Tailandietis nufilmavo, kaip nužudo savo 11 mėnesių amžiaus dukterį, du klipus įkėlė į socialinį tinklalapį „Facebook“, o paskui nusižudė pats. Vaiko nužudymo filmuota medžiaga buvo prieinama policijai jos tėvo paskyroje maždaug parą, kol antradienį apie 17 val. (vietos laiku) ji buvo išimta, praneša „Reuters“.

„Tai šiurpus incidentas, užjaučiame aukos šeimą, – „Facebook“ tinklalapio atstovas Singapūre parašė „Reuters“. – Tokio turinio medžiagai „Facebook“ tinklalapyje absoliučiai nėra vietos, dabar ji išimta.“

Praėjusią savaitę, po to, kai tiesiogiai socialiniame tinkle „Facebook“ buvo ištransliuota Ohajuje įvykdyta šaltakraujiška žmogžudystė, „Facebooko“ vadovai svarstė, kaip susekti žiauraus pobūdžio turinį tinklalapyje.

Tailandietis Wuttisan Wongtalay nufilmavo, kaip užneria virvę dukrai ant kaklo, o paskui nustumia ją nuo negyvenamo pastato stogo Pukete.

W. Wongtalay savižudybė nebuvo nufilmuota, jo kūną rado šalia dukters kūno.

Šiurpų įvykį tiriančio policininko Jullaus Suvannino teigimu, vyriškį kamavo siaubinga paranoja, kad žmona jo nemyli ir paliks.

„Reuters“ nepavyko susisiekti su žuvusios mergaitės motina. Per televiziją rodė, kaip ji rauda, laikydama rankose negyvos dukters kūną.

Antradienį po pietų Tailando Skaitmeninės ekonomikos ministerijos atstovai paprašė išimti iš „Facebook“ filmuotą vaiko nužudymo medžiagą.

Ministerijos atstovas Somsakas Khaosuwanas spaudai teigė: „Nepateiksime socialiniam tinklalapiui „Facebook“ kaltinimų, nes tinklalapis <...> elgėsi pagal protokolą, kai nusiuntėme prašymą. Jie puikiai bendradarbiavo.“

Po žmogžudystės Ohajuje transliavimo tinklalapio „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas pranešė, kad ateityje kompanija stengsis užkirsti kelią tokiam turiniui.

Tailandietis įkėlė klipus pirmadienį – pirmą 16.50 val., antra 16.57 val. (vietos laiku).

„Tai šiurpiausias klipas, kokį tik esu mačiusi gyvenime“, – rašė viena tinklalapio naudotoja Avada Teeraponkoon.

Tailando policijos atstovo Kissana Phathanacharoeno teigimu, tai pirmas kartas šioje šalyje, kai šiurpus nusikaltimas nufilmuojamas ir įkeliamas į socialinį tinklalapį.

„Tam galėjo turėti įtakos užsienio pavyzdys, greičiausiai – (nusikaltimas) Klivlande“, – sakė jis.

Pirmą klipą peržiūrėjo 112 000 kartų, antrą – 258 000 kartų.

DELFI.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją