Prieš 30 metų sukurtą simbolį – dobermano veislės šuns skulptūrą – įmonė „MV GROUP Distribution LT“, kuri iki šiol vadinosi „Mineraliniai vandenys“, ryžosi prikelti naujai. 30-ojo jubiliejaus proga įmonė sukūrė net penkias skulptūros replikas, kurioms patikėjo papasakoti savo istoriją, o didžiųjų miestų gyventojus pakvietė dalyvauti orientacinio pobūdžio žaidime.

Įmonės simboliu autentiška dobermanės skulptūra tapo dar 90-ųjų pradžioje, kai Vilniaus Gedimino prospekte buvo atidaryta pirmoji „Mineralinių vandenų“ parduotuvė. Tuomet skulptūrai buvo patikėta apsaugoti verslą. Tiesa, nors originalioji skulptūra buvo pavogta, ilgainiui naują jos versiją išliejo skulptorius Eimantas Ludavičius – šioji Gedimino prospekte stovi iki šiol.

„Kartais pajuokaujame, kad nepaisant nuotykių, dobermanės skulptūra taip gerai saugojo „Mineralinių vandenų“ parduotuvę, kad šiandien nuo jos pradėtas verslas yra išaugęs nebesuskaičiuojamą skaičių kartų ir veikia tarptautiniu mastu. Šis dobermanės simbolis su mūsų įmone glaudžiai siejasi savo charakteriu – veržliu, energingu, ryžtingu, patikimu, – galbūt šios savybės ir padėjo tiek nueiti pirmyn. Be to, ne ką mažiau dobermanės skulptūrą pamilo ir vilniečiai, o skulptūra ilgainiui tapo neatskiriamu Gedimino pr. simboliu“, – pranešime pasakoja „MV GROUP“ Korporatyvinių reikalų skyriaus vadovė Kristina Sakavičienė.

Miestiečius pakvietė žaisti

„MV GROUP Distribution LT“ 30-mečio proga įmonės simboliui – dobermano veislės šuns skulptūrai – teko ypatinga misija: papasakoti bendrovės istoriją visuomenei, įtraukiant miesto gyventojus į orientacinio pobūdžio žaidimą.

Iš viso įmonės jubiliejaus proga buvo sukurtos net penkios šuns skulptūros replikos. Visas jas naujai išliejo tas pats menininkas, kaip ir prieš dešimtis metų, – skulptorius Eimantas Ludavičius. Skirtingomis, ryškiomis spalvomis nudažytos skulptūros laikinai „atsistojo“ įvairiose Vilniaus ir Kauno miestų vietose, žyminčiose svarbius įmonės raidos etapus.

„Didžiuojamės tuo, kokį ilgą kelią nuėjome per tuos 30-metų, ir norėjome apie jį papasakoti visiems. Vilniaus ir Kauno gyventojus pakvietėme ieškoti mieste jų laukiančių margaspalvių skulptūrų, šalia jų fotografuotis, dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir laimėti prizus – juk gimtadieniai neįsivaizduojami be dovanų“, – sako K. Sakavičienė.

Pristatyti žaidimą miestiečiams „MV GROUP Distribution LT“ patikėjo žymiam keliautojui, žurnalistui Orijui Gasanovui. Jis savo „Instagram“ paskyroje ne tik pristatė žaidimo taisykles, bet ir pasakojo, kurioje naujoje vietoje miesto gyventojų laukia ryškia spalva pasipuošęs šuo – sostinės Gedimino prospekte, greta J. Basanavičiaus aikštės, Paupyje, oro uoste ar šalia „Stumbro“ gamyklos. Iš viso vos per kelias dienas simbolines šuns skulptūras miestų gatvėse pastebėjo daugybė žmonių, o daliai jų dar ir atiteko vertingos dovanos.

Dobermano skulptūra
Dobermano skulptūra
© Organizacijos archyvas

„Džiaugiamės, kad niūrų lapkritį galėjome su miestiečiais pasidalinti šventiška nuotaika ir džiugiomis akimirkomis. Ne ką mažiau jų mums suteikė ir patys gyventojai, kurie, drauge švęsdami įmonės trisdešimtmetį, netruko mūsų istoriją pasakojančių skulptūrų atpažinti ir netikėtose erdvėse, nors šios ir pasirodė kiek pasikeitusios. Tačiau nors gimtadienį jau atšventėme, vienas – svarbiausias – šventės akcentas dar liko: jau netrukus Vilniaus Paupio rajoną papuošime ir dar viena dobermanės skulptūra, išlieta iš bronzos. Šiai dedikuojame misiją saugoti ir sėkmės keliu palydėti visus vilniečius bei miesto svečius ir, žinoma, čia įsikūrusius verslus. Tikimės, kad mūsų dovanota skulptūra miestą puoš dar ilgus metus, tuo pačiu toliau nešdama žinią apie ilgametę istoriją, kurios atomazga dar tik priešakyje“, – sako K. Sakavičienė.

Ir nors dobermano veislės šuns skulptūrų kelionė po didžiuosius šalies miestus jau baigėsi, „MV GROUP Distribution LT“ istoriją margieji šunys pasakoja ir toliau, internete paskelbtame vaizdo įraše.

M360