Sostinės stoties rajono bendruomenės vaizdo klipas, sukurtas gyventojų nuotaikai pakelti per savaitę surinko daugiau 50 tūkst. peržiūrų socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Youtube“.

„Sulaukėme begalės palaikančių, šimtus pasidalinimų, dešimčių tūkstančių peržiūrų, jų skaičius auga. Smagu, kad mūsų kvietimas neliūdėti dėl karantino, džiaugtis gyvenimu namie ir skleisti gerą nuotaiką plačiai plinta internete“, – džiaugėsi klipą inicijavusio projekto „Vilnius Connect“ atstovas Martynas Burba.

Linksmai leisti laiką per karantiną, neliūdėti, atrasti gerą nuotaiką kviečiančiame klipe filmavosi per karantiną uždarytų populiarių stoties rajono vietų bei kitų verslų darbuotojai, bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ personalas. Scenarijų kūrė, organizavo filmavimą, montavimą išmanios komunikacijos agentūros „Idea prima“ specialistai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Spalvingas, meniškas ir šiek tiek humoristinis vaizdo klipas nufilmuotas penkiolikoje skirtingų erdvių. Bendruomenių atstovai jame parodyti šokantys ir dainuojantys, o tuo pačiu ir atliekantys kasdienius darbus: kas šluosto barą, kas kepa duoną, kas laukia traukinio.

„Pradėję pokyčius Vilniaus geležinkelio stoties teritorijoje siekiame ne tik atverti industrines įdomias erdves, bet ir į pokyčius įtraukti drąsias, kūrybines idėjas. Ne išimtis – ir ši muzikinė klipo idėja. Buvome girdėję, jog Stoties rajone egzistuoja „Elektroninės Marcipaninės Princesės“, tad pirmiausiai šią grupę pakvietėme įsitraukti į kūrybinį procesą. O vėliau viskas klojosi labai organiškai, žmonės mūsų kvietimą įsitraukti į klipo filmavimą priėmė labai pozityviai“, – pasakojo M. Burba.

Vaizdo klipe galima išvysti ir gerai pažįstamų veidų. Vienas jų – architektas, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, ilgai buvęs šio rajono dalimi ir bene pirmasis pradėjęs kalbėti apie stoties pokyčius. Jis nusifilmavo ant „Lietuvos geležinkelių“ pastato stogo. Kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė taip pat tapo vaizdo klipo dalimi. Moteris teigia turinti artimą santykį su stoties rajonu ir ypač geležinkelio stotimi, nes jos vyras jau 11 metų į darbą važinėja traukiniu Vilnius-Kaunas.

Pasak komunikacijos agentūros „Idea prima“ projektų vadovės Gabijos Vaitiekūnės, klipo kūrimas visai kūrybinei komandai, technikams, operatoriams niūrioje kasdienybėje padėjo ir patiems pasikrauti gera energija. „Darbas tapo vienu nesibaigiančiu šokiu pagal naujai atrastą ir visus iškart užkrėtusią melodiją. Laikantis visų saugumo priemonių, filmavimas truko daugiau nei 24 valandas, iš kurių geriausi judesiai atrinkti į 3,28 minutės trunkantį klipą“, – sakė ji.

Kalėdinis vaizdo klipas sukurtas pagal naujai sukurtą dainą, gimusią iš šūkio „Neliūdėk Vilniau atsigausim kartu“, kuris pavasarinio karantino metu atsirado ant Vilniaus geležinkelio stotyje esančio baro „Peronas“ sienos. Jo savininko Raimondo Prankos teigimu, šūkyje nenaudojami skyrybos ženklai yra meninė idėja, leidžianti šiuos keturis žodžius interpretuoti ir grupuoti kaip tik nori, nes prasmė bet kokiu atveju lieka ta pati.

Pasak jo, ir šūkis pavasarį, ir daina žiemą gimė dėl to paties tikslo – pradžiuginti liūdintį Vilnių.

„Labiausiai dėl apribojimų liūdi ne žmonės, o miestas, nes jis negali būti toks, koks buvo anksčiau. Tad dar per pirmą karantiną kilo mintis pasakyti Vilniui, kad atsigausime, nes esame kartu, ir viskas vėl bus gerai arba net geriau, nei buvo. Šią žinutę siunčia ir daina bei jos vaizdo klipas. Taip, mums dabar sunku, bet taip bus ne visada, tad verkšlenti nėra prasmės“, – tikino R. Pranka.

Dainos muziką ir žodžius sukūrė R. Pranka, ją atliko suburta stoties baro „Peronas“ entuziastų grupė „Elektroninės Marcipaninės princesės“ ir vokalistė Paulina Jankauskaitė.

M360