Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad pateiktas siūlymas drausti vaistinių reklamą jam atrodo keistas ir, jo nuomone, šiai iniciatyvai nelemta būti įgyvendintai.

„Pirmiausia siūlymas yra labai keistas, nes neaišku, kokių tikslų siekiama. Jei, kaip buvo aiškinama, siekiama išsaugoti mažąsias vaistines, aš neįsivaizduoju, kaip tai iš tiesų vyktų uždraudus reklamą. Antra, šis siūlymas yra absoliučiai nesuderintas su frakcija. Šiandien ryte kalbėjau su frakcijos seniūnu: jam siūlymas irgi atrodo keistas, tai yra dviejų individualių frakcijos narių nuomonė, ir aš beveik įsitikinęs, kad mano kuruojama ministerija pateiks neigiamą nuomonę. Negali būti jokios kalbos apie vaistinių reklamų draudimą, tad, manau, kad iniciatyvai nelemta būti įgyvendintai“, – sakė V. Sinkevičius.

V.Sinkevičiaus sako niekada negirdėjęs, kad vaistinių reklama būtų draudžiama užsienio šalyse. „Žinau, kad Lenkijoje nuo seno yra reikalavimas vaistinės savininkui turėti farmacininko išsilavinimą – tokiu būdu siekiama apsaugoti mažuosius. Teko girdėti, kad mūsų didžiosios vaistinės turėjo problemų su tuo reguliavimu, bet kad būtų draudžiama reklama – pirmą kartą girdžiu tokius dalykus“, – teigė jis.

Argumentai, kad tokiu būdu būtų sumažintas piktnaudžiavimas vaistas ar išvengta galimų apsinuodijimo atvejų, V. Sinkevičiui neatrodo įtikinami: „Negirdėjau, kad vaistinės nuodus pardavinėtų. O jei kalbant rimtai, yra labai aiški Vyriausybės programa, nutaikyta į vaistų vartojimo mažinimą, į kainų mažinimą, todėl nematau poreikio kažkokioms perteklinėms, drakoniškoms priemonėms, kurios, manau, rinkoje sukelia daugiau sumaišties ir klaustukų nei išsprendžia kažkokias problemas“.

Sveikatos apsaugos ministerija nuo šios iniciatyvos taip pat atsiriboja. Kaip trečiadienį M360 sakė Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja ryšiams su visuomene Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, apie siūlomas pataisas jie sužinojo tik iš žiniasklaidos. „Apie galimybes inicijuoti tokius siūlymus nebuvo diskutuota Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) – tai ne SAM iniciatyva. Tad pirmiausia norėtųsi laiko, kad atsakingi SAM farmacijos specialistai įsigilintų ir įvertintų šiuos siūlymus. Nesinorėtų teikti skubotų vertinimų tokiomis jautriomis temomis kaip vaistai“, – komentavo ji.

Primename, kad ketvirtadienį Seime bus svarstomos Farmacijos įstatymo pataisos, kurių iniciatoriai – Seimo nariai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Stasys Tumėnas ir Arūnas Gumuliauskas. Tarp kitų pakeitimų siūloma ir drausti vaistinių reklamą per žiniasklaidos priemones. Jei pataisoms bus pritarta, jos įsigalios nuo šių metų liepos 1 arba lapkričio 1 dienos.

M360