Amerikietišką mados žurnalą „Harper`s Bazaar“ prenumeruojanti DELFI skaitytoja Lina apstulbo vietoj paskutinių jo puslapių radusi įdėtą lapelį, kad puslapis buvo pašalintas, siekiant užtikrinti alkoholio reklamos draudimo laikymąsi.

Vidinis žurnalo viršelis, kurį išplėšus išsiardytų visas žurnalas, buvo apklijuotas reklamos draudimą primenančiais lipdukais, kuriuose rašoma „Puslapis pašalintas siekiant užtikrinti Alkoholio kontrolės įstatymo 29 straipsnio 1 dalies laikymąsi, pagal kurį Lietuvos Respublikoje alkoholio reklama yra draudžiama“.

„Neįtikėtina, o kaip bus, jei reklamos bus daugiau vidinių puslapių? O jei norėsiu prenumeruoti specializuotą vyno žurnalą, ar jį iš viso atims?“, – piktinosi žurnalo prenumeratorė.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) tabako ir alkoholio skyriaus vedėjas Jurgis Kazlauskas nieko keisto dėl tokios situacijos nemato.

„Čia platintojo atsakomybė, matyt, planuojama jį platinti po sausio 1 dienos, kai alkoholio reklama bus draudžiama. Matyt, nebuvo galimybių sutarti, kad pateiks tą leidinį be reklamos, tai tiesiog jį užklijavo kažkokiu būdu. Alkoholio reklama draudžiama ir platintojai turėtų tai užtikrinti“, – sakė jis.

Su žurnalo platintojais Lietuvoje bendrove „UPG Baltic“ susisiekti kol kas nepavyko.

M360


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją