuri kūrė produktą, kuriuo kasdieną naudojamės kiekvienas iš mūsų. Džiaugiamės, kad Randi ne tik pasidalins mintimis apie socialinių medijų ateitį, bet tuo pačiu pažvelgs į visą technologijų sektorių, kuriam labai trūko įvairovės. Šią problemą šiandien sprendžia ir Lietuvos verslas“, – sako Jurga Tapinienė, “Go Forward!” konferencijos organizatorė.

Baigusi prestižinį Harvardo universitetą, R. Zuckerberg karjerą pradėjo reklamos agentūroje. 2004-tųjų pabaigoje Randi brolis Markas Zuckerbergas pakvietė ją prisijungti prie savo startuolio ir tapti marketingo vadove. „Facebook“ ji dirbo šešerius metus. Vienas iš reikšmingiausių Randi projektų –„Facebook LIVE“ sukūrimas. Tiesa, kelias iki šios funkcijos įdiegimo buvo ilgas. Moteris prisimena, kad pačią pirmąją transliaciją žiūrėjo vos keli žmonės – jos tėvai. Šiandien šia funkcija naudojasi beveik du milijardai socialinio tinklo vartotojų. „Facebook“ marketingo vadovės dėka šiame socialiniame tinkle buvo galima stebėti ir tiesioginę Barako Obamos inauguracijos transliaciją.

Neseniai CNN Randi pasakojo, kad po šešerių metų kompaniją apsisprendė palikti galutinai, kai nusivylė įvairovės trūkumu Silicio Slėnyje. „Man labai patiko tai, ką dariau „Facebook“, tačiau man nepatiko beveik visuose susitikimuose būti vienintele moterimi. Visada maniau, kad noriu būti sprendimo, o ne problemos dalimi. Būtent dėl to nutariau palikti Silicio Slėnį ir išsiaiškinti, kada technologijų srityje mes prarandame mergaites ir moteris“, – CNN pasakojo technologijų pasaulio žvaigždė R. Zuckerberg.

2011-ais metais R. Zuckerberg pasitraukė iš „Facebook“ ir Niujorke įkūrė savo žiniasklaidos kompaniją „Zuckerberg Media“ tam, kad dirbtų su moterimis, skatintų jų įsitraukimą į technologijų sritį. Tarp įvairių kompanijos projektų yra televizijos laida vaikams apie technologijas išmanančią mergaitę vardu Dot, radijo šou apie šviežiausias technologijų naujienas. Šiuo metu viena pagrindinių jos aistrų – vaikams padėti prisijaukinti technologijas. R. Zuckerberg ne tik kalba apie moterų verslumo skatinimą, tačiau ir pati investuoja laiką bei lėšas į įvairias jų kuriamas veiklas.

„Hollywood Reporter“ ją išrinko į svarbiausiųjų „50 skaitmeninės galios veikėjų“ sąrašą. Technologijų pasaulio žvaigždė taip pat yra ir modernaus gyvenimo būdo tinklaraščio „Dot Complicated“ vyriausioji redaktorė.

Trečius metus vyksianti tarptautinė moterų lyderystės konferencija „Go Forward!“ pristato įkvepiančias istorijas, darbus ir idėjas, keičiančias verslo, mokslo bei kultūros pasaulį. Konferencijoje kalbės mokslininkai, kultūros, verslo, žiniasklaidos atstovai. Neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė konferencijoje kalbės apie tai, nuo ko priklauso darbuotojų motyvacija ir kaip ją didinti, apie dirbtinio intelekto ateitį ir jo perimamas žmonių funkcijas kalbės dirbtinio intelekto produktus kurianti Violeta Vogel (Swisscom) ir IT mokslų daktarė Eglė Radvilė, su vertėja Gabriele Gailiūte – Bernotiene svarstysime, kokia nauda iš literatūros mokykloje, apie besikeičiančią vyriškumo sampratą diskutuos sociologas, rašytojas Artūras Tereškinas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir advokatas Paulius Gruodis.

Daugiau informacijos – www.goforward.lt

M360