Ketvirtus metus iš eilės didžiausiame tarptautiniame dizaino konkurse „A‘ Design Award & Competition“ apdovanota lietuvė grafikos dizainerė Salvita Bingelytė. Lietuvei šiemet teko du apdovanojimai – sidabras už Vokietijos ambasadai Vilniuje sukurtą logotipą ir vizualinį identitetą „Weiter zusammen“ bei „A' Design Award“ apdovanojimas už logotipą Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atnaujinimo 30-mečiui grafikos ir vizualinės komunikacijos kategorijoje. Tai jau dešimtas dizainerės apdovanojimas per ketverius metus.

Tarptautinis konkursas kasmet pritraukia apie 50 tūkst. dalyvių, geriausius darbus atrenka daugiau kaip 200 narių komisija iš viso pasaulio, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Logotipas Lietuvos ir Vokietijos draugystei

„Iš Vokietijos ambasados Lietuvoje gavau užduotį sukurti jubiliejinį logotipą. Pirmiausia jame turėjo atsispindėti glaudi abiejų šalių partnerystė ir visiems suprantama Lietuvos ir Vokietijos simbolika. Sukurtame logotipe didžiausias akcentas yra skaičius 30. Susijungusios vėliavos vaizduoja kelią, o susiglaudę skaičiai atrodo tarsi akiniai, pro kuriuos matosi skirtingų šalių žiūrėjimas ta pačia kryptimi“, – sako dizainerė S. Bingelytė.

Salvita Bingelytė
Salvita Bingelytė
© Asmeninio albumo nuotr.

Anot jos, Vokietijos ambasados užduotis sukurti logotipą jai nebuvo sudėtinga.

„Vokietija man tarsi antri namai – čia daugiau kaip 20 metų gyvena mano sesuo, kurią dažnai lankau. Labai vertinu šios šalies žmonių tvarkingumą, mandagumą, stebiu ir žaviuosi jų dizainu, skaitau vokiškus žurnalus“, – teigia pripažinta dizainerė.

Vokietijos ambasados atstovų teigimu, 2021-ieji – ypatingi metai abiejų tautų draugystėje. Rugpjūčio 28 d. bus minimas šių šalių atkurtų diplomatinių santykių 30-metis.

Sidabras už vizualinį identitetą

Ta pačia dviejų šalių draugystės tema dizainerės sukurtas vizualinis identitetas „Weiter zusammen“ (liet. „Ir toliau – drauge“) prestižiniame tarptautiniame konkurse apdovanotas sidabru. Pastarąjį ženklą Vokietijos ambasada naudos pasibaigus jubiliejiniams metams.

Salvitos Bingelytės darbai
Salvitos Bingelytės darbai
© Asmeninio albumo nuotr.

Atkurtų Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių 30-mečio įamžinimui ambasada išsirinko ryškų, stilingą, modernų bei akį traukiantį logotipą. Ambasados atstovų teigimu, rezultatas taip patiko, kad kilo mintis sukurti dar vieną logotipą, kurį ambasada galėtų naudoti daugiau nei vienerius metus. Ši idėja ir maloni bendradarbiavimo patirtis tapo dar vieno naujo projekto užuomazga.

Salvitos Bingelytės darbai
Salvitos Bingelytės darbai
© Asmeninio albumo nuotr.

„Ieškant panašumų tarp dviejų šalių, jų vėliavose pastebėjau panašias atsikartojančias spalvas, todėl nusprendžiau surasti simbolius, kurie galėtų gražiai susijungti. Po ilgų ieškojimų galiausiai sukūriau kiekvienai šaliai po tris žymes, kurios simbolizuoja sėkmingai pasiekto bendro tikslo ženklą. Žymės yra nuspalvintos vėliavų spalvomis. Jos simbolizuoja dvi skirtingas šalis, kaip kad du bėgiai, nukreipti priešinga kryptimi, tačiau eina jie kartu ir yra sujungti. Logotipe susijungia raudonos žymės, jos simbolizuoja abiejų šalių draugystę ir bendrą tikslą“, – savo sukurto simbolio prasmę aiškina S. Bingelytė.

Vokietijos ambasadorius Matthias Sonnas sveikina ir negaili pagyrų logotipų dizainerei, pažymėdamas, kad bendradarbiavimas buvo itin produktyvus ir malonus, o pateikti logotipų variantai taip puikiai atliepė iškeltus tikslus, kad išsirinkti geriausiuosius buvo išties nelengva.
Per ketverius metus didžiausiame tarptautiniame dizaino konkurse „A‘ Design Award & Competition“ S. Bingelytė už sukurtas etiketes, pakuotes ir logotipus yra pelniusi vieną aukso, 3 sidabro, 4 bronzos apdovanojimus ir 2 „A‘ Design Award“ apdovanojimus.

Daugiau apie gautus apdovanojimus čia bei čia.

M360